Kultūra, Naujausi

FARM ON FIRE Joninių festivalyje – trys „Michelin“ gido apdovanojimuose įvertinti šefai

Antrus metus iš eilės Ukmergėje rajone, ekologiškoje sodyboje „Farmers Circle“ vyksiančiame festivalyje „Farm on Fire“ svečių lauks ne tik milžiniški Joninių laužai, legendinių Lietuvos atlikėjų muzika, bet ir pažintis su naujais, gurmaniškais skoniais. Festivalio organizatoriai restoranų tinklas „Senatorių pasažas“ džiaugiasi galėdami pasiūlyti net trijų „Michelin“ gido apdovanojimuose įvertintų šefų – Andriaus Kubiliaus, Arnor Ingi ir Justino Misiaus – ruošiamą maistą, kuris nepaliks abejingų net ir labiausiai išlavinto skonio gurmanų.

 Vakar laukiamiausiame metų gastronominiame renginyje, „Michelin“ gido apdovanojimuose, visus „Senatorių pasažo“ restoranus lydėjo sėkmė. Šefo Andriaus Kubiliaus vadovaujamas restoranas „Nineteen18“, įsikūręs istoriniuose Senamiesčio rūmuose, pelnė geidžiamiausią gastronomijos pasaulio įvertinimą – „Michelin“ žvaigždę. Kitas pasaže įsikūręs restoranas „14Horses“, kurio virtuvėje kuria dukart geriausiu Lietuvos šefu nominuotas Justinas Misius, pelnė „Michelin Bib Gourmand“ įvertinimą už ypatingą kainos ir kokybės santykį. Naujausią „Senamiesčio pasažo“ grupės restoraną „Red Brick“, kuriame kuria šefas iš Islandijos Arnór Ingi Bjarkasonas, taip pat lydėjo sėkmė – jis buvo įvertintas Žaliąja „Michelin“ žvaigžde už ypatingą indėlį į tvarią gastronomiją.

„Mūsų komandos idėja ir misija – ne tik skleisti ekologijos ir tvarumo idėjas, skatinti žmones rinktis sveikus, kokybiškus, ekologiškus ir, svarbiausia, vietiniuose ūkiuose užaugintus maisto produktus, bet ir burti juos drauge linksmintis skambant geriausiai muzikai, ir kartu suteikti progą vienoje vietoje pasmalsauti ir paskanauti geriausių šefų Lietuvoje pagaminto maisto, atrasti naujų skonių ir juos įvertinti bei prisijaukinti. Aš be galo didžiuojuosi mūsų komandos pasiekta sėkme, tai daugelio metų ir neprilygstamo komandinio darbo rezultatas. Nėra tinkamesnio meto patirti tai, ką mes turime pasiūlyti, todėl visų, vertinančių kokybę, lauksime šių metų Joninių šventėje“ – sakė Nielsas Peteris Pretzmannas, „Senatorių pasažo“ restoranų tinklo vadovas ir „Farm On Fire“ festivalio autorius.

Festivalio organizatorius D. Laukys atskleidė, kad šiais metais festivalyje bus gausesnis įvairaus maisto pasirinkimas. „Kadangi pernai po festivalio daug ir nuoširdžiai bendravome su mūsų lankytojais, jau žinome jų norus ir pageidavimus, todėl šiemet esame pasiruošę paįvairinti gastronominių skonių pasirinkimą. Galiu užtikrinti, kad šiemet bus net 5 kartus didesnis maisto pasirinkimas. Ir maisto atžvilgiu festivalis tikrai bus išskirtinis – svečiams pasiūlysime ne tik gatvės maisto (street food), tradicinius, visų mėgstamus patiekalus, bet ir galimybę pasimėgauti plačiu asortimentu gurmaniškų užkandžių, keptų ant atviros ugnies, Heirloom stiliumi kepama mėsa bei puikiais kepiniais. Tai puiki proga supažindinti lankytojus su gera virtuve ir „Senatorių pasažo“ – „Nineteen18“, „14 Horses“ ir „RedBrick“ – restoranų komandos kūriniais.

Šiemet festivalyje „Farm on Fire“ prie vienų iš geriausių Lietuvos šefų komandos narių Justino Misiaus ir Andriaus Kubiliaus jungiasi mėsos meistras iš Danijos Nikolajus Hansenas ir islandas šefas Arnor Ingi Bjarkasonas.

Veiks septynios skirtingo maisto stotelės

Festivalyje veiks net septynios skirtingo maisto zonos. Dvi iš jų – tai „Heirloom Fire“ atviros ugnies zonos. Pirmoje bus galima paragauti ant iešmų skrudintos kiaulienos ir jautienos. Antroje – paskanauti specialiuoju būdu ant grandinės skrudinto viščiuko ir žarijose (kaip iškylose) keptų bulvių. Prie mėsos bus siūlomos žalios salotos, pagamintos iš šviežių, ekologiškų daržovių, užaugintų čia pat, „Farmers Circle“ ūkyje.

Trečioje maisto zonoje, pavadintoje „Bakers by Grudas“, bus laukiami visi kavos mėgėjai ir smaližiai. Čia bus galima pasimėgauti Įvairių rūšių aukščiausios kokybės kava, unikaliais, pagal daniškus receptus keptais kepiniais. Mažųjų festivalio dalyvių lauks kvepianti cukraus vata ir gardūs vaikiški kokteiliai, minkšti rankų darbo ledai bei zefyrai.

Festivalyje taip pat veiks grilio stotelės „Burgers by Muu“, gatvės maisto gerbėjų lauks geri, daugeliui pažįstamo skonio firminiai „Senatorių pasažo“ burgeriai, taip pat jautienos kepsniai ir lengvai skrudinta žuvis. „Sausages by 14horses“ stotelėje galės užkąsti tie, kurie mėgsta tikrą gatvės maistą, nes čia jų lauks „Frankfurto“ ir kitos dešrelės, įvairūs dešrainiai, skrudintos bulvytės ir kiti gardumynai.

„Sandwiches by 14horses“ pavadintoje maisto zonoje bus galima paskanauti įvairių skonių firminių ir vegetariškų paninių, paskanintų šviežiomis „Leafood“ vertikaliame ūkyje užaugintomis salotomis. 

„Bagels by Nineteen18“ stotelėje lauks trijų rūšių, išskirtinio recepto beigeliai, atkeliaujantys tiesiai iš „Michelin„ žvaigždės apdovanojimą pelniusio „Nineteen18“ restorano degustacinio meniu. Receptas patobulintas „Farm on Fire“ festivalio lankytojams.

Stotelėje „Traditionals by 14horses“ lankytojai galės paragauti ekologiškų šaltibarščių, vietoje keptų bulvinių blynų.

Restoranas „Red Brick“ ir jo šefas Arnor Ingi Bjarkasonas su komanda, pelnę prestižišką „Michelin Green star“ apdovanojimą, šiemet rūpinsis garbingais (VIP) festivalio svečiais. „Red Brick“ zonoje jie galės vaišintis įvairiais gurmaniškais užkandžiais, taip pat atsipūsti nuo festivalio šurmulio.

 „Planuoju kaip koks burtininkas sumažinti restorano meniu ir vietoj jų paruošti 1012 mažų vieno kąsnio užkandžių, kuriais galės mėgautis VIP svečiai. Maždaug septynis aštuonis sūrius skirtingų skonių vieno kąsnio užkandžius ir du ar tris saldžius patiekalus. Taip pat turėsime ir putojančių gėrimų, įvairių vynų. Tad jeigu įprastai turime 15 patiekalų degustacinį meniu, tai festivalyje viską sumažinsime į vieno kąsnio užkandžius, kad svečiai galėtų susipažinti su mūsų virtuvės braižu ir patirti tai, ką įprastai siūlome savo restorano svečiams. Pažadame, kad bus visko: ir mėsos, ir daržovių. Užkandžiai tiks tiek visavalgiams, tiek vegetarams. Bet svarbiausia – visi patiekalai bus gaminami iš vietinių, ūkyje auginamų produktų“, – apie išskirtinį meniu pasakojo islandas šefas, kuris prasitarė, kad labai mėgsta lietuvišką virtuvę, o Jonines panašiai švęsdavo ir Islandijoje. Pas mus tokie festivaliai nevyksta Joninių proga, tačiau labai populiarūs yra draugų susibūrimai, per kuriuos ant grotelių kepame mėsą, žuvį ar daržoves, vaišinamės įvairiais gėrimais ir tiesiog klausydami geros muzikos linksminamės.“

Šiemet, kaip ir pernai, festivalio gurmaniškos dalies vinis bus „Heirloom Fire“ archajišku stiliumi kepama mėsa. Šios idėjos iniciatorius – iš Danijos į Lietuvą atvykęs mėsininkas Nikolajus Hansenas. „Esu mėsos meistras, todėl garantuoju puikią, unikalią gastronominę patirtį. Mano užduotis, kad festivalio dalyviai paragautų tikros, senuoju „Heirloom Fire“ stiliumi keptos mėsos. Šis būdas unikalaus dėl savo natūralumo ir leidžia patirti tą skonį, kuriuo mėgavosi mūsų protėviai. Atvirame lauže lengvai keptos mėsos skonis tikrai yra ypatingas, nes taip pagaminta tiek kiauliena, tiek jautiena skleidžia unikalų ugnies ir dūmo kvapą, yra sultinga, švelnaus skonio, kurio jokiu kitu gaminimo būdu neatkartosi“, – sakė Nikolajus Hansenas.

Vyks ir daugiau tradicinių Joninių šventės pramogų

Dieną festivalyje veiks Joninių gėrybių miestelis, amatininkų dirbtuvės, mažiesiems bus įrengtos specialios vaikų zonos, kuriuose dirbs animatoriai, visą dieną vyks programa.

Taip pat vyks tvarumo konferencija, kurią organizuoja „Sustain Academy“. Konferencijoje geriausi tvarumo srities ekspertai ir specialistai dalinsis savo patirtimi, naujausiais tyrimais ir įžvalgomis šia tema. 

Pagal senąsias Joninių tradicijas vyks ugnies ceremonijos – aukuro įžiebimas, visi norintieji galės išmokti taisyklingai nusipinti tradicinį Joninių gėlių vainiką ir palydėti saulę. Ištvermingiausieji bus kviečiami vidurnaktį ieškoti paparčio žiedo ir, žinoma, pasitikti saulę. Festivalio metu skambės tradicinės lietuvių liaudies sutartinės.

Taip pat dalyvių laukia brolių menininkų Kęstučio ir Vytauto Musteikių, žinomų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, specialiai šiam festivaliui sukurtas įspūdingas vakaro ugnies šou – liepsnojančios kelių metrų Joninių skulptūros, simbolizuojančios Joninių laužus.

Vakarinėje festivalio „Farm on Fire“ dalyje koncertuos legendiniai Lietuvos muzikantai: Marijonas Mikutavičius, Andrius Mamontovas, Povilas Meškėla su roko legendomis „Trys tūzai“ ir kiti. Atlikėjai surengs atskirus, specialiai šiam Joninių festivaliui pritaikytus koncertus, per kuriuos skambės ir jų naujos dainos, ir seni geri šlageriai. Festivalio organizatoriai tikisi, kad šiemet, kaip ir pernai, visi dalyviai Jonines švęs ir linksminsis tvariai bei sąmoningai. Kaip ir praėjusiais metais, festivalis skaičiuos savo CO2 emisijas. Šiemet festivalyje laukiami ir augintiniai.

Organizatorių informacija ir nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas