Ukmergėje gyvenantys karo pabėgėliai pagal išgales stengiasi ir patys padėti Ukrainos kariams ir ten likusiems savo tautiečiams.

Naujausi, Žmonės

Lieja žvakes, pina tinklus

Užsitęsęs karas Ukrainoje nepakirto ukrainiečių ryžto ir tikėjimo pergale. Vilties sugrįžti į savo namus nepraranda ir karo pabėgėliai. Neseniai „Gimtosios žemės“ kalbinta ukrainiečių koordinatorė Ukmergėje Anastasia Zhukovets sakė, kad šiuo metu mūsų rajone gyvena 434 jos tautiečiai.

Pasak koordinatorės, kuri padeda naujai atvykstantiems bei čia gyvenantiems ukrainiečiams, karo pabėgėliai pagal išgales stengiasi padėti Ukrainos kariams ir žmonėms, likusiems regionuose, kuriuose šiuo metu vyksta karo veiksmai.

„Dažniausiai savaitgaliais, o kartais ir darbo dienomis mes renkamės Jaunimo laisvalaikio centro pastate ir liejame parafino žvakes, kad fronte esantys kariai tranšėjose galėtų pasišildyti maistą, užsivirti vandens, išsidžiovinti drabužius. Nors dabar Ukrainoje jau šilta, tačiau karo zonoje nėra elektros, todėl žvakės ten labai reikalingos“, – pasakojo A. Zhukovets. Ir pridūrė, jog jau pagamino 1 500 žvakių iš planuotų 5 000.

Darbui reikalingų medžiagų – parafino, kartono, indelių ir dėžių – ukrainiečiams parūpino rajono savivaldybės darbuotojai bei Ukmergės miesto verslininkai.

Ukrainiečių koordinatorės teigimu, netrukus jos tautiečiai ketina užsiimti ir kamufliažinių , t. y. maskuojančių tinklų pynimu.

„Dabar ieškome medžiagos, mums reikia vadinamosios chaki (rusvai žalsvos) arba tamsiai žalios spalvos. Tinklelius jau turime“, – kalbėjo Anastasia. – Viską, ką pagaminame, perduodame savanorei iš Lietuvos Viktorijai Gorbatenko, o ji išsiunčia Chersono kryptimi. Ateityje tarsimės, kad dalis mūsų paruoštų siuntų nukeliautų ir į kitas Ukrainos puses, pasiektų Charkivą“.

A. Zhukovets sakė, kad į Ukmergę nuolat atvyksta naujų karo pabėgėlių. Dabar rajone gyvena 434 ukrainiečiai.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas