A. Šičkinienės rašytinį pasižadėjimą priėmė VRK pirmininkė Lina Petronienė (kairėje).

Aktualijos, Naujausi

Sudaryta nauja rinkimų komisija

Loreta EŽERSKYTĖ

 

Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija (VRK) vasario 6 dienos sprendimu sudarė savivaldybių rinkimų komisijas 2024 m. gegužės 12 d. Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimams iš teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių, politinių partijų pateiktų kandidatūrų ir paskyrė šių komisijų pirmininkus. Taip pat VRK nustatė, kad šios komisijos atlieka komisijoms nustatytas funkcijas organizuojant ir vykdant privalomąjį referendumą dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo, kuris vyks 2024 m. gegužės 12 d., ir Lietuvos Respublikos rinkimus į Europos Parlamentą, kurie vyks 2024 m. birželio 9 d.

Vasario 9-ąją paskirti pirmininkai Seime vykusiame renginyje davė rašytinius pasižadėjimus ir pradėjo eiti pareigas.

Ukmergės rajono savivaldybės Nr. 53 rinkimų komisijos pirmininke buvo paskirta Diana Mackonienė, pasiūlyta Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos. Tačiau ji šiuo metu serga, turi nedarbingumo pažymėjimą tad pareigų, į kurias buvo paskirta, atsisakė.

Vasario 8-ąją VRK priėmė sprendimą išbraukti iš komisijos pirmininkų ir narių D. Mackonienę ir komisijos pirmininke paskirti Aušrą Šičkinienę, pasiūlytą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

Ukmergės rajono savivaldybės rinkimų komisijoje dirbs Inga Stončiuvienė (pasiūlė Liberalų sąjūdis), Nina Lilia Galickė (Darbo partija),  Violeta Markevičienė (Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai), Edita Tamošiūnienė (Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“), Marina Aukštuolienė (Laisvės partija), Rasa Giedrienė (Teisingumo ministras), Stanislovas Budraitis (Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), Dalius Merkliopas (Partija „Laisvė ir teisingumas“), Iveta Lengertaitė (administracijos direktorius), Jolanta Mučinskaitė (Teisingumo ministras), Aušrinė Kavoliūnė (Lietuvos regionų partija) ir Odeta Mackevičienė (Lietuvos socialdemokratų partija).

VRK pranešime nurodyta, kad savivaldybių rinkimų komisijos sudaro apylinkių rinkimų komisijas (jos šiems rinkimams bus sudarinėjamos kovo mėn.), registruoja rinkimų stebėtojus, organizuoja ir prižiūri balsavimą savivaldybėse iki rinkimų dienos. Taip pat – nuolat atlieka politinės reklamos stebėseną ir tyrimus dėl galimų rinkimų teisės aktų pažeidimų.

Penktadienį Seime paskirta Ukmergės rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė A. Šičkinienė davė rašytinį pasižadėjimą – pasižadėjo būti ištikima Lietuvos Respublikai, laikytis jos Konstitucijos ir įstatymų, sąžiningai ir garbingai atlikti savo pareigas rinkimų komisijoje ir susilaikyti nuo poelgių, pažeidžiančių įstatymus ir žmogaus teises.

Pasižadėjimas galioja visą paskyrimo dirbti rinkimų komisijoje laiką. Rinkimų komisijos nariui, pirmininkui, davusiam rašytinį pasižadėjimą, draudžiama bet kokios formos rinkimų agitacija ir kiti bandymai paveikti rinkėjų valią. Asmuo, pažeidęs šį reikalavimą arba rinkimų komisijos nario, pirmininko rašytinį pasižadėjimą, turi būti atleistas iš komisijos ir gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn įstatymų nustatyta tvarka.

Rinkimų komisijos nariui, pirmininkui, davusiam rašytinį pasižadėjimą, draudžiama bet kokios formos rinkimų agitacija ir kiti bandymai paveikti rinkėjų valią. Asmuo, pažeidęs šį reikalavimą arba rinkimų komisijos nario, pirmininko rašytinį pasižadėjimą, turi būti atleistas iš komisijos ir gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn įstatymų nustatyta tvarka.

Rinkimų komisijos nariai rašytinius pasižadėjimus duos rajono savivaldybėje.

Ekrano nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • +++++ :
  Koks skirtumas ka rasyt! Svarbu kad savi idarbinti.
 • Info :
  Ukmergės žinios rašo taip: "Ukmergės rajono savivaldybės rinkimų komisijoje iš viso dirbs 13 narių. Komisijai vadovaus pirmininkė DIANA MACKONIENĖ (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)". tai kuo tikėt?, bent jau susitarkit tarpusavy
 • Vau ... :
  Milicija valdo toliau ... toliau vadovaus rinkimams ...
 • **** :
  Tai VRK i teisma neskusit?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas