Asociatyvi nuotrauka.

Jaunimas

Ar sudėtinga jaunimui susirasti darbą Ukmergėje?

Benas KLIMAITIS

Vilniaus universiteto studentas

 

Sutelkti visą dėmesį mokslams, studijuoti, keliauti ar dirbti? Su tokiomis dilemomis susiduria beveik kiekvienas jaunuolis, kuris stovi ant mokyklos baigimo slenksčio, joje dar mokosi, o gal jau studijuoja. Dažnai dar būdami mokykloje jauni žmonės pradeda ieškoti galimybių įsidarbinti.

Prasidėjus naujiems mokslo metams darbdaviai, kurių kolektyvuose yra 16–20 metų darbuotojų, neišvengiamai susiduria su rotacija. Dalis jaunuolių po darbų vasarą renkasi grįžti į mokslus ir neužsiimti apmokama pamokine veikla. Kiti nusprendžia darbą derinti su mokslais. Deja, įgyvendinti šiuos savo planus Ukmergėje nėra taip lengva – darbdaviai dažniau ieško žmonių su patirtimi, be to, ne visi ryžtasi darbo grafiką derinti prie mokslų ar studijų tvarkaraščio.

Moksleivė Andžela, dirbanti Ukmergėje esančioje kavinėje „Greita“, papasakojo, jog darbo ieškojo ilgai, o pasiūlymų dirbti, esą, nėra net ir suaugusiems.

„Ėjau į ne vieną darbo pokalbį, tačiau mano ir darbdavio interesai vis nesutapo. Man atrodo, kad jauni žmonės dažnai nuvertinami”, – svarstė ji.

Ukmergiškė darbo ieškojo per CV banką ir Užimtumo tarnybą. Mergina pridūrė, jog panašaus amžiaus jos pažįstamiems taip pat sunku įsidarbinti.

Tiesa, šiai Andželos nuomonei pritartų ne visi. Štai parduotuvėje „Drogas“ dirbanti Justina (merginos vardas pakeistas – aut.) sakė, jog problemų ieškantis darbo nebuvo, o pasiūlymų yra, tik reikia gerai paieškoti.

„Man susirasti darbą nebuvo sunku. Manau, jog ir kitiems mano bendraamžiams galimybių yra. Ypač vasarą, kai labai didelė sezoninių darbų paklausa. Restoranai, prekybos vietos ieško vasarai tokių žmonių, kaip aš, o ir grafikus darbdaviai yra linkę derinti, nes jiems reikalingi darbuotojai“, – tikino pašnekovė.

Jaunimas daugiausiai ieško darbo būtent aptarnaujančio personalo sektoriuje – čia dažnai nereikia patirties, tenkina atlygis, o visų darbo ypatumų išmokoma pradėjus dirbti. Remiantis Užimtumo tarnybos duomenimis, dažniausiai jaunimui siūloma dirbti būtent padavėjais, barmenais ar pagalbiniais darbininkais, taip pat nekvalifikuotais apdirbimo pramonės darbininkais, plataus profilio statybininkais.

Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė teigia, jog Ukmergėje nuolat yra skelbiama apie 100 ir daugiau laisvų darbo vietų, o pasiūlymai įvairūs: nuo veterinarijos gydytojų, darbų vadovų, vadybininkų iki nekvalifikuotų ūkio darbininkų.

„Laisvas darbo vietas šiuo metu skelbia statybos, pramonės, žemės ūkio ir paslaugų sektoriaus įmonės, tačiau daugiausia jų – pramonės sektoriuje. Naujų darbuotojų laukia besiplečianti UAB „Narbutas International“, UAB „Stansefabrikken“ bei kitos pramonės įmonės“, – pasakojo specialistė.

„Fresh Taste Bistro“ greitojo maisto restorano, esančio Ukmergėje, vadovė Žydrūnė sako, jog negalėtų priimti naujų žmonių, nes visos darbo vietos užimtos

„Tokio susidomėjimo ir noro įsidarbinti seniai nebuvo, – teigė vadovė. – Per savaitę sulaukiu 2-3 skambučių. Šiek tiek liūdna, kad besikreipiantiems negaliu padėti, nes papildomo uždarbio ieškantis jaunimas yra mandagus, išauklėtas ir nori dirbti. Deja, rasti jiems darbą sudėtinga.“

Užimtumo tarnybos duomenimis, nuo šių metų birželio 1 d. iki rugsėjo vidurio Ukmergėje užsiregistravo 407 asmenys iki 29 m., iš jų – 18-24 metų – 243.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Rolandas :
    Taikliai cia
  • Jeigu savyvaldybėje nėra giminių ir artimųjų :
    Tuomet - Ukmergėje gali tik "gruščikauti" arba fabrike pamainom "arti".

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas