Vienas iš Antanuko piešinių. 2022 m.

„Ukmergei - 690: istorija ir šiandiena“, Jaunimas

Neįgalus berniukas save atskleidžia piešdamas

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Gegužės 20-ąją, Taujėnų gimnazija švenčia vidurinės mokyklos įkūrimo 70 metų jubiliejų. Ta proga švietimo įstaiga planuoja įvairius renginius, sulauks svečių, dovanų. Savo kūrybinį darbelį – mokyklai sukurtą emblemą – išsiuntė ir 8 klasės mokinys Antanas Liutvinas.

Kaip pasakojo berniuko tėtis Rolandas, sūnus turi raidos negalią ir mokyklą lanko kiek leidžia sveikata. Nors Antanukas dideliais pasiekimais negali pasigirti, tačiau vaikas turi ypatingų kūrybinių gebėjimų. Pasak tėčio, sūnus save atskleidžia ir realizuoja piešdamas, kurdamas atvirukus, kitus darbelius.

„Antanukas – savamokslis, jokių meno mokyklų nelanko, – apie vaiko pomėgį pasakojo jo tėtis. – Berniukas užsidaro vienas kambaryje ir savo darbelio nerodo mums tol, kol jo nepabaigia.“

Anot R. Liutvino, sūnus nuo mažens piešinius demonstruoja Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos kasmet rengiamoje respublikinėje neįgaliųjų dailiųjų amatų parodoje „Rudens saulutė“. Jo darbelių turi ir Ukmergės socialinių paslaugų centras.

Pernai berniukas dalyvavo Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos skelbtame vaikų piešinių konkurse „Bitučių gyvenimo spalvos“, kuriame buvo kviečiami dalyvauti 1-12 klasių moksleiviai. Šiame konkurse Taujėnų seniūnijos Balelių kaime gyvenantis A. Liutvinas už humoristinius piešinius gavo apdovanojimą.

Berniuko dovana mokyklai.

Taip pat sūnus, pasak jo tėčio, dalyvavo prieš Šv. Kalėdas vykusiame vieno Alytaus krepšinio klubo emblemos kūrimo konkurse: „Atsiųstus darbelius vertino patys krepšininkai. Antanuko sukurta emblema pateko į TOP penketuką“.

Berniukas piešia įvairia tematika, dažniausiai naudoja augalinius, jo mamytės pagamintus dažus.

R. Liutvinas pasakojo, kad artėjant Taujėnų gimnazijos jubiliejui mokykla skelbė plakato-emblemos konkursą. Kadangi sūnus dėl savo negalios kartais pamokas praleidžia, jis apie šį konkursą sužinojo tik jam pasibaigus. Tačiau Antanukas, pagautas įkvėpimo, nutarė kad ir pavėluotai, bet plakatą sukurti, nesitikėdamas jokio įvertinimo. Berniukas pasinaudojo gimnazijos internetiniame puslapyje viešinamais mokyklos istorijos faktais bei pridėjo šiek tiek anksčiau darytą nuotrauką, kurioje įamžintas vienas iš jo darbų – iš antrinių žaliavų pagamintas bokštas su kryželiais. „Tai buvo simbolinis pastatas, įkūnijantis bažnyčią, tikėjimą, pamaldumą, mokslus…“ – sūnaus kūrinį apibūdino Rolandas, pridurdamas, jog kartais sūnui padeda realizuoti idėjas.

Antanukas, pasak R. Liutvino, tikintis į Dievą vaikas. Kai Beleliuose, buvusiame gyvenvietės katilinės pastate vietos bendruomenės rūpesčiu buvo įrengta koplyčia, berniukas sekmadieniais, kiek leidžia jo sveikatėlė, patarnauja kunigui šv. Mišių metu.

Antanuko tėtis atviravo, jog sūnaus sukurtą Taujėnų gimnazijos emblemą jis vis tik išsiuntė mokyklos vadovybei. „Tai – mokinio dovana šventės proga“, – teigė Rolandas.

Nuotraukos iš R. LIUTVINO asmeninio archyvo

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas