Projekto atidarymo koncerto ,,Visiems, visiems“ dalyviai – mokiniai ir mokytojai.

Kultūra, Naujausi

Akademinės muzikos koncertų ciklas „Prima. Studium. Pro“

Ar jau lankėtės ,,Prima. Studium. Pro“ koncertuose Ukmergėje? Tai – nuo šių metų kovo mėnesio vykdomas Ukmergės meno mokyklos projektas – Akademinės muzikos koncertų ciklas, miestui pristatantis tris atlikėjų grandis: PRIMA – meno mokyklos mokiniai, STUDIUM – studentai, PRO – patyrusieji scenos meistrai. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, įgyvendinti padeda gausus Ukmergės partnerių skaičius. Koncertai vyksta Ukmergės meno mokykloje, Kultūros centre, Kraštotyros muziejuje, Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje, Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bei Švč. Trejybės bažnyčiose. Taip pat numatytos išvykos ,,Prima važiuoja“ – viena jų birželio 1 d. Taujėnų dvare vyksiantis koncertas, skirtas Vaikų gynimo dienai. Koncertų ciklą remia Ukmergės rajono savivaldybė ir UAB ,,Narbutas“.

Idėja gimė bendradarbiaujant tarp institucijų. Projekto sumanytoja – Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Dainavimo studijos ,,Veni gaudere“ įkūrėja ir Ukmergės meno mokyklos choro ,,Rūta“ mokytoja Adelė Mikalkėnienė teigia, jog jau anksčiau organizuotų bendrų mokinių ir studentų koncertų metu pastebėta nauda skatino judėti toliau. Vyresniesiems atlikėjams, kurie pasirodo daugiausiai didžiuosiuose miestuose, tokie projektai – proga pažinti Lietuvą, jos žmones, architektūrą, dalintis pasiektais rezultatais ir džiaugsmu, kurį spinduliuoja ir klausytojai! Visgi, paveikiausia projekto grandis – mokiniai. Bendruose projektuose stebėdami gerą vyresniųjų kolegų pavyzdį, jie ,,užsikrečia“ ir ,,pasistiebia“, regis, čia pat. Meno mokyklos direktorė Klavdija Stepanova patvirtina, kad akivaizdus mokinių ūgtelėjimas šalia studentų, o taip pat domėjimasis profesionaliu atlikimu – buvo nekvestionuoti argumentai Ukmergės meno mokyklai teikti ir įgyvendinti projektą ,,Prima. Studium. Pro“.

Koncertų ciklas yra išskaidytas į Pavasario ir Rudens sesijas. Kovo ir balandžio mėnesiais Ukmergėje nuskambėjo trys PRIMA koncertai – atidarymas, kuriame grojo ir dainavo Meno mokyklos didieji kolektyvai bei solistai, Bendrojo fortepijono skyriaus koncertas ,,Velykiniai margučiai“, organizuotas mokytojos Daivos Cimalonskienės, taip pat nuotaikinga mini operetė ,,Marsiečiai darže“, mokytojos Miglės Čivienės parengta ir įtraukusi visų Meno mokyklos skyrių – muzikos, šokio ir dailės mokinius.

Koncertavo net trys STUDIUM grandies kolektyvai – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Mišrusis choras, vadovaujamas doc. Gintauto Venislovo ir lektoriaus dr. Lino Balandžio, LMTA Akordeono katedros studentai ir jų orkestras, vadovaujamas asistento Tado Motiečiaus, taip pat žymiosios operos solistės, LMTA Dainavimo katedros prof. Sigutės Stonytės dainavimo klasės studentai, kuriems akompanavo pianistas – prof. Jurgis Karnavičius.

Koncertuoja LMTA Akordeono katedros studentai.

PRO (profesionalų) grandyje klausytojai, gausiai susirinkę į Vlado Šlaito viešąją biblioteką, stebėjo ,,Broken Glass 4tet” – improvizacinės muzikos atlikėjų – Prano Kentros, Simono Kaupinio, Domanto Razmaus ir Jievaro Jasinskio kvarteto pasirodymą. Puikią muziką lydėjo paprasti ir šilti atlikėjų komentarai apie kompozicijas, atlikimo technikas. Žinant, kad atlikėjai tiek plačiai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja lyderiaujančiuose Lietuvos projektuose – improvizaciniame projekte ,,Synaesthesis“ ar avangardo grupėje ,,Ąžuoliniai Berželiai“, tiek dėsto muziką ar vadovauja (J. Jasinskis) JJA Chamber orkestrui bei Kauno bigbendui, čia pat visiškai betarpiškai dalinasi kūryba ir patirtimi su informaciją ,,sugeriančiais“ ir čia pat aktualius klausimus užduodančiais ukmergiškiais, džiugu patvirtinti, kad ne tik projekto tikslai, bet ir lūkesčiai pasiteisina!

Vienas tikslų – mokinių įsitraukimas į koncertus ir jų organizavimą. Greitai susibūrusi trisdešimties ,,Prima. Studium. Pro“ savanorių komanda įrodė, kad mokiniai ne tik patys koncertuoja ar klauso koncertų. Jie geba sklandžiai išsidalinti daugybę organizacinių darbų – kabina plakatus mieste, padeda parengti koncertus nuo erdvės paruošimo, iki atlikėjų priėmimo, patys riša gėlių puokštes, parduoda bilietus, dalija lankstinukus, reaguoja į situacijas čia ir dabar. Ši patirtis neabejotinai bus naudinga jiems ateityje, bet pasidžiaugti tvirta organizacine jaunimo komanda Ukmergėje galima jau dabar.

Suskubkite į Pavasario sesijos koncertus! Iki birželio 10-osios dar turite galimybę išgirsti visas – Prima, Studium ir Pro – grandis. Gegužės mėnesį prasideda PRIMA DRAUGŲ – bičiulių iš Lietuvos meno mokyklų bendri koncertai. Gegužės 5 d. Ukmergės meno mokykloje gros Kėdainių, Jonavos, Utenos ir Ukmergės meno mokyklų pianistai, o jau gegužės 10 d. išgirsite Klaipėdos, Kretingos, taip pat ir Ukmergės meno mokyklos perkusijų klasės mokinių pasirodymus. Gegužės 19 d. Kraštotyros muziejuje klausysimės Ievos ir Dainiaus Puodžiukų dueto, gegužės 28 d. Miesto šventėje surengsime mūsų Meno mokyklos didžiųjų kolektyvų pasirodymus, o Pavasario sesiją birželio 10 d. Kultūros centre su trenksmu užbaigs Lietuvos jaunimo džiazo orkestras.

Maloniai kviečiame atvykti į koncertus ir sekti informaciją Facebook bei Instagram paskyrose  ,,Prima. Studium. Pro“. Iki susitikimo!

Ukmergės meno mokyklos informacija

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas