Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos

Didėjant akcizams, pabrango stiprieji gėrimai bei tabakas

Nuo sausio 1-osios didėja alkoholio ir rūkalų akcizai. Dėl to pabrango visi stiprieji gėrimai bei tabako gaminiai.

Nauji akcizai taikomi alui, vynui iš šviežių vynuogių ir kitiems fermentuotiems gėrimams, tarpiniams produktams, etilo alkoholiui, cigaretėms, cigarams bei cigarilėms, rūkomajam tabakui, kaitinamojo tabako produktams, elektroninių cigarečių skysčiui ir neapdorotam tabakui.

Skaičiuojama, kad pusė litro sidro pabrango apie 8 centus, vynuogių vynas virš 8,5 laipsnio – 10 centų, už alkoholinius kokteilius teks mokėti 9 centais daugiau, už vermutą iki 15 laipsnių – 9 centais, o 15 laipsnių ir stipresnis spirituotas vynas – 12 centų.

Stipriųjų gėrimų kaina išaugo labiausiai: už pusę litro degtinės, trauktinės, brendžio, stipraus likerio teks sumokėti 32 centais daugiau, o mažiausiai brangsta alus (5,5 laipsnio stiprumo) – 2 centais.

20 vienetų cigarečių pakelis pabrango 17 centų, cigarų ir cigarilių pakelis (20 g tabako) – 27 centais, 20 g rūkomojo tabako pakuotė – 17 centų, kaitinamojo tabako produktai (20 vnt., 6,1 g tabako) – 27 centais, o 2 ml elektroninių cigarečių skysčio – 7 centais.

Iš alkoholio akcizų valstybės biudžetas 2022 metais papildomai gaus apie 17,3 mln. eurų pajamų, iš tabako – apie 12 mln. eurų.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Aha :
    Pora kartu i metus pavaziuoju iki Lenkijos,uzsiperku normaliai alkoholio,ypac alaus. Jei valstybe nenori mano pinigu - lenkai juos paima ir nesirauko.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas