Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi

Pasikeitimai dėl automobilių stovėjimo vietų

Antradienį įsigaliojus Aplinkos ministerijos patikslintam statybos techniniam reglamentui „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“ (STR 2.06.04:2014), pasikeitė privalomas minimalus automobilių stovėjimo vietų skaičius šalia vieno ir dviejų butų gyvenamųjų namų.

Šalia pastato, kurio naudingasis plotas didesnis kaip 140 kv. m, automobiliams statyti turi būti skirtos dvi vietos. Dar papildomą vietą reikia skirti už kiekvieną 140 kv.  m viršijantį didesnį iki 50 kv. m naudingąjį plotą. Tad jeigu pastato naudingasis plotas yra iki 190kv. m, šalia jo turi būti trys vietos automobiliams, iki 240 kv. m – keturios ir t. t.

Pasikeitė ir privalomas minimalus automobilių stovėjimo vietų skaičius šalia įvairioms socialinėms grupėms skirtų gyvenamosios paskirties pastatų. Nuo šiol šalia jų ne mažiau kaip 0,4 vietos turi būti skirta vienam butui ar kambariui, o šalia bendrabučio tipo gyvenamosios paskirties pastatų – ne mažiau kaip 0,8 vietos vienam butui ar kambariui.

Be to, pakoreguoti atstumai nuo uždarųjų antžeminių ir atvirųjų automobilių saugyklų bei garažų iki šiame STR nurodytų pastatų, kurių sąrašas irgi patikslintas. Jis papildytas prekybos paskirties pastatais – specializuotos vienos prekių grupės parduotuvėmis.

Pakeistasis STR sudaro galimybę gretimų sklypų savininkams susitarti sumažinti privalomą atstumą – jie turi pasirašyti tokį susitarimą ir jį notariškai patvirtinti.

Pažymėtina, kad nustatyti atstumai nuo automobilių laikymo vietos iki pastato gali būti mažinami iki 5 m, jeigu projektuojama tam statiniui ar statinių grupei priklausanti automobilių saugykla.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Kaimynas :
    Ar tai reiskia kad kaimynas prie daugebucio nebegales 3 masinu laikyti ?
  • Ona :
    Nors vieną gerą dalyką padarykit žmonių naudai - kad grįžus iš darbo nereiktų važinėtis aplink mikrorajoną kad surastum vietą automobiliui. Statomi nereikalingi prekybcentriai,k kada pastatysite aikšteles automobiliams....
  • XXX :
    Prie daugiabuciu žemes sklypai nesuformuoti, tai ka ten skaiciuosit, matuosit? Visi namai ore kaba.
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas