Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje diktantą rašė įvairaus amžiaus skaitytojai.

„Kultūra - mūsų dvasios stiprybės šaltinis“, Aktualijos

Ukmergiškiai rašė nacionalinį diktantą

Penktadienį Lietuvoje ir už šalies ribų dešimtą kartą buvo rašomas nacionalinis diktantas. Jubiliejiniame, dešimtajame, gimtosios kalbos konkurse dalyvavo 32 ukmergiškiai. Iš jų dvidešimt rašytojo Alvydo Šlepiko šiai progai sukurtą tekstą „Bedugnė“ rašė Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje, dvylika – rajono savivaldybėje. Pernai nacionaliniame diktante dalyvavo net 40 ukmergiškių.

„Kviečiu visus lietuvių kalbos mylėtojus skirti 45 minutes savo laiko pasitikrinti kalbos žinias. Pirmą kartą diktantas organizuojamas penktadienį. Tikimės, kad įmonių ir organizacijų atstovai, aukštųjų mokyklų studentai, moksleiviai paragins vieni kitus susiburti ir rašyti diktantą savo darbo ir mokslo vietose. Diktantas nėra egzaminas. Pagrindinis konkurso organizatorių tikslas – paskatinti žmones didžiuotis unikalia lietuvių kalba“, − taip tautiečius įsijungti į akciją kvietė Nacionalinio diktanto vertinimo komisijos pirmininkė Aldona Šventickienė.

Rajono savivaldybėje susirinkusius ukmergiškius pasveikino rajono meras Rolandas Janickas. Jis padėkojo diktanto dalyviams už aktyvumą ir linkėjo sėkmės. Pasak mero, kiekvienas žmogus turi kelti sau užduotis, pasitik-rinti ir eiti į priekį. Visi savivaldybėje diktantą rašę konkurso dalyviai buvo pamaloninti šią dieną priminsiančia dovanėle – rašikliais.

„Devynis kartus diktantą rašiau namuose, o dešimtą kartą vyras atvežė į Ukmergę, kad kartu su kitais bendraminčiais galėčiau dalyvauti švente tapusioje akcijoje“, – džiaugėsi Pabaisko seniūnijos Antakalnio kaimo ūkininkė Marijona Jurienė. Moteris įsitikinusi, kad kiekvienas lietuvis turi branginti, saugoti ir ginti savo kalbą. Vyresniųjų prievolė – rodyti pavyzdį jaunimui, tiems, kurie išvyksta į užsienį. M. Jurienė mano, kad diktantą vertėtų rašyti visose kaimo bibliotekose.

Tradicinė pilietiškumo akcija į rajono savivaldybę sukvietė 12 ukmergiškių.

Tradicinė pilietiškumo akcija į rajono savivaldybę sukvietė 12 ukmergiškių.

Ne naujokės šioje pilietinėje akcijoje buvo ir rajono Savivaldybės tarybos sekretoriato vedėja Monika Kazlauskaitė, rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Rasa Ragelytė-Kraucevičienė, Pabaisko seniūnijos vyr. specialistė Gina Pažiūrienė. Ginai šis diktantas buvo devintas, Monikai – ketvirtas, Rasai – antras.

Pirmą kartą konkurse dalyvavo „Šilo“ pagrindinės mokyklos 5 klasės moksleivė Eigilė Lipinskaitė ir jos mama Vaidota Majūtė, kuri save pristatė kaip palaikymo komandą. Mergaitė prisipažino, jog ją ateiti į konkursą paskatino tėtis. Matyt, ne atsitiktinai, nes Eigilei labai patinka ir sekasi lietuvių kalba, šio dalyko ją moko puiki mokytoja Rita Paškevičienė.

Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje diktantą taip pat rašė viena šeimyninė pora – Kristina Darulienė su dukra Uršule, kuri lanko Dukstynos pagrindinę mokyklą.

„Džiaugiamės, kad į biblioteką rašyti diktanto susirinko toks gausus ukmergiškių būrys. Dar smagiau, jog jie visi – mūsų skaitytojai“, – kalbėjo direktorė Rasa Griškevičienė.

Nacionalinio diktanto tekstą skaitė LRT „Panoramos“ vedėjas Marijus Žiedas. Kaip ir kasmet, konkurse negalėjo dalyvauti lituanistai. Tradiciškai dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio.

Visų konkurso dalyvių rašto darbai išsiųsti į Vilnių, kur juos tikrins lietuvių kalbos ekspertų komisija. Geriausieji bus pakviesti į balandžio antrąjį savaitgalį vyksiantį finalą, kuriame paaiškės raštingiausias Lietuvos pilietis.

Organizatoriai praneša, kad nacionalinio diktanto tekstas bus skelbiamas www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt vasario 27 d.

Dainiaus VYTO nuotraukos

logo2

 

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Praeivis :
    Gabumus reikia parodyti Lietuvos mastu☺
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas