„Ukmergės krašto atradimai“, Kultūra

Muziejus dalinsis savo ieškojimais ir atradimais

Zita KRIAUČIŪNIENĖ

Želvos gimnazijos muziejaus vadovė 

Paskutinį liepos savaitgalį Želvoje vyksiančioje vasaros šventėje kultūros darbuotojų Astos Amankavičienės ir Kristinos Pusvaškienės sudarytoje programoje tarp pramoginių renginių numatyta galimybė susitikimams su Želvos krašto istorija – juk minima ir 440 metų jubiliejinė miestelio sukaktis.

Gimnazijos muziejus labai atsargiai atvers duris – juk pandemijos grėsmė neišnyko. Nuo 13 valandos keturi pusvalandžiai bus skirti edukacijoms: pirmasis – pasižvalgymui po muziejaus erdves, ekspozicijų pristatymas, krašto istorijos blyksniai parodose, išskirtiniuose eksponatuose, mokinių darbuose, šio krašto literatų kūryboje, apie Želvą parašytose knygose. Į šią dalį labai kviečiame naujuosius Želvos gyventojus (džiaugiamės, kad jų yra net kelios šeimos!), želviečius, nežinančius šio krašto istorijos. Toliau po pusvalandį būtų skiriama projektų pristatymui – ,,Tarpukario Želvos gyventojai, jų būties pėdsakai“ (parengė muziejaus vadovė) ir ,,Senieji Želvos pastatai, jų istorijos“ (Rasa Povylienė) Šios temos turėtų būti įdomios senbuvių želviečių vaikams, anūkams, garbaus amžiaus šio krašto gyventojams. Dar pusvalandis skiriamas gimnazijai – ir senajai (1948–1949), ir dabartinei. Čia, tikimės, bus galimybė susitikti ir su šios įstaigos direktoriumi Vidu Tavoru, išgirsti atsakymus į visus klausimus. Ši tema būtų įdomi buvusiems mokiniams. Žinoma, į panašias edukacijas kviečiami ir dabartiniai gimnazistai…

Valandą skirsime pasivaikščiojimui po ,,Želvą, kurios nėra“ – edukacinėje kelionėje ją ,,matysime“ tokią, kokią prieš 80 metų paliko apie 380–400 Želvos piliečių, didelių ir mažų, net kūdikių, paskutinį kartą savo gyvenimo kelią ėjusių …į mirtį.

Ir tai nebus Želvos žydų istorija – tai bus kelionė dviejų gyvenimų pėdsakais su praeities liudytojais, legendų nuotrupomis, atminimo ženklais. Gal sustosime ir prie naujos Atminimo lentos senajai Želvai, vad. Metrika, kurią su Želvos bendruomene, remiami savivaldybės, parengėme jubiliejiniams metams.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas