„Ir senjorui, ir jaunam“, Jaunimas

Prie pilietinės iniciatyvos „Gyvybės medis“ prisijungė ir ukmergiškiai

Minint masinių gyventojų trėmimų pradžios 80-metį, Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, kaip ir kasmet, inicijuoja Birželio 14-osios paminėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose ir kviečia prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Gyvybės medis“. Komisijos tyrimų duomenimis, 1941 metų birželį iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių, iš kurių 5 060 buvo vaikai iki šešiolikos metų.

„Gyvybės medžio“ simbolis yra universalus, sutinkamas įvairiose kultūrose, simbolizuojantis gyvybę ir ilgaamžiškumą. Tautos savimonė ir istorinė atmintis formuojasi perduodant gyvus pasakojimus ir vertybines nuostatas iš kartos į kartą. Istorija gyva, kol ją atsimename. „Gyvybės medis“ simbolizuoja šį kartų ryšį ir tautos istorinės atminties perdavimą ateities kartoms, tarsi nuo medžio šaknų į kamieną, o iš kamieno į šakas ir lapus. Buvę politiniai kaliniai, tremtiniai ir laisvės kovų dalyviai yra mūsų tautos medžio šaknys – vertybinis stuburas, jie yra istorijos pasakotojai, perduodantys žinią, ką patyrė jie, jų tėvai ar seneliai“, – pažymi organizatoriai.

Ir nurodo, kad net 256 Lietuvos mokyklos jau patvirtino, kad prisijungia prie pilietinės iniciatyvos „Gyvybės medis“ ir organizuos Gedulo ir vilties dienos minėjimus savo bendruomenėse.

Tarp jų – ir mūsų rajono trys ugdymo įstaigos: vaikų lopšelis-darželis „Vaikystė“, Užupio pagrindinė mokykla, Veprių mokykla-daugiafunkcis centras.

Ruošdamiesi minėjimams mokytojai organizavo gyvas istorijos pamokas, skirtas prisiminti šį skaudų mūsų istorijos tarpsnį, kurių metu buvo analizuojami istoriniai šaltinai, skaitomi ir aptariami tremtinių prisiminimai. Mokyklų bendruomenės kūrė piešinius, plakatus ir instaliacijas su „Gyvybės medžio“ simboliais, kurie bus eksponuojami viešose erdvėse ir dar ne vieną dieną primins apie šį minėjimą.

Mokiniai taip pat piešė atvirukus – pasveikinimus, skirtus buvusiems tremtiniams, politiniams kaliniams ir laisvės kovų dalyviams, kuriuos padovanos Gedulo ir vilties dienos renginiuose birželio 14 dieną, pirmadienį.

Gedulo ir vilties dienos minėjimus bei kitus mokykloms skirtus istorinės atminties projektus Lietuvoje Tarptautinė komisija inicijuoja nuo 2004 metų.

 „G. ž.“ inform.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas