„Ir senjorui, ir jaunam“, Aktualijos, Kultūra

Laukia ir kviečia atviri intelektualūs vakarai

Loreta EŽERSKYTĖ

Trečiadienį, sausio 27-ąją, Ukmergės švietimo pagalbos tarnyba pradeda naują atvirų renginių ciklą „Atviri intelektualūs vakarai“.

Pirmajame 19 valandą nuotoliniu būdu vyksiančiame susitikime pakviestas dalyvauti mūsų kraštietis, profesorius Vytautas Kasiulevičius.

Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos metodininkas Vidmantas Krikštaponis, kuris yra pagrindinis šios iniciatyvos sumanytojas ir susitikimų vedėjas, „Gimtajai žemei“ sakė, jog mintį burti ukmergiškius ir kalbėtis aktualiomis temomis subrandino po susitikimo su kultūros istoriku, visuomenininku, politiku Dariumi Kuoliu.

„Rengiant Ukmergės rajono savivaldybės 2021–2027 m. laikotarpio strateginį plėtros planą, rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas organizavo keturis susitikimus. Juose ukmergiškiai kartu su pakviestais svečiais diskutavo apie Ukmergės ateitį, siūlė ir aptarė priemones minėtajam planui. Viename iš susitikimų dalyvavęs D. Kuolys teigė, kad dabar, ypač karantino metu, trūksta bendravimo. Daugelis žmonių yra priversti užsidaryti, neretai ir po vieną, namuose. Būtent tai mane „užkabino“ ir ėmiausi planuoti virtualius susitikimus su kraštiečiais“, – kalbėjo V. Krikštaponis.

Beje, jis sakė, jog tokie bendraminčių pašnekesiai aktualiomis nūdienos temomis Ukmergėje nėra naujiena. Juos yra organizavusi Meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja dailei Birutė Žilėnienė. Susirinkę prie arbatos puodelio ukmergiškiai diskutuodavo apie kultūrą, meną, aptardavo įvairias aktualias problemas.

Kitam, vasario 3-ąją vyksiančiam pokalbiui V. Krikštaponis yra pakvietęs taip pat mūsų kraštietę – Ramintą Naujanytę-Bjelle, muzikos autorę, atlikėją, LATGA Tarybos prezidentę. Po to numatytas susitikimas su Mykolo Romerio universiteto profesoriumi Sauliumi Nefu.

„Mūsų sumanymas – į trečiadieninius susitikimus kviesti įvairiose srityse dirbančius, kuriančius kraštiečius. Tačiau durų neužversime ir tiems pašnekovams, kurie turi ką papasakoti, gali pasidalinti įdomia, naudinga savo patirtimi, tačiau nėra susiję su Ukmerge. Planuojame pakalbinti ir dabar rajone gyvenančius žmones“, – kalbėjo renginių ciklo „Atviri intelektualūs vakarai“ sumanytojas.

Pasak V. Krikštaponio, tokius susitikimus planuojama organizuoti ir pasibaigus karantinui: „Tikiuosi, kad prisijungę klausytojai ir išgirs, sužinos kažką naujo, ir turiningai praleis vakarus.“

Pirmojo nuotoliniu būdu rengiamo pokalbio su vienu iš Lietuvos medikų sąjūdžio kūrėjų, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekanu, Santaros klinikų šeimos gydytoju profesoriumi V. Kasiulevičiumi metu bus ne tik diskutuojama aktualiais sveikatos, sveikatos apsaugos klausimais. Svečias yra pažadėjęs atsakyti į jam pateiktus klausimus.

Atvira nuoroda prisijungimui

https://us02web.zoom.us/j/87936790161?pwd=WFJXQXNYNVdaYXVVc3N2OGowOTAwZz09

Meeting ID: 879 3679 0161

Passcode: 301566

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas