Bėgime dalyvavo vienintelis ukmergiškis J. Songaila.

Uncategorized @lt

Bėgimo maratonas „Klajoklis“ pradėtas Ukmergėje

Vasario 16-osios išvakarėse Ukmergėje surengtas pirmasis Lietuvoje klasikinio maratono „Klajoklis“ bėgimas. Jis tęsis visus metus ir vyks vis kitame šalies mieste. Lietuvos valstybės gimtadieniui skirtame bėgime tarp ištvermingiausių maratonininkų buvo ir ukmergiškis Juozas Songaila.
„Klajoklio“ maratoną organizavo bėgimo entuziastai vilnietis Valdas Smaižys ir kaunietis Mindaugas Garmus. Pastarasis šiuo metu dirba Danijoje, yra dalyvavęs daugiau nei 500 maratonų. Lietuvis šios iniciatyvos ėmėsi pagal Skandinavijos projektą. Šiose šalyse populiarūs klasikiniai maratonai, kurie skatina susipažinti su skirtingomis vietovėmis. Lietuvoje „Klajoklio“ bėgimai vyks įvairiuose miestuose, įžymiose vietose. Pirmajam bėgimui Ukmergė pasirinkta dėl kelių priežasčių – vienas seniausių miestas turi unikalų piliakalnį, be to, M. Garmaus žmona yra ukmergiškė.
Kadangi klasikinio maratono trasa – 42 km 195 m, bėgti buvo pakviesti ištvermingiausi Lietuvos maratonininkai. Kartu su 25 į Ukmergę iš įvairių Lietuvos vietų, taip pat iš Latvijos bei Kaliningrado srities atvykusiais sportininkais prie starto linijos stojo ir vienintelis ukmergiškis J. Songaila.
Maratonininkai bėgo aštuonis ratus, kurie driekėsi nuo piliakalnio Paupio, Kareivinių gatvėmis iki UAB „Aukmergės baldai“, pėsčiųjų tiltu per Šventąją iki miesto stadiono, atgal grįžta pėsčiųjų taku iki Kultūros centro. Šiame nelengvame bėgime, pasak J. Songailos, svarbiausia buvo ne rezultatai, o pasiektas finišas.
Kitas „Klajoklio“ bėgimas numatytas Šiauliuose.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas