Žmonės

Atsisveikinome su eglute, pasitikome Tris Karalius

Vilma BELAPETRAVIČIENĖ

Bibliotekininkė ir užimtumo specialistė

 

Atėjo dieviška žiema, o su ja – ir Trijų Karalių diena, kuri švenčiama sausio 6-ąją. Tradiciškai šia švente pasibaigia kalėdinis laikotarpis arba tarpušventis. Užgesinamos ir nupuošiamos kalėdinės eglutės įstaigose ir namuose, nuimami visi spalvoti ir blizgūs papuošimai. Ši šventė siejama su žiemos saulėgrįža, vadinamojo Saulės stovėjimo pabaiga. Po Kalėdų pradėjus ilgėti dienoms, senoliai sakydavo, kad per Tris Karalius diena pailgėjo per gaidžio žingsnį…

 Simboliškai per Tris Karalius bažnyčiose šventinami smilkalai ir kreida, kuria virš durų užrašomos pirmosios Karalių (išminčių) vardų – Kasparo, Merkelio ir Baltazaro – raidės, taip paženklinant krikščionių namus, prašant jiems Dievo malonės.

Danguje suspindus ryškiai žvaigždei, pranašai žinojo, kad į žemę atėjo Pasaulio Atpirkėjas. Jie keliavo pasveikinti Betliejuje gimusio kūdikėlio Jėzaus ir nešė jam tris dovanas – auksą, smilkalus ir mirą.

Sausio 5-ąją atsisveikinimo su kalėdinėmis eglėmis šventė vyko ir Jasiuliškių socialinės globos namuose. Joje dalyvavo ir Trys Karaliai. Pirmiausia jie apsilankė bibliotekoje, tada su bibliotekininke Vilma keliavo į salę, kur vyko šventė. Išeidami išminčiai linkėjo sveikatos, taikos, daugiau pagarbos vieni kitiems, artumo, susiklausymo ir kantrybės. Susirinkusiems dainas skyrė ansamblis „Melodija“, vadovaujamas Kazimiero Šermukšnio.

AUTORĖS nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas