Rajono vadovai su mero padėkas pelniusiais neįgaliųjų organizacijų atstovais.

Naujausi, Žmonės

Paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena

Gruodžio 3-ąją pasaulyje minima Tarptautinė neįgaliųjų diena. Šią dieną siekiama supažindinti plačiąją visuomenę su neįgalių žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad jiems būtų suteiktos vienodos teisės, sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje.

Penktadienį, pirmąją žiemos dieną, skambant sveikinimams, padėkoms ir muzikai, Ukmergės kultūros centre vyko šventė, skirta šiai dienai paminėti.

Renginyje susirinkusius neįgaliuosius, jų artimuosius ir globėjus pasveikino Lietuvos Respublikos Seimo narys Algirdas Stončaitis, rajono savivaldybės meras Darius Varnas, vicemeras Eugenijus Kuodelis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė ir kiti svečiai.

„Esu įsiminęs kažkur interneto platybėse perskaitytą mintį, kad „būti neįgaliam nereiškia negalėti, tai reiškia galėti kitaip.“ Labai teisingai ir taikliai pasakyta. Tai, kad visi esame lygiateisiai bendros visuomenės piliečiai, mums kasmet primena ir gruodžio 3-iąją minima Tarptautinė neįgaliųjų diena. Išreiškiu pagarbą ir palaikymą visiems negalios paženklintiems žmonėms, jų artimiesiems ir globėjams.

Daugelis iš jūsų esate pavyzdys stiprybės, gebėjimo nenuleisti rankų, gyvenimiško entuziazmo ir tikėjimo gerumu bei sėkme. Džiaugiuosi, kad mūsų rajono žmonės su negalia aktyviai dalyvauja įvairiausiose veiklose, dažnai savo gebėjimais bei užsidegimu įkvėpdami ir sveikuosius. Noriu tikėti, kad kiekvienas, kokia bebūtų jo negalia, bus visur priimtas, jausis gerbiamas, mylimas ir reikalingas. Įdomių ir prasmingų dienų!“ – sveikino susirinkusiuosius meras D. Varnas.

Renginio metu netrūko ir padėkų. Tarptautinės neįgaliųjų dienos proga už ilgametę aktyvią veiklą, žmonių tikėjimo ir pasitikėjimo skatinimą rajono savivaldybės mero padėkos įteiktos: Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Ukmergės rajono filialo narei Elvyrai Balakauskienei, Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos narėms Janinai Badokienei ir Aldonai Bešėnienei, Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos narei Leonorai Jasinavičienei, Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos narei Laimutei Klevinskienei, Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Ukmergės Viltis“ narei Mildai Murauskaitei, Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos darbuotojui Linui Puikiui, Ukmergės neįgaliųjų sporto klubo „Vilkmergė“ nariui Konstantinui Trusovui, Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos nariui Gintarui Unikui bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Ukmergės Viltis“ tarybos pirmininkei Stanislavai Vilčinskienei.

Renginyje dalyvavo Ukmergės rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Kartos“ (vad. Zita Kviklienė), Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos vokalinis ansamblis „Daina“ (vad. Audronė Baronienė), Savivaldybės tarybos nariai, savivaldybės atstovai, įvairių neįgaliųjų bendruomenių nariai, kiti svečiai.

Po visų sveikinimų nuotaikingas dainas dovanojo Dusetų kultūros centro tradicinė kapela „Sadūnai“ (vad. Ramūnas Lisinskas).

2022 metų pabaigos duomenimis, Ukmergės rajone gyveno 3 053 asmenys su negalia: 202 neįgalūs vaikai, 2 067 darbingo amžiaus ir 784 pensinio amžiaus neįgalieji.

Apie tai papasakojo rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Chrisija Kvietkauskienė.

„G. ž.“ inform.

Dainiaus VYTO nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas