Susitikimo metu – I. Pračkailė, D. Varnas, A. Grigucevičius ir V. Rabazauskas.

Naujausi, Žmonės

Paskirtas karo komendanto pavaduotojas

Lapkričio 14-ąją į rajono savivaldybę atvyko prisistatyti Ukmergės rajonui paskirtas karo komendanto pavaduotojas Artūras Grigucevičius, kuris laikinai vykdys karo komendanto funkcijas.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre organizuojamus komendanto kursus baigusį kariškį priėmė rajono savivaldybės meras Darius Varnas, administracijos direktorė Inga Pračkailė ir patarėjas (parengties pareigūnas) Valdas Rabazauskas.

Kaip informavo rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė Chrisija Kvietkauskienė, susitikimo metu aptartos bendradarbiavimo sritys, kalbėta apie savivaldos ir kariuomenės ryšio stiprinimą.

Krašto apsaugos viceministro Žilvino Tomkaus teigimu, karo padėties atveju, komendantai tampa tiltu, jungiančiu šalies ginkluotąsias pajėgas ir valstybę ginklu galinčius ginti piliečius – rezervo karius, pilietinių organizacijų, tokių kaip Lietuvos šaulių sąjunga, medžiotojų būreliai ar kitų, šaunamąjį ginklą turinčių bei gebančių jį naudoti, asmenų. Ši sąveika yra esminis dėmuo, kai kalbame apie gynybos visuotinumą.

Paskelbus šalyje karo padėtį, karininkai, kurie paskirti į miesto karo komendanto pareigas, suformuotų miesto karo komendantūras, kurios administruoja, rūpinasi parama ir yra atsakingos už operacinius veiksmus. Šios funkcijos patikimos komendantiniams vienetams, suformuotiems iš rezervo karių, šaulių ir kitų koviniams veiksmams tinkamų asmenų. Lygiagrečiai rajonų karo komendantai suformuotų identiškas struktūras rajonuose. Tokiu būdu įgalinamas karo komendantūrų tinklas, koordinuojantis savivaldybės institucijų ir joms pavaldžių įstaigų, gyvybiškai svarbių įmonių veiklą, itin svarbių objektų apsaugą, diversantų veiklos užkardymą, įtraukiantis ginkluotam pasipriešinimui parengtus piliečius į bendrą šalies gynybą.

Krašto apsaugos savanoris A. Grigucevičius 2012 m. įkūrė ir pradėjo vadovauti klubui „Miško broliai“. Šis klubas savo aktyvia veikla bei gausiu narių skaičiumi yra pastebimas įvairių su Lietuvos ir rajono istoriniais įvykiais susijusių renginių metu, prisideda prie Lietuvos partizanų atminimo ir partizaninio judėjimo istorijos išsaugojimo ir aktualizavimo. Klubas „Miško broliai“, pristatydamas moksleiviams įvairias su Lietuvos pokario istorija susijusias edukacijas, nuosekliai dirba švietėjišką darbą, ugdo jaunuomenėje Tėvynės meilę bei patriotizmą. Taip pat populiarina ir skleidžia informaciją apie Lietuvos partizanų judėjimą Antrojo pasaulinio karo ir pokario metu, dalyvauja įvairiuose istorinių mūšių vietose rengiamuose karo istorijos įvykių paminėjimuose.

2018 m. vasario 14 d. A. Grigucevičius apdovanotas rajono savivaldybės mero padėkos ženklu. Šių metų kovo 30-ąją Panevėžio miesto Dailės galerijoje klubo „Miško broliai“ įkūrėjui ir vadovui buvo įteiktas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“. Mūsų kraštietis įvertintas už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą.

„G. ž.“ inform.

Chrisijos KVIETKAUSKIENĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Stas :
    Kas bus komendantas? X diena ant nosies!!!
  • Bix :
    Atsakingai skirstykite komendantus ir ju pavaduotojus,pareigos ir atsakomybe didele.Gal kursu neuztenka ,mazu maziausiai sie asmenys privalejo dalyvauti karo veiksmuose..

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas