Ukmergiškiai ir iškylavo, ir koncertavo.

Naujausi, Žmonės

Turininga išvyka į Šiaulius

Janina BADOKIENĖ

 

Lietuvos pensininkų sąjungos (LPS) „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“ nariai surengė išvyką į Šiaulius. Čia mūsų laukė gidė Laima Šadžiuvienė, kuri pasakojimą pradėjo nuo svarbios miestui datos – popiežiaus Jono Pauliaus II viešnagės Šiauliuose 30-mečio. Sustojome prie šv. Ignaco Lojolos bažnyčios. Joje 1993 m. rugsėjo 7 d. lankėsi popiežius, čia jis meldėsi ir ilsėjosi jėzuitų namuose. Bažnyčios viduje lietėmės prie arnoto, kurį dėvėjo Šventasis Tėvas, prie kitų relikvijų. Bažnyčios kiemelyje sustojome prie tikinčiuosius laiminančios Jono Pauliaus II skulptūros, atidengtos 2012 m. Įspūdingą vilniečio skulptoriaus Mindaugo Junčio kūrinį bažnyčiai padovanojo šiauliečių Žuklių šeima.

Pasivaikščiojome pėsčiųjų taku miesto centrinėje dalyje, apžiūrėjome meninius akcentus. Gidė atkreipė dėmesį į ąžuolą, kuriam, kaip manoma, jau per 200 metų. Jis sodintas dar grafų Zubovų laikais.

1236 m. Šiaulių vietovardis „Soule“ pirmą kartą paminėtas Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį. Rugsėjo 22-oji – miesto gimimo diena. Šiauliai pradėjo augti aplink centrinę aikštę, kurioje šimtmečius vykdavo turgūs, mugės, gyva prekyba. Šiandien čia yra moderni Prisikėlimo aikštė, laisvalaikiui ir poilsiui skirta vieta. Antrojo pasaulinio karo metu buvo sugriauti beveik 70 procentų Šiaulių. Ne viskas buvo atstatyta.

Saulės laikrodžio aikštė įrengta švenčiant 750-ąsias Šiaulių vardo paminėjimo metines. Iš tolo akį patraukia 18 m aukščio kolona su paauksuota Stanislovo Kuzmos skulptūra „Šaulys“. Šis obeliskas saulėtą dieną tampa gnomonu (saulės laikrodžio rodykle). Saulės šešėlis, slinkdamas ciferblatu su aikštėje įlietais metalo skaitmenimis (12, 3 ir 6), rodo geografinės platumos vietinį laiką. Skaitmenys žymi Šiaulių miesto įkūrimo metus – 1236 m. Iškėlęs aukštyn lanką ir jau iššovęs strėlę „Šaulys“ spindi sugavęs net mažiausią saulės spindulį. Pagrindinė aikštės idėja – įprasminti tris svarbiausius Šiaulių miesto simbolius: saulę, prisimenant Saulės mūšį, šaulį, siejamą su miesto pavadinimo kilme, ir nenuilstamai bėgantį laiką. Aikštėje įrengtas amfiteatras, čia vyksta įvairūs renginiai.

Dėl laiko stokos nespėjome aplankyti Kryžių kalno. Gidė papasakojo jo kūrimosi istoriją, apie popiežiaus lankymąsi, jo aukotas Mišias.

Spalis – pagyvenusių žmonių mėnuo. Kad amžius – nėra kliūtis džiaugtis ir mėgautis gyvenimu, priminė LPS „Bočiai“ Šiaulių bendrijos organizuotas respublikinis renginys „Gyvenkime linksmiau ir aktyviau“, į kurį ir buvome pakviesti. Su koncertinėmis programomis taip pat atvyko LPS „Bočiai“ iš Naujosios Akmenės, Radviliškio, Skuodo bendrijų, asociacijos „Menų šaltinis“ nariai. Senjorus pasveikino Šiaulių lopšelio-darželio „Rugiagėlė“ vaikai. Ukmergiškių klubui „Viltis“ atstovavo mišrus vokalinis ansamblis „Gija“, vadovaujamas Valmanto Naraškevičiaus. Daug gražių žodžių ir palinkėjimų išsakė svečiai: Seimo nario Stasio Tumėno padėjėjas Tautvydas Elijošius, rajono pagyvenusių žmonių asociacijos pirmininkė Laimutė Kančauskienė, bendrijų pirmininkai, kiti dalyviai. Šventinis šurmulys netilo. Mielai bendravome prie pietų stalo, šokiui pakėlė užgrojusi šeimininkų muzikantų kapela. Buvo puiki proga pasidžiaugti, kad esame kartu, kad kiekvienas žmogus, nepaisant jo amžiaus, yra brangus ir reikalingas, kad senjorai moka linksmintis.

Išvykoje dalyvavome vykdydami projektą „Buvimas kartu džiugina“.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas