Samarietės nereikalingus daiktus prikelia antram gyvenimui ir siuva patogias šlepetes.

Aktualijos, Žmonės

Gyventi tvarume niekada nevėlu

Janina STANKAITIENĖ

Lietuvos samariečių bendrijos (LSB) savanorė, projekto „Saviraiškos ir tvarumo erdvė” koordinatorė

Ukmergės skyriaus samariečiai, prisidėdami prie gamtos saugojimo ir vykdydami rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Saviraiškos ir tvarumo erdvė”, turi galimybę atsiduoti kūrybinei veiklai bei panaudodami esamus resursus vartotojiškai kultūrai pasakyti „Stop!” Projekto tikslas – įkvėpti bendrai veiklai, kai rankų darbo gaminių kūrimas sujungia socialinę atskirtį patiriančius žmones, paskatina saviraiškai.

Mūsų projekto veiklos prasmė – įgyvendinti idėją, kad kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie tvaresnių ir draugiškesnių alternatyvų atsiradimo. Tai – ir aktyvi erdvė, kuri suartina.

Kūrybingus, iniciatyvius žmones skatiname kibti į nenaudojamų drabužių kalnus ir prikelti juos antram gyvenimui. Mūsų projekto dalyviai savo spintose atliko „reviziją” ir atrado nereikalingų daiktų, iš kurių improvizuodami gaminame naujus.

Nutarėme, kad gaminiai turi būti praktiški ir naudingi, todėl pasirinkome siūti sulankstomas kelionines arba, kaip mes vadiname, asmenines šlepetes į svečius. Taip pat siuvame daugkartinius maišelius, maišelius knygoms ir kitus naudingus daiktus.

Rankų darbas visada aktualus ir vertinamas. Tokie gaminiai ne tik turi vertę, bet ir ypatingą energiją. Pasibaigus projektui veikla nenutrūks. O dabar kviečiame susipažinti su mūsų darbo rezultatais: ateiti į LSB Ukmergės skyriaus būstinę, esančią Klaipėdos g. 17, ir įsigyti mūsų rankų darbo gaminių – kambarinių šlepečių, kurių kiekviena pora yra individuali, antros vienodos nerasite, jos yra kompaktiškos ir labai patogiai supakuotos. Tokias šlepetes galima nešiotis rankinėje, o atėjus į svečius visada pasinaudoti.

Kviečiame visus susidomėti ir atrasti tvarumo principus, kurti naują vertę, atrandant vis kitas galimybes. Tai būdas saugoti gamtą, bendrauti, išmokti kažko naujo.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas