Išvykoje dalyvavo būrelis įvairaus amžiaus sližiškių.

Žmonės

Sližių bendruomenės kelionė į Biržų kraštą

Laima KRIKŠTAPONIENĖ

Sližių krašto bendruomenės tarybos narė

Saulėtą ir labai kaitrią rugpjūčio dieną Sližių krašto gyventojai vyko į Biržus. Aplankėme Kratiškių kaimo bendruomenę, susipažinome su gerosios praktikos pavyzdžiais, stiprinančiais tarpusavio pasitikėjimą, sutelktumą. Mus pasitikusios tarybos narės papasakojo apie bendruomenės kasdienybę, parodė patalpas bei įrengtą jaunimo sporto aikštyną.

Po to lankėme šio krašto žymias vietas. Kirkilų apžvalgos bokštas nustebino savo neįprasta kanojos forma, nuo jo viršaus grožėjomės Kirkilų ežerėliais, žalumą beprarandančiais laukais.

Biržų muziejuje ekskursijos metu susipažinome su LDK kunigaikščių Radvilų didybe ir galybe. Klausėmės įdomaus pasakojimo apie kunigaikščių rūmų gyvenimą bei karus, vykusius XVI–XVIII a. Pilyje surengtos edukacijos metu gavome pasukti girnas, įminti mįsles, klausėme ragų pūtimo, skudučių garsų, dainavome ir šokome su folkloro kolektyvu, skanavome Biržų duonos ir sūrio. Smagai pasibuvę pilyje, perėjome ilgiausią Lietuvoje pėsčiųjų tiltą per Širvėnos ežerą, pasigrožėjome Astravo dvaro gėlynais.

 Džiaugiamės įvykusia kelione, linksma kompanija, geru oru, skaniu maistu, skambėjusiomis dainomis. Gera, kad buvo įvairaus amžiaus keliautojų, važiavo kaimo gyventojai, kurie galbūt aktyviau įsijungs į bendruomenės veiklą. Smagu, kad lauktuves Kratiškių bendruomenei padėjo suruošti įmonės ,,Dvaro kavos” savininkė Viktorija Gorbatenko, taip pat Diana Verenienė ir Eugenijus Karieta. Kelionėje jautėmės saugūs, nes mus vežė atsakingas UAB ,,Ukmergės autobusų parkas” vairuotojas Vidas Ramanauskas.

Kelionės išlaidos iš dallies buvo finansuotos projeko ,,Jungia visus Sližija”, kurį remia Ukmergės rajono savivaldybė, lėšomis. Dėkojame Veprių seniūnijos specialistei Jolitai Palaimienei už pagalbą rengiant projektą ir visokiariopą palaikymą.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas