M. Kavaliauskė mano, kad gera mokykla yra ta, kurioje kiekvienas ugdytinis daro pažangą ir jaučiasi saugus.

Naujausi, Žmonės

Užupio pagrindinei mokyklai vadovaus buvusi jos mokinė

Daiva ZIMBLIENĖ

Rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja

 

Nuo gegužės 2-osios Užupio pagrindinei mokyklai vadovauja nauja direktorė – 38 metų Miglė Kavaliauskė. Ji vienintelė dalyvavo kovo 23 dieną įvykusiame viešame konkurse į šias pareigas ir gavo puikų komisijos įvertinimą.

Naująją įstaigos vadovę su pirma darbo diena pasveikino ne tik įstaigos kolektyvas, mokiniai, bet ir rajono savivaldybės meras Darius Varnas bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistai Ramunė Bakučionienė ir Arūnas Augustinas.

Užupio pagrindinė mokykla, kurią lanko 455 mokiniai ir dirba 43 mokytojai bei 22 personalo darbuotojai, direktoriaus neturėjo nuo praėjusių metų gruodžio 1 dienos. Į užtarnautą poilsį išėjus buvusiai ilgametei šios įstaigos vadovei Reginai Razmienei (vadovavo 38 metus), laikinai direktoriaus pareigas vykdyti buvo patikėta M. Kavaliauskei, direktorės pavaduotojai ugdymui.

„Mano gyvenimo kredo – reikia labai norėti, stengtis ir viskas yra įmanoma. Manau, kad geras vadovas tas, kuriam svarbios ne tik kolektyvo narių dalykinės kompetencijos, o mokinių – žinios ir įgūdžiai, bet ir žmogiškas bendravimas, dvasiniai ryšiai, empatija, gebėjimas išklausyti, išgirsti, suprasti, vesti derybas, valdyti konfliktus. Manau, kad mano, kaip vadovo, autoritetas, vadovavimo stilius ir jau esamas įdirbis skatins kolektyvą ir toliau atsiduoti darbui ir pratęs jaukius, draugiškus, šiltus, pasitikėjimu ir pagarba grįstus santykius“, – teigė naujoji įstaigos vadovė M. Kavaliauskė.

Pasak jos, gera mokykla yra ta, kurioje kiekvienas ugdytinis daro pažangą ir jaučiasi saugus. Mokytojai mokiniams pamokose suteikia žinių ir pagrindinių mokymosi įgūdžių, tačiau labai svarbu, kad mokinius pavyktų išmokyti ir mąstyti, kurti, stebėti, vertinti, bendrauti ir bendradarbiauti, puoselėti humanistinėmis vertybėmis grįstus santykius, taip pat nuolat mokytis ir savarankiškai gyventi visuomenėje. O bendraudama su žmonėmis M. Kavaliauskė labiausiai vertina pagarbų dialogą, nuoširdumą, gerą humoro jausmą. Ji nelinkusi atskirti gerų ar blogų žmogaus savybių ir mano, kad to daryti net nereikia – visos jos reikalingos, nelygu kokia situacija. Žmogų ji priima su visomis jo savybėmis.

M. Kavaliauskė Ukmergėje gimė, augo, mokėsi, sukūrė šeimą ir gyvena. Į mokyklą, kurios vadove tapo, ji mina kelią jau 28 metus, nuo tada, kai ji dar vadinosi 4-oji vidurinė mokykla. Šioje mokykloje buvo ir pradinukė, ir abiturientė, o vėliau, baigusi matematikos ir informatikos bakalauro studijas Vilniaus pedagoginiame universitete, įsidarbino čia informacinių technologijų ir matematikos mokytoja, direktoriaus pavaduotoja ugdymui.

Paklausta, kaip tapo mokytoja, M. Kavaliauskė patikino, kad visada norėjusi būti matematike, bet nebuvo tikra, ar dirbs mokykloje. Studijų metais būti mokytoja ją primygtinai įkalbinėjo dėstytojai, o kad ateitį sies su mokykla, tvirtai įsitikinusi tik po Užupio vidurinėje mokykloje atliktos praktikos.

„Supratau, kad galiu valdyti klasę, o mokiniams patiko, kaip vedu pamokas. Be to, labai myliu vaikus ir jaučiu jų šilumą. Mokykloje turėjau gerų mokytojų, o renkantis pedagogo kelią mokytojo pavyzdys visada įkvepia. Tie patys mokytojai ir paskatino, prašė, kad ryžčiausi dalyvauti konkurse, labai palaikė ruošiantis. Vadovauti savo buvusiems mokytojams, žinoma, yra iššūkis, bet gelbsti nuoširdumas ir šilti santykiai. Turiu begalinį vyro, šeimos palaikymą ir tikėjimą, kad galiu eiti šiuo keliu. Suteiktas pasitikėjimas didina ir atsakomybės svorį. Be kita ko, jaučiau ir rajono vadovų palaikymą“, – sakė pašnekovė.

Kad vadovavimas įstaigai būtų veiksmingas ir sėkmingas, savo darbe ji laikosi ir toliau laikysis demokratiškumo, bendradarbiavimo, humaniškumo, profesionalumo ir racionalumo principų. M. Kavaliauskė pasidžiaugė, kad per 16 metų darbo Užupio mokykloje drauge su buvusiais mokyklos vadovais yra pavykę sutelkti kolektyvą bendriems tikslams, siekiams ir sprendimams įgyvendinti. Šiuo metu ji užsimojo telkti naujų, jaunų, pedagogų būrį, siekia kolektyvo atsinaujinimo ir atsijauninimo, naujų idėjų įgyvendinimo. Naujosios mokyklos direktorės planuose – ir aktyvių tėvelių klubo subūrimas.

AUTORĖS nuotrauka

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas