Visuomenės sveikatos biuro specialistė D. Butiškienė.

Naujausi, Žmonės

Ukmergiškei – „Metų specialisto“ apdovanojimas

Vasario 2-ąją Biržų pilyje vyko iškilmingi kasmetiniai „Metų specialisto“ apdovanojimai, skirti išreikšti padėką visuomenės sveikatos specialistams, savo darbais ir iniciatyvomis reikšmingai prisidėjusiems prie visuomenės sveikatos stiprinimo ir gerovės.

Šiemet vienas iš „Metų specialisto“ apdovanojimų atiteko Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistei Daliai Butiškienei.

D. Butiškienė 1985 m. baigusi Vilniaus medicinos mokyklą ir įgijusi sanitarijos felčerio specialybę darbinę karjerą pradėjo tuometinėje Vilniaus miesto sanitarijos-epidemiologijos stotyje, kuri vėliau buvo reorganizuota į Visuomenės sveikatos centrą. Grįžusi į Ukmergę dirbo slaugytoja specialiojo ugdymo įstaigoje „Vyturėlis“, vėliau vaikų lopšelyje-darželyje „Eglutė“. Nuo 2014 m. dirba Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure. visuomenės sveikatos priežiūros specialiste.

„Specialistams įteiktos padėkos kartu su simboliniu obuolio ženklu perduoda žinią: obuolys – tai lyg mūsų darbo vaisius, bet prieš skinant vaisius, pirmiausia reikia pasodinti sodą, jį prižiūrėti ir puoselėti. Norisi palinkėti kiekvienam specialistui būti savo visuomenės sveikatos sodo puoselėtoju, kad kartu su savo savivaldybės gyventojais būtų galima mėgautis saldžiais sveikos gyvensenos vaisiais“, – mintimis apie visuomenės sveikatos specialistų darbo svarbą dalijosi Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) pirmininkė ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vadovė doc. dr. Jūratė Grubliauskienė.

Apdovanojimų renginį įkvepiančia sveikinimo kalba atidarė Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė. Taip pat sveikinimo žodžius visiems susirinkusiems tarė Lietuvos Respublikos prezidento patarėja Lina Svidinskaitė. Prie sveikintojų prisidėjo Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas dr. Kęstutis Štaras, ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėja sveikatos apsaugos klausimais dr. Živilė Gudlevičienė ir Sveikatos apsaugos ministerijos Psichikos sveikatos skyriaus patarėja Laura Masiulienė, kiti svečiai. Europos Komisijos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą (2014–2019 kadencija), Pasaulio sveikatos organizacijos specialusis pasiuntinys Rytų Europos regionui dr. Vytenis Andriukaitis siuntė nuotolinius sveikinimus.

Graži ir prasminga „Metų specialisto“ apdovanojimų tradicija SVSBA puoselėjama jau nuo 2016 metų, o specialistų rinkimai vyksta net 47 savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose. Kasmet nominacijai gauti potencialius kandidatus gali siūlyti Visuomenės sveikatos biurų vadovai, čia dirbantys specialistai, taip pat ir asociacijos tarybos nariai. Teikiant nominacijas atsižvelgiama į specialisto išskirtines veiklas praėjusiais metais ir darbui svarbias savybes: motyvaciją ir entuziazmą darbui, iniciatyvumą, komunikacinius gebėjimus.

Visuomenės sveikatos biurų tikslas – stiprinti pirminę visuomenės sveikatos priežiūrą savivaldybių lygmenyje, skatinti kokybiškų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams, motyvuoti gyventojus aktyviai rūpintis savo sveikata bei ligų prevencija.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas