Sveikuoliai mėgavosi ypatingos galios įgavusiu upės vandeniu.

Naujausi, Žmonės

Naktines maudynes išbandė ir ukmergiškiai

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Sausio 19-osios naktį keletui valandų visas Žemės vanduo tapo stebuklingu. Manoma, kad toks vanduo gali išgydyti ir sunkiausias ligas. Naktinės maudynės subūrė ir grupelę ukmergiškių, kurie vidurnaktį paniro į Šventosios upės vandenį.

Pasak šių maudynių iniciatorių – Lietuvos sveikuolių sąjungos narių, veikiamas energetinių Visatos srautų, ypatingos galios vanduo įgauna tris kartus per metus: sausio 19-osios, vasario 15-osios ir birželio 24-osios naktimis. Todėl sveikuoliai pakvietė maudynių entuziastus nepraleisti šios progos.

Prie pėsčiųjų tilto Ukmergėje susibūrė grupelė sveikuolių, kurių dauguma ketvirtadienio naktį išsimaudė Šventosios upėje.

Maudynių ir sveiko gyvenimo būdo propaguotoja Inga Miliauskaitė pasakojo: „Bendramintis ir kolega Vainius Stanevičius socialinio tinklo Facebook grupėje „Eketė Ukmergėje“ pakvietė ukmergiškius vidurnaktį susitikti prie Šventosios. Iš pradžių manėme, kad būsime tik keliese, kurie mėgstame žiemos maudynes. Pernai su bičiule Erika tokiu metu maudėmės tik dviese. Prieš metus ir šaltuko buvo, ir mėnulis švietė, buvo jauku, intymu ir saugu… Sakralus, ypatingas jausmas, kai tokią naktį gamtoje vyksta virsmas, galingi bioenergetiniai procesai, pasikeičia visos žemės energetika. Taip ir su mūsų vidumi, vidiniu pasauliu. Kaip mūsų senoliai pasakytų, tą naktį vanduo tampa šventu, toks vanduo padeda pasveikti ir suteikia jėgų… Džiugu, kad šiemet prie upės susirinko apie 15 žmonių. Nors maudėsi ne visi, bet nuotaika buvo puiki“.

Anot I. Miliauskaitės, šiųmetinė patirtis buvo kitokia, nes maudynės vyko būryje bendraminčių. „Tik oras šiemet nežiemiškas, be to, ir lijo, Šventosios upė yra labai patvinusi. Buvo tamsu, krantą mums apšvietė tik fotoaparatų blykstės…“ – įspūdžiais dalinosi pašnekovė.

Maudynių entuziastus lydėjo puiki nuotaika.

Inga maudynes šaltuoju metų laiku praktikuoja jau keturioliktus metus. Maudosi ji ir sausio 1-ąją, kuomet minima Pasaulinė ruonių diena.

„Pandemijos metu kiekvieną rytą visą mėnesį ėjome drauge su bičiulėmis maudytis. Toks geras buvo iššūkis. Ir nesusirgome. Nepalūžau ir tuomet, kai šeimoje visi sirgo… Neprisimenu, kada pati sirgau, na o jei puola koks virusiukas, tada padeda šaltas dušas, apsipylimas lediniu vandeniu – dvi dienos ir esi sveika“, – kalbėjo I. Miliauskaitė. Ir pridūrė, jog labai svarbu, kad grūdinimasis taptų mūsų gyvenimo būdo dalimi, kasdieniniu įpročiu, o ne dar viena nauja mados tendencija.

Inga ir jos draugai įsitikinę, kad grūdinimasis yra vienas efektyviausių ir paprasčiausių būdų stiprinti imunitetą: „Jau mūsų senoliai šaltu vandeniu ir gydėsi, ir saugojosi nuo ligų. Maudynės žiemą – nėra joks mados reikalas, kaip daugeliui gali pasirodyti šių laikų kontekste, tai labiau kvietimas ir raginimas atsigręžti į gamtą. Moksliniais tyrimais seniai įrodyta, kad grūdinimasis mažina ankstyvo senėjimo procesus, daro poveikį mūsų psichikai, šaltas vanduo ne tik grūdina mūsų kūną bei visas organizmo sistemas, bet ir charakterį, budina mus iš tingulio…“

Naktinėmis maudynėmis prasidėjo dar vienas Lietuvos sveikuolių sąjungos inicijuotas vadinamasis 30 dienų ledinis iššūkis. Jo metu sveiko gyvenimo būdo puoselėtojai raginami maudytis kasdien. Šiame iššūkyje dalyvaus ir I. Miliauskaitė. Kol kas ji maudysis viena, tačiau džiaugsis, jei sulauks sekėjų.

Žiemos maudynių entuziastė pakvietė ukmergiškius, kurie norėtų išsimaudyti, bet galbūt vieni nedrįsta, kiekvieną sekmadienį, 8 valandą, ateiti prie pėsčiųjų tilto ir bendraminčių būryje panirti į Šventosios upės vandenį.

Dainiaus VYTO nuotraukos

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas