Rajono sveikuoliai maudydamiesi paminėjo Pasaulinę ruonių dieną.

Naujausi, Žmonės

Metus pradėjo maudynėmis Šventojoje

Nijolė STUNDŽIENĖ

 

Ledinių maudynių aistruoliai sausio 1-ąją švenčia ne tik Naujuosius metus, bet ir Pasaulinę ruonių dieną. Daugelyje šalies miestų ir miestelių sveikuoliai neria į ežerus, upes ar jūrą. Ukmergiškiai taip pat metus pradėjo maudynėmis Šventosios upėje.

Sutikti 2023-uosius energingai ir žvaliai rajono žiemos maudynių entuziastus šįkart prie Šventosios pakvietė neseniai Ukmergėje apsigyvenęs Vainius Stanevičius, kuris tam „Facebook“ paskyroje sukūrė grupę „Eketė Ukmergėje“. Atsiliepę į kvietimą sausio 1-ąją ukmergiškiai su šeimomis, vaikais rinkosi prie pėsčiųjų tilto.

Pradėję nuo apšilimo ir mankštos apie 15 sveikuolių įbrido į Šventosios upę. Tarp jų buvo įvairaus amžiaus žmonių, vieni maudėsi pirmą kartą, kiti teigė tai darantys reguliariai. Šįkart ir oras, ir vandens temperatūra labiau priminė pavasarį nei žiemą. Po maudynių kartu su gausiai susirinkusia palaikymo komanda visi vaišinosi arbata, dalinosi potyriais, šnekučiavosi ir planavo kitus bendrus susitikimus.

„Gimtosios žemės“ kalbintas šių maudynių iniciatorius V. Stanevičius sakė, kad su šeima tik prieš du mėnesius atsikraustė į Ukmergės rajoną, Rečionis, nes iš čia kilusi jo žmona.

„Pastaruosius dvejus metus gyvenome pajūryje, – prisistatydamas kalbėjo Vainius. – Turiu dvi profesijas, esu veterinarijos gydytojas ir mokytojas/edukatorius. Anksčiau aktyviai dalyvavau Pajūrio vyrų klubo veikloje. Šis klubas turi tradiciją kiekvieną šeštadienį, ankstyvą rytą, apie 6.30 valandą, susitikti prie jūros, pasportuoti ir išsimaudyti. Tai darydavome ištisus metus, nesvarbu, koks oras ir temperatūra. Mums tai – valios ir kūno stiprinimas. Atvykęs į Ukmergės kraštą jau nuo rudens bent kartą per savaitę stengiuosi išsimaudyti šaltame vandenyje. Bent tris kartus teko kirsti storą ledą, kai buvo 8–10°C šalčio. Tai dariau individualiai, vienas, bet ilgėdavausi klubo veiklos pajūryje, nes tai – stipri bendruomenė. Tokios bend-ruomenės, mano požiūriu, labai svarbios, nes bendrystėje atsiranda galimybė pastiprinti vieniems kitus, motyvuoti, įgalinti veikti ir daryti. Taip pat mokytis emocinio raštingumo – suprasti savo emocijas ir jausmus. Tai savotiška psichoterapija. Be to, tai ir alternatyvi veikla nemėgstantiems vakarėlių, nevartojantiems svaigalų, bandant atsikratyti priklausomybių ar tiesiog propaguojantiems sveiką ir sąmoningą gyvenimo būdą.“

Pasak pašnekovo, Sveikuolių sąjunga sausio 1-ąją skatina visus miestus įsitraukti į Pasaulinės ruonių dienos paminėjimą. Ta proga V. Stanevičius ir nutarė maudynių entuziastus suburti Ukmergėje.

„Norisi turėti bendruomenę čia, nes aktyvių žmonių yra, tačiau visi užsiima veiklomis pavieniui. Turiu tikslą suburti bent kelių žmonių branduolį, su kuriais galėtume organizuoti panašius renginius, kartu rinktis maudynėms“, – mintimis dalijosi pašnekovas.

Ir pridūrė, jog artimiausiuose jo planuose – naktinės maudynės. Pasak Vainiaus, iš sausio 18-osios į 19-ąją vykstančios maudynės – taip pat masinis reiškinys, kuris nuvilnys per visą Lietuvą. Todėl jam kilo mintis tai organizuoti ir Ukmergėje. Taip pat sveikuolio planuose – sportas bei maudynės bent kartą į savaitę ištisus metus.

„Labai norėčiau, kad tai vyktų susibūrus į stiprią ir palaikančią bendruomenę. Turbūt tokie ir yra mano naujametiniai tikslai“, – atviravo V. Stanevičius.

Nuotraukos iš FB „Eketė Ukmergėje“

Į upę sveikuoliai brido po apšilimo ir mankštos.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas