Padedant seniūnijų atstovams dovanas vienišiems ukmergiškiams išvežiojo pati akcijos organizatorė K. Dūdė.

Naujausi, Žmonės

Norvegijos lietuviai išpildė vienišų ukmergiškių svajones

Daugiau nei 20 vienatvėje ir nepritekliuje gyvenančių garbaus amžiaus ukmergiškių didžiąsias metų šventes pasitiko džiaugsmingai, nes buvo išpildytos jų svajonės.

Kaip pasakojo rajono savivaldybės administracijos Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vedėjo pavaduotoja Daiva Zimblienė, vieniems ukmergiškiams labai reikėjo mikrobangų krosnelės, elektrinio virdulio, lygintuvo, šiltų kojinių, batų bei šlepečių, dar keliems – liemenės, antklodės, pagalvės, patalynės komplekto, kiti svajojo apie mažą šaldytuvą, rankšluosčių komplektą, ilgai negendančius maisto produktus, vitaminus, vaikštynę, kraujospūdžio matuoklį, mobiliojo ryšio telefoną su dideliais mygtukais…

Kaimo vietovėse gyvenantys žmonės, kurių amžius nuo 59 iki 93 metų, neslėpė džiaugsmo ir ašarų, kai į jų namus atkeliavo labai reikalingi ir pačių neįperkami daiktai. Visas šias dovanas, tarpininkaujant seniūnijų atstovams, ukmergiškiams įteikė šios kilnios ir gražios akcijos pagrindinė organizatorė Kristina Dūdė. Po dvylikos Norvegijoje praleistų metų pernai gruodį ji su šeima sugrįžo į Lietuvą ir apsigyveno Ukmergėje.

Šios akcijos iniciatorė pagalbos kreipėsi į dviejų socialinio tinklo „Facebook“ grupių – „Lietuviai Stavangeryje“ ir „Moters paslaptys“ – narius Norvegijoje. Kiekvienam į sąrašą įtrauktam ukmergiškiui ir jo norui buvo aukojami pinigai. Atsirado ir tokių geradarių, kurie tiesiog patys nupirko norų sąraše įvardintus daiktus. Dešimčiai senolių pinigus padėjo surinkti Osle gyvenanti lietuvė Violeta Marasinskienė. Šiemet akcijoje dalyvavo net 36 geradariai. Jie paaukojo apie 1 500 eurų, dar už kelis šimtus eurų nupirkta daiktų.

Už surinktus pinigus K. Dūdė užsakė reikalingas prekes, jas išvežiojo ir išdalino senoliams. Moteris užtruko daugiau nei mėnesį. Ji neskaičiavo, kiek dalindama dovanas savo automobiliu nuvažiavo kilometrų, bet ne mažiau kaip po 50 km kasdien.

K. Dūdė jau šešerius metus prieš Kalėdas Norvegijoje organizuoja įvairias labdaros akcijas paremti Lietuvoje gyvenančius žmones. Pinigai buvo renkami ir TV laidos „Bėdų turgus“ herojams, vaikų globos namams bei Dienos centrui Klaipėdoje, Norvegijos lietuviai taip pat prisidėjo ir prie akcijos „Maltiečių sriuba“ Klaipėdoje.

Iš pajūrio kilusi K. Dūdė pirmiausia padėjo savo gimtojo krašto žmonėms, o prieš keletą metų nutarė pradžiuginti ir vyro gimtinės – Ukmergės rajono – gyventojus.

„G. ž.“ inform.

Nuotraukos iš ukmerge.lt

 

Palikite komentarą apie straipsnį

  • **** :
    Vice merei , draugei leonavicienei nera geda... ?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas