A. Kučinskui įteiktas garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

„Istorinė atmintis - dabarties ir ateities pamatas“, Kultūra

Kraštiečiui – garbingas apdovanojimas

Kultūros ministras Simonas Kairys Nacionalinėje dailės galerijoje apdovanojo labiausiai įvairiose srityse nusipelniusius kultūros ir meno darbuotojus, kūrėjus.

„Kultūros ministerijos premijos ir garbės ženklai čia subūrė labai plačią ir margą bendruomenę. Šiandien drauge švenčiame ryškų jūsų veiklos paliktą įspaudą daugybėje skirtingų sričių: nuo džiazo iki edukacijos, nuo teatro iki raštijos istorijos. Skirtingos veiklos, skirtingi kontekstai lemia, kad ir kasdienybę matuojame kiek skirtingais matmenimis. Vis dėlto tuo pat metu esame viena stipri kultūros bendruomenė. Šiandien to bendrumo, džiaugsmo ne tik dėl savo, bet ir dėl kitų įvertinimo matome tikrai daug“, – sveikindamas laureatus sakė kultūros ministras.

Aukščiausią Kultūros ministerijos apdovanojimą – garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ – pelnė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, Lietuvos simfoninio pučiamųjų orkestro vadovas Antanas Kučinskas. Kraštietis apdovanotas už kūrybinę, edukacinę, mokslinę, kultūrinę organizacinę, leidybinę veiklą, reikšmingą indėlį atnaujinant „Trimitą“ į Lietuvos simfoninį pučiamųjų orkestrą.

1968 m. Ukmergėje gimęs A. Kučinskas 1988 m. baigė muzikos teorijos-kompozicijos studijas Vilniaus konservatorijoje, 1993 m. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. Vytauto Barkausko kompozicijos klasę. 2001 m. apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. 1991–1999 m. A. Kučinskas Vilniaus konservatorijoje dėstė šiuolaikinės muzikos istoriją, 1993–2003 m. dirbo Lietuvos nacionalinio dramos teatro muzikinės dalies vedėju, nuo 2007 m. dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, nuo 2001 m. vadovauja viešajai įstaigai „Naujosios muzikos komunikacijos centras“, veikiančioje meninės kūrybos ir interpretacijos, garso įrašų, knygų leidybos srityse. Nuo 2018 m. A. Kučinskas yra valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ (nuo 2022 m. rugsėjo 7 d. – Lietuvos simfoninis pučiamųjų orkestras) vadovas.

„G. ž.“ inform.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas