Kelionės metu aplankyta daug įdomių vietų.

„Jaunimas - mūsų sparnai į ateitį“, Jaunimas

Viešnagė Turkijoje siesikiečiams suteikė daug įspūdžių

Violeta GRIGALIŪNIENĖ

Erasmus+ projekto koordinatorė

 

Siesikų pagrindinėje mokykloje vykdomo Erasmus+ projekto mokiniai ir mokytojai lankėsi Turkijoje, Hatay provincijos Antakya miesto dviejose mokyklose. Vienoje jų mokosi talentingi vaikai iš visos provincijos, kurie po pamokų tobulina savo fizikos, matematikos, chemijos, dailės, anglų ir turkų kalbų, muzikos, gamtos mokslų žinias. Kita mokykla – pagrindinė, kaip ir mūsų, tik ne tokia moderni. Nors abi švietimo įstaigos labai skirtingos, tačiau turkiškas svetingumas ir vaišingumas buvo jų abiejų svarbiausias bruožas.

Antakya – miestas Turkijos pietuose prie Asio upės, netoli Sirijos sienos. Miestas garsus tekstilės, avalynės pramone, alyvuogių aliejaus ir muilo gamyba, yra kviečių, citrusinių vaisių, petražolių, vynmedžių auginimo regiono centras. Buvo labai įdomu stebėti, kaip gaminami rankų darbo šilko šalikai. Lankėmės alyvuogių aliejaus muziejuje – dirbtuvėje, čia buvo galima nusipirkti ką tik spausto alyvuogių aliejaus, jis, beje, vadinamas Altinozu regiono auksu. Pabraidėme po medvilnės lauką ir prisiskynėme baltučių vatos gumulėlių. Dar niekada anksčiau nebuvo tekę lankytis medicininių ir prieskoninių augalų muziejuje, kuriame galima uosti eksponatus.

Miestas turi labai garsią istoriją. Įkurtas 300 m. pr. m. e. makedoniečių armijos karvedžio. I amžiuje čia buvo vienas žymiausių krikščionybės židinių. Mes lankėmės krikščioniškoje Švento Petro bažnyčioje (tiksliau, jos liekanose), kuri buvo įkurta urve. Tai – viena seniausių krikščionybės bažnyčių. Seniausios išlikusios maldos namų pastato dalys datuojamos mažiausiai IV–V amžiui. Taip pat lankėmės ir mečetėje. Dauguma mokinių ir mokytojų tai darė pirmą kartą, todėl buvo netikėta, kai reikėjo nusiauti batus ir apsirišti plaukus skarele.

Hatay provincijoje vyksta daugybė archeologinių kasinėjimų. Čia iškasami įspūdingi radiniai, pavyzdžiui, 3000 metų senumo hetitų karaliaus Šupiluliumo I statula, rūmų liekanos, o patys įspūdingiausi radiniai yra grindų mozaikos. Antakya turi didžiausią pasaulyje grindų mozaikų kolekciją. Mes turėjome galimybę ją apžiūrėti iš arti. Jos sukurtos iš labai mažų akmenukų ir atrodo tarsi įvairiausių raštų kilimai ar paveikslai.

Projekto dalyvių susitikimo tema buvo vanduo, todėl daug veiklų buvo susieta su vandeniu. Lankėmės vandens valymo įrenginiuose, užtvankoje, prie krioklio, Titus tunelyje (jį senovės romėnai iškasė, kad vanduo pakliūtų į miestą), tvarkėme Viduržiemio jūros paplūdimį.

Kelionė buvo išties nuostabi – pamatėme daugybę įdomių dalykų, žavėjomės puikiais gamtos vaizdais, sutikome daug nuostabių žmonių, o vietovių, kurias aplankėme, neįmanoma trumpai apibūdinti. Šis kraštas – tikrai vertas dėmesio. Esame dėkingi Erasmus+ projektui, kuris finansuoja mūsų išlaidas.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas