Jasiuliškiečiai grožisi „Jurginkiemio“ žiedais.

Žmonės

Išvyka į Rečionių bendruomenę

Vilma BELAPETRAVIČIENĖ

Jasiuliškių socialinės globos namų vyresnioji bibliotekininkė ir užimtumo specialistė

Jasiuliškių socialinės globos namų bendruomenė draugiškus ir glaudžius ryšius palaiko su visomis keturiomis – Vidiškių, Šventupės, Jasiuliškių ir Rečionių – bendruomenėmis, kurios jungia Vidiškių seniūniją. Šį kartą jasiuliškiečiai su gera nuotaika vyko į Rečionis, kuriems ekskursiją suorganizavo šių eilučių autorė. Pirmiausia aplankėme tautodailininkę Anelę Stancikienę, nenustygstančią vietoje, visur suspėjančią. Ji dainuoja, rašo ir kuria puikias humoreskas, scenarijus vaidinimams, yra nepakartojama „pasakorka“ tarmiška šnekta. Be to, padeda dukrai medelyne „Puošmedis“, kurį su šviesios atminties vyru Jonu ūkininkaudami įkūrė 2006 metais. Sodyboje akį traukia jų pačių sukurta akmenų ir metalo skulptūrų kolekcija, kurioje dabar yra apie 50 eksponatų. Verandoje įkurdinta „Medinė fantazija“ – medžio ir floristikos darbai, o svetainė nuo grindų iki lubų papuošta įvairios tematikos paveikslais, kurių nutapyta per šimtą. Anelė yra išleidusi savo kūrybos knygelę „Ir aš čia buvau“, kuria nuostabius atvirukus, skirtus dovanoms. Net nepastebėjome, kaip šioje puikioje menų sodyboje pralėkė visa valanda.

Antra mūsų stotelė – „Jurginkiemis“. Tai rečioniškės, šachmatų mokytojos Virginijos Savickienės prižiūrimoje sodyboje vyraujantis grožis ir menas. Jurginai nuo seno puošia lietuviškus gėlių darželius, o jų mylėtojai įkuria ištisus sodus. Virginija augina kelis šimtus skirtingų veislių. Mus pasitikusi jos mama Regina Noreikienė pasakojo, kad darže auga apie tūkstantis kelmų – 300–400 skirtingų veislių jurginų. Be to, čia žydi daugybė įvairių rūšių, spalvų gėlių – gvazdikėliai, kermėkai, lineliai, sausiukai, net lapiniai burokai priderinti. Auginti jurginus – tik vienas iš Virginijos pomėgių. Kita mėgstama veikla – siuvinėjimas. Žiūri į paveikslą ir negali suprasti, ar tai tapyta, ar fotografuota, tik vėliau supranti, kad čia siuvinėta. Kiek į šiuos darbus, kurie kurti nuo kelių dienų iki kelerių metų, įdėta kruopštumo.

Leisdami laisvalaikį svetingoje Rečionių bendruomenėje atitrūkome nuo kasdienybės rutinos, mėgavomės grynu oru, ramybe, grožėjomės meno kūriniais, gėlių žiedų gausa ir įvairove.

Vykdami namo užsukome į „Kurėnų užeigą“. Pasistiprinome cepelinais, smagiai stebėjome Lietuvos rinktinės krepšinio varžybas prieš Bosniją ir Hercogoviną, kurias lietuviai laimėjo, dalinomės patirtais įspūdžiais.

AUTORĖS nuotraukos

Svetainę puošia A. Stancikienės paveikslai.

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas