Ekskursijoje po parką.

Žmonės

Rajono bočiai svečiavosi Kėdainiuose

Janina BADOKIENĖ

Vykdydami Ukmergės rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Fizinis aktyvumas skatina sveiką senėjimą“, dalyvavome Lietuvos pensininkų sąjungos (LPS) „Bočiai“ Kėdainių bendrijos sporto šventėje „Aktyvus senjoras“. Ji buvo skirta bendrijos penkerių metų veiklos sukakčiai ir Kėdainių 650-osioms įkūrimo metinėms, kurios čia švenčiamos rugpjūčio 20–rugsėjo 11 dienomis, paminėti.

Pažintį su Kėdainiais pradėjome nuo ekskursijos po parką. Apie buvusio dvaro istoriją mums pasakojo Birutė Nekrošienė. Ji sakė, kad ilgiausiai – 275 metus – Kėdainiai buvo didikų Radvilų rankose. 1811 m. miestas atiteko grafo Pranciškaus Čapskio nuosavybėn. 1844 m. Marijonas Čapskis (1816-1875) pastatydino mūrinius dvaro rūmus. Tada buvo įveistas peizažinis arba angliškas parkas, o išplatintoje Dotnuvėlės vagoje įrengti tvenkiniai.

Pasak gidės, numalšinus 1863 m. sukilimą, Kėdainių dvaras buvo konfiskuotas. M. Čapskis apkaltintas sukilimo rėmimu ir ištremtas į Sibirą. 1866 m. dvaras atiteko rusų armijos generolui, karo inžinieriui grafui Eduardui Totlebenui. Šis iš pagrindų perstatė dvaro rūmus, padidino ir aptvėrė parką, išplėtė gėlynus. Karams su Turkija atminti ir parkui papuošti apie 1880 m. pastatė aivaną ( terasa su plokščia perdanga, laikoma kolonų), mečetę ir minaretą.

Miesto parke, kuris užima 37,26 kv. m plotą, šiuo metu įrengti ir rekonstruoti pėsčiųjų ir dviratininkų takai, pastatytas pėsčiųjų tiltas per Dotnuvėlės upelį į minaretą, naujos parko aikštelės ir takų apšvietimas, yra aikštelės riedučių ir riedlenčių mėgėjams, įrengti 3 metrų aukščio laipiojimo kalniukai. Taip pat čia pastatytas amfiteatras, yra prieplauka ir vaikų žaidimų erdvės.

Po ekskursijos atskubėjome į šventę. Renginį pradėjęs Kėdainių LPS bendrijos pirmininkas Kęstutis Nekrošius pristatė svečius: Seimo narį Viktorą Fiodorovą, Kėdainių rajono merą Valentiną Tamulį, mero pavaduotoją Paulių Aukštikalnį. Renginį varpo dūžiais atidarė meras. Prie svečių sveikinimų prisidėjo mūsų klubo pirmininkas Valmantas Naraškevičius, garbės pirmininkė Valerija Naraškevičienė.

Prieš pradedant sportines varžybas kineziterapeutė Santa Vareikienė raumenų apšilimui vedė mankštą. Rungtis pradėjome varžybomis tarp komandų (po 10 narių), kas greičiau bėgios su tarp kojų suspaustu kamuoliu. Toliau nešiojome popierinėmis stiklinėmis vandenį iš vieno kibiro į kitą, sustoję rateliu nepaleisdami rankų lindome pro gimnastikos lanką, varėmės kamuolį, varžėmės prie smiginio lentos. Vėliau išbandėme savo taiklumą mėtydami ant kuolelių metalinius žiedus, plaukimo ratus, dviračio kamerą. Į parinktą vietą reikėjo numesti plastikinius diskus. Pabaigoje į bulvių krepšį mėtėme plastikinius kamuoliukus. Linksmas varžybas vedė S. Vareikienė.

Sportinės šventės dalyviai buvo apdovanoti įvairiomis nominacijomis. Apdovanojimas „Senjoras – snaiperis“ atiteko ukmergiškiui V. Naraškevičiui, taip pat mūsų klubo komandai įteikta nominacija „Vandennešiai“.

Šeimininkai, visus pakvietę pietų, vaišino skaniu perlinių kruopų troškiniu su mėsa, kepta vištiena, namine gira, bandelėmis, raugintais agurkais…

Renginio metu linksmino nenuilstantis vokalinis instrumentinis ansamblis „Ašarėna“ (vadovė Gitana Adomavičienė).

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas