Renginys prasidėjo atvykusiųjų eisena. Priekyje – A. Jokubynienė.

Naujausi, Žmonės

Leonpolio dvare – rajoninis bendruomenių sąskrydis

Penktadienį, rugsėjo 2-ąją, netoli Ukmergės esančiame Leonpolio dvare surengtas rajoninis bendruomenių sąskrydis „Kas, jei ne mes?“ Jame savo veiklą pristatė 23-jų rajono bendruomeninių organizacijų, taip pat Ukmergės socialinių paslaugų centro, Ukmergės rajono Vietos veiklos grupės, Vlado Šlaito viešosios bibliotekos, Kultūros centro, Ukmergės rajono policijos komisariato atstovai bei Tulpiakiemio ir Deltuvos bendruomenių vaikų dienos centrų mažieji lankytojai – beveik 300 dalyvių. Šventę organizavo Ukmergės rajono bendruomeninių organizacijų taryba ir Ukmergės krašto bendruomenių sąjunga.

Sąskrydyje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo nariai Juozas Varžgalys ir Goda Burokienė, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, VšĮ Lietuvos kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros Socialinio bendradarbiavimo skatinimo skyriaus vedėja Kristina Mockutė, rajono savivaldybės vadovai, administracijos darbuotojai, rajono seniūnijų seniūnai, kiti svečiai.

Renginys prasidėjo nuo bend-ruomenių prisistatymo ir susipažinimo. Buvo pasveikintos bendruomeninės organizacijos ir jų lyderiai, šiais metais švenčiantys savo veiklos 20-metį. Jiems įteiktos padėkos už kaimo autentiškumo išsaugojimą ir nuoširdų bendruomeniškumą, aktyvią pilietišką veiklą, reikšmingą partnerystę ir prasmingą bendradarbiavimą. Rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas bend-ruomenių atstovams padėkojo už nuoširdų darbą ir kūrybinę veiklą vienijant bei stiprinant kaimų bendruomenes, palinkėjo visiems kasdien daryti tai, kas atrodo nepadaroma, siekti nepasiekiamo, mažą stebuklą paversti dideliu, kad ir kaip būtų sunku, visada tikėti, kad tai įveikiama. Savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas aktyviausiems Ukmergės krašto bendruomenių nariams padovanojo simbolinį „autobusiuką“ – gerosios patirties pasidalinimo kelionę į pasirinktą vietą.

Vėliau vyko diskusija tema „Savanorystė: esmė ir prasmė“, po kurios bendruomenės dalyvavo nuotaikingose ir kūrybingumo reikalaujančiose varžytuvėse. Renginio metu veikė vaikų užimtumo erdvė su animatoriais ir batutu. Šventę vainikavo Kultūros centro Sližių skyriaus folk-loro ansamblio „Siemanys“ pasirodymas, o nusileidus saulei ir skambant Vytauto Kernagio dainai „Baltas paukštis“, visi renginio dalyviai atsisveikindami susikibo rankomis ir sustojo į „Bendrystės ratą“.

Vietos bendruomenės – tai žmonių grupės, kurias sieja emociniai ryšiai, bendrumo jausmas ir į jas buriamasi savanoriškai. 2022-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Savanorystės metais. Taip siekiama ne tik pažymėti savanorystės įteisinimo Lietuvoje dešimtmetį, bet ir atkreipti dėmesį į visuomenės įsitraukimo į savanorišką veiklą svarbą ir savanorių indėlį prisidedant prie COVID-19 pa-sekmių suvaldymo.

„Organizuotos bendruomenės yra vienas pagrindinių atviros visuomenės veiksnių. Bendruomeniškumas reikalauja atsidavimo, altruizmo, taip pat tai yra pilietiškumo išraiška. Žmonės neatlygintinai inicijuoja problemų sprendimą, telkiami įvairiapusei veiklai.

Bendruomenės – labai svarbūs rajono savivaldybės partneriai, nes jų veikla padeda siekti strateginių planų tikslų, o svarbiausia – skatina vietovių autentiškumo išsaugojimą ir puoselėja lietuviškas tradicijas. Ukmergės rajono bendruomeninės organizacijos turi 20-ies metų patirtį ir yra aktyvios, nuveikusios įvairių reikšmingų darbų“, – džiaugėsi Ukmergės krašto bendruomenių sąjungos pirmininkė, rajono Savivaldybės tarybos narė Angelė Jokubynienė.

Beje, balandžio 28 dieną Mykolo Romerio universitete vykusiame renginyje „Lietuvos bendruomenių apdovanojimai 2022 m.” Ukmergės rajono savivaldybei skirta „Bendruomeniškiausios savivaldybės“ nominacija.

Rajoninį bendruomenių sąskrydį rėmė rajono savivaldybė, Leonpolio dvaro šeimininkas Mindaugas Stragis, VšĮ „Keliaujantys skoniai“.

„G. ž.“ inform.

Dainiaus VYTO nuotraukos

Sulaukta gausaus būrio dalyvių.

Visus suvienijo bendras ratelis.

Armonikos garsai sutikti plojimais.

 

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas