Aktualijos, Naujienos, Sveikata

Duomenis jau tvarko e. sveikatos sistemoje

Nijolė STUNDŽIENĖ

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad gydymo įstaigos, dar nepasirašiusios sutarties su Registrų centru dėl pacientų sveikatos informacijos tvarkymo e. sveikatos sistemoje, turėtų tai padaryti iki šių metų rugsėjo 1 dienos.

Tądien įsigalioja pernai gruodį Seimo priimtas Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimas, įpareigojantis teikiant su sveikatinimo veikla susijusias paslaugas privalomai naudotis Valstybės elektronine sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacine sistema (ESPBI IS), paprastai vadinama e. sveikatos sistema. Gydymo įstaigoms, kurios ir toliau nesinaudos e. sveikatos sistema pacientų sveikatos duomenims tvarkyti, gali būti ribojamos arba stabdomos licencijos.

Siekdama užtikrinti gyventojams kokybiškas ir šiuolaikiškas sveikatos priežiūros paslaugas, SAM jau nuo 2018 m. kovo 1 d. įpareigojo gydymo įstaigas pacientų sveikatos duomenis tvarkyti e. sveikatos sistemoje. Dauguma jų tai daryti pradėjo laiku, dalis prisijungė palaipsniui, tačiau dalis įstaigų, ypač teikiančių odontologijos paslaugas, iki šiol nesinaudoja e. sveikatos sistema.

Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyriausioji gydytoja Gitana Čepienė patikino, jog įstaigoje jau yra įdiegta ESIS sistema, su kuria dirbama. Tai – medicininių duomenų ir sveikatos priežiūros įstaigoje vykstančių procesų valdymui bei informacijos mainų su kitomis įstaigomis užtikrinimui skirta sistema.

„Visi pacientų duomenys, tyrimai, odontologų, šeimos gydytojų, vaikų ligų gydytojų bei kito medicinos personalo teiktos paslaugos yra pateikiami e. sveikata sistemoje. Pacientai ar jų įgalioti artimieji gali susipažinti su šiais įrašais. Palaipsniui popierinės ligos istorijos užleis vietą e. sveikatos istorijai“, – aiškino vyr. gydytoja.

Panašiai situaciją komentavo ir VšĮ Ukmergės ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinai Marija Švedienė: „Pacientų duomenys e. sveikatoje tvarkomi pilna apimtimi. Pacientai savo paskyroje gali matyti ambulatorinių apsilankymų įrašus, ligos istorijų epikrizes, siuntimus, receptus, vakcinacijos įrašus ir kitus duomenis bei dokumentus. Popieriniai dokumentai, kurie naudojami įstaigos viduje (ambulatorinės kortelės ir ligos istorijos), išlieka, o kiti dokumentai (siuntimai, atsakymai, receptai ir kt.) naudojami elektroniniu būdu.“

Vieningos e.sistemos naudojimas yra reikšmingas faktorius, užtikrinantis kokybiškas, šiuolaikines sveikatos priežiūros paslaugas pacientams: vienoje vietoje saugoma ir elektroniniu būdu pasiekiama svarbiausia paciento sveikatos informacija (diagnozės, vartojami vaistai, atlikti tyrimai, tam tikros pažymos ir pan.) palengvina sveikatos priežiūros specialistų darbą, padeda priimti greitesnius sprendimus dėl gydymo, sudaro galimybę pacientams sekti savo sveikatos būklę.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas