Renginio metu dalyviams reikėjo atlikti įvairias užduotis.

„Jaunimas - mūsų sparnai į ateitį“, Jaunimas, Naujausi

Ukmergėje vyko jaunimo festivalis JAUJAU’22

Daiva PRANSKEVIČIENĖ

Jaunimo laisvalaikio centro direktorė

 

Dvi intensyvios Aukštaitijos jaunimo centrų ir erdvių festivalio JAUJAU’22 dienos parodė, kad ir netikėtumams užklupus, sugebam išlipti sausi iš balos! Tiesiogine prasme. Planus festivalį surengti kaimo turizmo sodyboje Ukmergės rajone sujaukė nuo pat ryto nesiliovęs pliaupti lietus, tačiau festivalio atšaukti niekas nesiruošė! Daugiau kaip šimtas jaunuolių su vadovais atvažiavo iš Molėtų, Širvintų, Kupiškio, Rokiškio, Ramygalos, Panevėžio, Šeduvos, Radviliškio, o juos pasveikinti atvyko rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, Jaunimo reikalų koordinatorius Deividas Mickus, LiJOT prezidentas Domantas Katelė ir biuro narė Simona Statauskaitė. Juk 2022-ieji – jaunimo metai!

Trečiajam festivaliui pasirinktas laisvę, meilę ir taiką skleidžiantis hipių aprangos kodas. Mūsų centrui, kaip renginio organizatoriui, žinoma, teko didžiausias darbų krūvis viskam suplanuoti ir viską suruošti. Neapsiėjome be savanorių pagalbos! Jau nuo pirmųjų liepos dienų centro patalpose tarsi skruzdėlyne zujo jaunuoliai ir darbuotojai. Visas didžiulis pasirengimas sumenko, kuomet festivalio rytą dangus ėmė maišytis su žeme. Daug paruoštų priemonių neprireikė. Tačiau atsakomybių prisiėmimas leido žymiai sklandžiau organizuoti festivalį ne sodyboje, o mūsų centro patalpose. Ukmergiškių inicijuotas renginys – Jaunimo reikalų agentūros finansuotos centro vykdomos programos „Tingiu nieko neveikti“ dalis – skatino jaunuolių organizacinius, komunikacijos, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus, leido patirti festivalio dvasią, mokė laisvalaikį leisti prasmingai, skatino toleranciją kitaip mąstantiems ir atrodantiems.

Renginio metu dalyviams reikėjo atlikti įvairias užduotis.

Festivalio metu vyko menų dirbtuvės: visi norintys galėjo pasigaminti hipiškų puošmenų, susiverti apyrankes, pasigaminti raktų pakabukų ar galvajuosčių. Henna tatuiruotėmis rankas dabinosi, o neoniniais dažais veidus piešė ne tik merginos, bet ir jaunimo darbuotojos. Lietui kiek nurimus, JLC kieme „geležines rankas“ kilnojant girą išbandė ne tik vaikinai – merginos taip pat tam turėjo progą. Organizuotos linksmosios estafetės, tinklinio turnyras greituoju būdu pakeistas į stalo tinklinio turnyrą, petankės varžybos irgi vyko ant dar šlapios žolės.

Užtat emocinio piešimo užsiėmimui apniukęs dangus nė kiek netrukdė – ant didžiulio audinio, pritvirtinto prie medžių, smagiai tiško ir dažai, ir lietaus lašai. Planuotą „foto šoko“ palapinę pakeitė centro fotostudijos patalpa. Į ją užėję festivalio dalyviai manė gražiai pozuos ir šypsosis, tačiau ten laukė staigmena – fotografavimo momentu jie buvo netikėtai apmėtyti plastikiniais kamuoliukais ir išgąsdinti už širmos pasislėpusiųjų. Tačiau neatsitiktinai – fotoobjektyvu užfiksuotos akimirkos dalyvavo konkurse ir pretendavo gauti dovanų už labiausiai „išsigandusią“ veido išraišką.

Vadovų iššūkio pereinamasis prizas, pernai iškeliavęs į Molėtus, šiemet vėl grįžo Ukmergės komandai. Rungtynėse reikėjo pademonstruoti ne tik greitį, šoklumą, pirštų miklumą, bet ir nugalėti šleikštulį išgeriant molėtiškių suplaktą kokteilį!

Vakarop atėjo eilė zumbos ir limbo varžytuvėms, diskotekai, kurios metu prie pulto stojo ne vienas didžėjus, o visas jų būrys! Norintys ramiau leisti vakarą žiūrėjo naktinį filmą, muzikavo muzikos studijoje ar tiesiog šnekučiavosi virtuvėlėje išsivirę arbatos. Vidurnaktį visus pradžiugino jaunieji ugnies žonglieriai iš Kupiškio.

Ugnies fakyrų šou.

Antrąją festivalio dieną suskaičiuoti visų rungčių rezultatai, įteikti prizai nugalėtojams – apdovanoti stipriausi, greičiausi, kiečiausi, taikliausi ir puikiai atskleidę hipių aprangos stilių. Gerą nuotaiką ir pažadus susitikti kitais metais į namus parsivežė visų centrų/erdvių jaunuoliai. Ačiū svečiams, vadovams ir dalyviams ir iki pasimatymo kitais metais JAUJAU‘23!

ukmerge.lt nuotr.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas