Vaikai svečiavosi R. ir Č. Lukenskų sodyboje.

„Jaunimas - mūsų sparnai į ateitį“, Jaunimas

Stovykloje – daug pažinčių, emocijų ir nuotykių

Asta PAŽĖRIENĖ

Dukstynos pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė, stovyklos koordinatorė

 

Pasibaigus mokslo metams Dukstynos pagrindinė mokykla, rūpindamasi vaikų užimtumu, birželio 6-10 dienomis organizavo kasmetinę dieninę vasaros poilsio stovyklą „Vasarą būkime kartu“, subūrusią septyniolika pradinių klasių mokinių. Šiais metais stovykla buvo tarptautinė, nes joje poilsiavo ir ukrainiečiai.

Kiekvieną dieną pagal sudarytą grafiką su vaikais dirbo dvi mokytojos-auklėtojos, stovyklai vadovavo šių eilučių autorė. Pagrindinį dėmesį skyrėme socialinių, emocinių ir sveikos gyvensenos kompetencijų ugdymui, mokėmės kartu įveikti sudėtingas situacijas, aktyviai dalyvavome saugiose ir prasmingose laisvalaikio veiklose.

Pirmąją stovyklavimo dieną „Drauge su knyga“ mokiniai susipažino, aptarė ir surašė lūkesčius, kūrė taisykles. Vaikai lankėsi Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje, bendravo su darbuotojomis, dalyvavo edukacijoje „Knygų skirtukų gamyba“. Po prasmingos veiklos stovyklautojai aplankė miesto piliakalnį, kur žaidė komandą formuojančius žaidimus ir atliko skirtas užduotis.

Antrąją – „Policijos bičiuliai“ – dieną vaikai ir pedagogės aplankė rajono Policijos komisariatą, domėjosi darbo ypatumais. Bendruomenės pareigūnas Marijus Milius stovyklautojams pasakojo apie saugų ir mandagų elgesį gatvėje ir kelyje. Vėliau visi vykome į Sveikatingumo parką. Čia vaikai gėrėjosi gamtos vaizdais, žaidė judrius žaidimus, išbandė įvairius sporto įrenginius, su auklėtojomis diskutavo apie pagarbą, atjautą bei draugystę.

Kelionės „Safario parko turtai“ dieną stovyklautojai keliavo į Anykščius. Nuvykę į Safario parką visi susėdo į visureigius ir leidosi į nepamirštamą nuotykį. Vaikai stebėjo, kaip 50 hektarų parke laisvai ganosi zebrai, danieliai, juodieji afrikos stručiai, hailendų raguočiai, lamos, alpakos, muflonai, asiliukai, Velso poniai, kupranugariai, buivolai, triušiai, tvenkinyje plaukioja auksinės žuvelės. Didžiausią ir neišdildomą įspūdį paliko tai, kad gyvūnai drąsiai ėdė maistą iš rankų, kaišiojo galvas į džipus, ieškodami vaišių. Stovyklautojai aplankė ir garsųjį Puntuko akmenį, bandė rankomis apjuosti riedulį.

Ketvirtąją kūrybos „Aš menininkas“ dieną stovykla persikėlė į Veprių kraštą: svečiavomės Rūtos ir Česlovo Lukenskų namuose. Vaikai dalyvavo menininko surengtoje edukacijoje „Mano nuostabusis koliažas“. Kai mokiniai baigė savo darbelius, Česlovas organizavo koliažų parodą, o gražiausio kūrinio autorių apdovanojo. Stovyklautojai susidomėję klausėsi menininko pasakojimų, kuriuos jis užbaigė grodamas saksofonu. Taip pat aplankėme prie Veprių ežero pastatytą vandens malūną, gėrėjomės šių apylinkių grožiu.

Atsisveikinimo „Pas beglobius gyvūnus“ dieną visa stovykla svečiavosi gyvūnų globos namuose „Akeso“. Čia susipažino su įstaigos darbo specifika, bendravo su darbuotoju, padėjo prižiūrėti gyvūnus, juos šerti. Vaikai glostė, nešiojo, vedžiojo beglobius kačiukus, šuniukus. Keturkojams stovyklautojai nuvežė ir lauktuvių.

Atsisveikindami su stovykla mokiniai prisiminė savo lūkesčius, juos aptarė, įvertino vykdytas veiklas, išsakė palinkėjimus. Mokyklos direktorė Daiva Liumparienė kiekvienam stovyklautojui įteikė padėką ir atminimo dovanėlę. O kokia stovykla be staigmenų? Direktorė vaikus nustebino pavaišindama ledais.

Aplankytas safario parkas.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas