Su keturiuose jūriniuose konteineriuose patalpinta muziejaus ekspozicija supažindino gidė.

„Jaunimas - mūsų sparnai į ateitį“, Jaunimas

Ar jau aplankėte po Lietuvą keliaujantį Klimato muziejų?

Violeta GRIGALIŪNIENĖ

Siesikų gimnazijos Erasmus+ projekto koordinatorė

Kai tik pamačiau mobiliojo Klimato muziejaus reklamą, iš karto ja susidomėjau. Šis muziejus skirtas tiems žmonėms, kurie nori žinoti, kaip gali patys mažinti neigiamą pėdsaką (įtaką) klimatui. Mums tai ypač aktualu, nes Siesikų gimnazija dalyvauja Erasmus+ projekte „Klimato kaita, kultūra ir pilietiškumas“.

Mes muziejų aplankėme Trakuose, šiuo metu jis jau Kėdainiuose. Muziejaus ekspozicijos patalpintos keturiuose jūriniuose konteineriuose. Mus lydėjo be galo įdomi ir charizmatiška gidė, kuri žaismingai įtraukė mokinius į pasakojimus, demonstruodama tai, apie ką kalba, interaktyviose lentose. Galėjome viską paliesti, apskaičiuoti asmeninį CO2 pėdsaką keliaujant ar renkantis pusryčius bei pietus. Gidė mintimis nukėlė mus į labiau klimato kaitos paveiktas šalis ir netgi galėjome patirti 50 laipsnių kaitrą, kuri, jei nesiliausime žaloti planetos, prognozuojama Lietuvai jau 2050 metais.

Parodos ekspozicijose yra daugybė informacijos apie pagrindines ekologijos krizes ir jų pasekmes. Sužinojome daugybę naujų dalykų, prisiminėme, ką jau žinojome. Turėjome puikią progą susipažinti, kaip mažinti taršą, pasikalbėti labai svarbiais klausimais.

Manau, kad kiekvienas žmogus privalo rūpintis mūsų planetos ateitimi, o Klimato muziejus motyvuoja tam.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas