Žmonės

Paminėta Gedulo ir Vilties diena

Arvydas PĖŠINA

 

Birželio 14-ąją visoje šalyje prisimenami į tuometinės Sovietų Sąjungos atšiauriausius kraštus išvežti žmonės. Tūkstančiai žmonių – tūkstančiai likimų. Tremtiniai, jų likimai minimi Gedulo ir Vilties dienos renginiuose, skaitant ištremtųjų pavardes.

Kultūros centre antradienį surengtas atminimo renginys turėjo vykti lauke, bet dėl lietaus persikėlė į Kultūros centro vidų. Renginį, nešdami lagaminus su ištremtų žmonių vardais ir pavardėmis, pradėjo Kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro-studijos „Nykštukas“ jaunieji aktoriai. Juos pakeitė Kultūros centro mėgėjų teatro aktoriai, skaitydami ištraukas iš knygos „Vaikystė Sibiro toliuose“, koncertavo politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremtinys“ bei Siesikų kapela „Vieversa“. Ukmergės „Vyčio“ 1002-osios šaulių kuopos nariai Dukstynos kapinėse prie paminklo „Tremtiniams“ padėjo gėles. Apie tremtį kalbėjo Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių Ukmergės skyriaus pirmininkė Aldona Kalesnikienė ir prisiminusi karą Ukrainoje klausė: „Už ką?“

Skaityti Ukmergės krašto tremtinių pavardes pradėjo teatro-studijos „Nykštukas“ nariai. Juos pakeitė suaugusieji. Renginį vedė šio teatro-studijos jaunieji aktoriai Greta Namikytė ir Ignas Silevičius.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas