Naujausi, Žmonės

Vidiškių bendruomenė – tarp nugalėtojų

Prekybos tinklas „Maxima“ išrinko aštuntus metus vykstančios programos „Mes – bendruomenė“ nugalėtojus. Po ekspertų komisijos vertinimo ir balsavimo internete paaiškėjo devyniolikos bendruomenių iniciatyvos, kurios pasidalins rekordinį 130 tūkst. eurų dydžio „Maximos“ įsteigtą paramos fondą. Tarp konkurso nugalėtojų yra ir Ukmergės rajono Vidiškių miestelio bendruomenė.

„Mes – bendruomenė“ – tai iniciatyvų konkursas, skirtas prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių, kuriant alternatyvias edukacijos, laisvalaikio ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes bei vystant edukacijos, kultūros, sporto infrastruktūrą.

Kiekvienos laimėjusios idėjos įgyvenimui bus skiriama iki 10 tūkst. eurų. Nuo 2015-ųjų vykstančio konkurso metu visoje Lietuvoje buvo įgyvendinti net 66 projektai, prie kurių prisidės ir 19 šiųmečių nugalėtojų.

„Šalies bendruomenės sugalvoja daugybę puikių iniciatyvų, deja, bet dauguma jų susiduria su lėšų trūkumu ir lieka neįgyvendintos. Prekybos tinklo 30-ojo gimtadienio proga iniciatyvos „Mes – bendruomenė“ fondą padidinome net 30 procentų ir džiaugiamės, kad šiais metais galėjome jį išdalinti net 19 prasmingų projektų. Matome, jog įgyvendinti bendruomenių projektai turi ilgalaikę naudą: žmones vienija ne tik rezultatai, bet ir pats procesas – idėjos virsmas realybe“, – pranešime spaudai cituojama „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Šiais metais gauta arti 250 paraiškų. Iš jų išsiskyrė ir neatsitiktinai nugalėtojais tapo Vidiškių miestelio bendruomenės projektas „Pontoninės prieplaukos įrengimas Vidiškių miestelio tvenkinyje“.

„Vidiškių miestelio bendruomenė – aktyvi ir jaunatviška, nuolat kupina idėjų, noro veikti ir gerinti aplinką. Kiek įmanoma, padaryti ją patrauklia ir funkcionalia miestelio gyventojams bei svečiams. Stengiamės įrengti kuo daugiau funkcionalių zonų. Viena tokių – miestelyje esantis tvenkinys.

Vidiškių miestelio bendruomenė 2011 metais vykdydama NMA finansuojamą projektą „Vidiškių bendruomenės poilsio zonos įrengimas prie Vidiškių tvenkinio“ šioje teritorijoje atliko tvenkinio gerbūvio sutvarkymo darbus, kurių dalis atlikta bendruomenės narių savanorišku darbu. Bendruomenė prie tvenkinio organizuoja kasmetines šventes (Jonines, Šv. Baltramiejaus žvejų varžybas, Vasario 16-osios žvejų varžybas).

2021 metais, įgyvendinat Ukmergės rajono savivaldybės finansuotą projektą „Vidiškių miestelio tvenkinio ir jo aplinkos pritaikymas miestelio gyventojų poreikiams“, aplink tvenkinį įrengti suolai ir pastatyti keli saulės energijos šviestuvai. Tačiau tam, kad ši erdvė taptų dar patrauklesnė ir labiau atlieptų bendruomenės narių poreikius, tikslinga įrengti ir pontoninę prieplauką. Tokio liepto įrengimas tarnautų kaip saugi vieta miestelio gyventojų maudynėms, nes tvenkinio pakrantė nėra tinkama saugiai įbristi į vandens telkinį“, – taip konkursui savo projektą pristatė vidiškiečiai.

Šiemet projektą taip pat laimėjo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Alytaus, Šiaulių, Rokiškio, Ignalinos, Utenos, Zarasų, Rietavo, Panevėžio, Kazlų Rūdos, Kėdainių, Prienų miestų ir rajonų bendruomenės.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas