Siesikiečiai skulptoriaus kūrybinėse dirbtuvėse.

„Jaunimas - mūsų sparnai į ateitį“, Jaunimas

Druskininkuose buvo sūru iki saldumo

Violeta GRIGALIŪNIENĖ

Erasmus+ projekto „3C‘ship: climate change, culture and citizenship“ koordinatorė

 

Siesikų gimnazijos Erasmus+ projekte apie ekologiją dalyvaujantys mokiniai lankėsi Druskininkuose. Įdomiausia išvykos dalis buvo sūri pamoka – tai linksma atrakcija+edukacija su druska skulptoriaus Tauro Česnulevičiaus kūrybinėse dirbtuvėse. Menininkas yra sukūręs daugybę skulptūrų iš druskos, kurias galėjome apžiūrėti ir paliesti. Ragavome unikalios Druskininkų druskos, rankomis liejome druskos kūrinius, patys formavome, skobėme, patyrėme tikrą kūrybos džiaugsmą, o druskos minčių sienoje palikome savo autografą. Kodėl druska? Ogi todėl, kad kurorto pavadinimas „sūrus“, todėl, kad tik šiame mieste yra Druskonio ežerėlis, todėl, kad pirmasis liaudies gydytojas čia buvo Sūrutis, o žmonės, kurie vertėsi „sūria veikla“, buvo vadinami tiesiog druskininkais.

Druskininkų gydykloje ir grožio šaltinyje ragavome Druskininkų mineralinius vandenis, tokius kaip ,,Aušra“, ,,Druskininkai“. Kai kurie iš jų labai sūrūs ir ne visiems patiko, bet į namus visi norėjo parvežti paragauti. Taip pat grožėjomės narcizų ir sakurų parku.

Aplankėme ir nuostabią ekspoziciją ,,Girios aido“ muziejuje. Gyvūnų ir paukščių iškamšos tikrai vertos dėmesio. Čia taip pat eksponuojamos parodinės šalies peizažų bei gyvūnų nuotraukos, Lietuvos tautodailininkų darbai. Miško pasivaikščiojimo take aplink muziejų eksponuojamos kai kurios retos Lietuvos medžių rūšys ir didesnės medinės skulptūros, stogastulpiai, suoliukai ir kiti dekoratyvūs medžio drožiniai, kurių autoriai – žinomi šalies tautodailininkai.

Išvyka buvo finansuojama iš Erasmus+ projekto, suteikiančio galimybę keliauti ir pažinti visiems gerai besimokantiems, puikiai besielgiantiems ir projekte įvairias veiklas atliekantiems mokiniams, lėšų.

Iš druskos sukurtos skulptūros.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas