Kultūros centre lietuviai šventė Atvelykį, o ukrainiečiai – Velykas.

Naujausi, Žmonės

Širdys plaka vienu – Laisvės ritmu

Rajono pedagogų veteranų klubas „Dar ne ruduo“ pradėjo vykdyti projektą „Brolių ukrainiečių ir mūsų širdys plaka vienu – Laisvės ritmu“. Balandžio 24-ąją į papuoštą Kultūros centro salę susirinko svečiai ukrainiečiai ir klubo „Dar ne ruduo“ nariai, taip pat atvyko Seimo narys Juozas Varžgalys. Šią dieną lietuviai šventė Atvelykį, o ukrainiečiai – Velykas.

Šventėje dalyvavo būrelis ukrainiečių – moterys ir vaikai, visi pabėgę nuo karo siaubo, nuo kiekvieną minutę tykančios mirties, kurią Ukrainoje sėja okupantai. Ir šeimininkai, ir svečiai buvo nusiteikę papasakoti apie savo tautose sukauptus Velykų papročius, o klubo narės – susipažinti, pabendrauti, užjausti ir paguosti skausmo prislėgtas ukrainietes.

Renginys prasidėjo Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios kunigo bendra malda ir velykinių vaišių pašventinimu. Viena iš ukrainiečių moterų taip pat pasimeldė, palaimino mūsų bendravimą ir tikėjimą, kad Ukrainos kovotojai apgins savo šalį ir visi galės sugrįžti į namus. Klubo pirmininkė Marija Šapauskienė pasveikino susirinkusiuosius su šventėmis, palinkėjo malonaus ir smagaus bendravimo. Seimo narys J. Varžgalys pasidžiaugė gražia iniciatyva kartu su svečiais iš Ukrainos švęsti Kristaus prisikėlimą, išreiškė viltį, kad visos negandos greitai baigsis, palinkėjo gražaus pasibuvimo. Klubo valdybos narė Genovaitė Navikienė, kurios pažintis su ukrainietėmis, dirbančiomis UAB „Grosso Moda“, užsimezgusi jau seniai, apgailestavo, kad lietuviams ir ukrainiečiams susėsti prie bendro šventinio stalo, dalintis margučiais ir kitomis vaišėmis tenka tokiu neįprastai ir netikėtai sunkiu metu – vykstant karui. Tačiau šis susitikimas kartu ir džiugus, nes liudija tvirtą mūsų draugystę. G. Navikienė visiems linkėjo stiprybės ir taikaus dangaus, taip pat smagiai praleisti laiką, pabendrauti.

Klubo valdybos narė Laima Natalija Jovaišienė supažindino su Velykų šventimo papročiais Lietuvoje nuo Verbų sekmadienio iki Atvelykio. Apie pasiruošimą šventėms, mums mažiau žinomus ukrainiečių papročius papasakojo Jelena Larionenko.

„Kokia šventė be vaišių? Mes vaišinome juos, o jie – mus. Skanavome Velykoms ukrainiečių kepamus „kuličius“ – šįkart iškeptus lietuviškoje virtuvėje, aguonų pyragą bei kitus saldžius kepinius, grožėjomės svečių dažytais kiaušiniais. Šiltas, draugiškas bendravimas taip visus apjungė ir suartino, kad atrodė, lyg mes seniai pažįstami, o prie Velykų stalo susirinkome švęsti kaip viena didelė šeima…“ – pasakojo klubo vadovė M. Šapauskienė.

Paskanavę tradicinių valgių, visi aktyviai dalyvavo margučių daužymo varžybose, gražiausiai išmarginto kiaušinio konkurse. Bet labiausiai ukrainiečiams patiko kiaušinių ridenimas – jie tokio papročio neturi. Ypač džiaugėsi vaikai, visiems rodė „numuštus“ margučius, džiaugėsi mažomis savo pergalėmis. Visiems gerų emocijų suteikė klubo valdybos narės Onos Vžesniauskienės sumanytas žaidimas.

Šventės metu susirinkusius linksmino klubo „Dar ne ruduo“ ansamblis, vadovaujamas Audronės Baronienės. Kelias dainas gimtąja ukrainiečių kalba atliko klubo narys Vladimir Oleinik, uždainavo ir ukrainietės. Šoko Kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas, vadovaujamas Aldonos Satkūnaitės.

Klubo pirmininkė M. Šapauskienė ukrainiečiams padovanojo po angelo sargo skulptūrėlę ir vilties simbolį – dekoratyvinę žvakelę. Svečiai džiaugėsi naujai užsimezgusia draugyste, visi pajuto tikrą brolišką šilumą ir atjautą, o skirstėsi su viltimi, jog tokie susitikimai vyks ir ateityje.

„Iš šventės dalyvių aktyvumo, šilto ir nuoširdaus bendravimo supratome, kad lietuvių ir ukrainiečių širdys plaka vienu – Laisvės ritmu“, – sakė klubo vadovė.

Pedagogų klubo „Dar ne ruduo“ kolektyvas už palaikymą ir paramą nuoširdžiai dėkoja Seimo nariui J. Varžgaliui, rajono merui Rolandui Janickui, UAB ,,Grosso Moda“ vadovams Olandijoje ir Lietuvoje, Vartotojų kooperatyvo direktorei Angelei Andrikonienei, verslininkui Romui Pivorui, Kultūros cent-ro direktorei Rasai Graužinienei, Deltuvos skyriaus renginių organizatorei Daivai Stimburienei.

„G. ž.“ inform.

Šoka Kultūros centro pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas