Siesikiečiai aplankė uždarą riedlenčių parką.

„Jaunimas - mūsų sparnai į ateitį“, Jaunimas

Erasmus+ projektas suteikia daug galimybių

Violeta GRIGALIŪNIENĖ

Erasmus+ projekto koordinatorė

 

Siesikų gimnazijos Erasmus+ projekte apie klimato kaitą, kultūrą ir pilietiškumą dalyvaujantys mokiniai lankėsi Vilniuje ir įgyvendino dvi projekto veiklas.

Pirmoji veikla susijusi su naujų produktų kūrimu iš senų nebenaudojamų medžiagų. Mokiniai lankėsi riedlenčių perdirbimo dirbtuvėse „Commune DIY“, kurias įkūrė grupelė jaunų vaikinų. Šie vaikinai yra ,,užkietėję“ riedlentininkai, dažnai laužo riedlentes. Kaip jie sako, riedlentė dažniausiai išlaiko vieną savaitę. Todėl vaikinai sugalvojo jas perdirbti ir iš nuolaužų gaminti naujas. Prisipirko visokių staklių ir nutarė plėstis – iš drožlių ir dulkių gaminti plonus spalvingus lakštus, kuriuos panaudoja suvenyrų, ekskliuzyvinių šviestuvų gamyboje. Organizuoja mokinių grupes darbeliams ir pramogai. Mūsų mokiniai patys pasigamino po nuostabų raktų pakabuką iš riedlenčių nuolaužų, kuriame išdeginta klubo emblema.

Ir tai dar ne viskas. Šie vaikinai įkūrė uždarą riedlenčių parką po stogu, riedlenčių mokyklą „Core Indoor Vilnius“, lietuviško riedlenčių prekės ženklo bei dizaino studiją „Fully ghetto“, kepurių kūrėjų ir gamintojų „Bernot Cap“ patalpas. Galima čia atnešti sulaužytą lentą ir už tai gauti 20 procentų nuolaidą naujai įsigyti. Jei norite apsilankyti pas šiuos energingus vaikinus, nueikite į cdiy.eu.

Mums labai pasisekė, nes galėjome stebėti geriausio Lietuvos riedlentininko Domanto Antanavičiaus pasirodymą. Domantas dalyvavo pasaulio čempionate Romoje ir vienas iš 108 dalyvių pateko į pajėgiausių 50-uką. Dabar jis yra kandidatas į olimpiadą, nes riedlenčių sportas – jau olimpinė šaka.

O kiek buvo džiaugsmo, kai mokiniai patys galėjo pabandyti riedėti.

Antroji projekto veikla vyko labai vaizdingoje Vilniaus vietovėje, Belmonte ir Pūčkorių pažintiniame take. Mokiniams teko įveikti 3 km pažintinį taką, aplankyti Pūčkorių atodangą. Kelionės pabaigoje beveik visi išbandė save ledo arenoje Akropolyje.

Kelionė finansuota iš Erasmus+ projekto lėšų.

Riedlenčių perdirbimo dirbtuvių gaminiai.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas