Siesikiečiai renginiuose diskutavo saugaus eismo temomis.

Naujausi, Žmonės

Siesikų bendruomenė pateko tarp saugaus eismo konkurso laimėtojų

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijai suskaičiavus saugaus eismo projekto-konkurso „Eismo saugumas bendruomenėse 2020–2021 m.“ rezultatus, paskelbti laimėtojai.

I grupėje nugalėjo Šiluvos bendruomenės visuomeninė organizacija „Aušrinė“ iš Raseinių rajono, II grupėje – N. Elmininkų kaimo bendruomenė iš Anykščių rajono, III grupėje – Ukmergės rajono Siesikų miestelio bendruomenė, IV grupėje – Klaipėdos rajono Gribžinių bendruomenė, V grupėje – Panevėžio rajono bendruomenių sąjunga, vienijanti net septynias bendruomenes, ir VI grupėje – Jonavos Justino Vareikio progimnazija. Šios bendruomenės surinko daugiausia balų.

Kaip teigia Kelių direkcijos direktorius Remigijus Lipkevičius, šis konkursas unikalus tuo, kad jame dalyvaujančios bendruomenės moko savo bendruomenių narius saugiai elgtis keliuose, primena Kelių eismo taisykles. Toks informacijos sklaidos būdas paveikesnis, nes bendruomenių nariai pažįsta vieni kitus, žino, kokios problemos jiems yra ak-tualiausios.

„Akivaizdu, kad šis konkursas reikalingas ir naudingas bendruomenėms. Svarbiausia šio projekto vertybė – kiekvieno bendruomenės nario indėlis į saugesnę eismo aplinką. Esame dėkingi aktyviems bendruomenių nariams, kurie neabejingi ne tik savo, bet ir kitų bendruomenės narių saugumui kelyje“, – teigia Kelių direkcijos vadovas.

2020–2021 metais vykusiame konkurse dalyvauti užsiregistravo 126 bendruomenės, vienijančios 18 tūkst. narių. Jos buvo suskirstytos į šešias grupes. Pirmas keturias grupes sudarė individualiai dalyvaujančios bendruomenės, suskirstytos į grupes pagal kiekvienoje bendruomenėje registruotų narių skaičių, penktoje grupėje varžėsi bendruomenių susivienijimai, vienijantys kelias bendruomenes, šeštąją grupę sudarė neformalios bendruomenės.

Per metus trukusį konkursą bendruomenės suorganizavo apie 370 įvairių renginių: viktorinų, konkursų, pėsčiųjų ir dviratininkų žygių, apie saugų eismą diskutavo bendruomenių švenčių metu. Kalbėdamos apie saugų eismą, bendruomenės rinkosi aktualias temas: apie saugų paspirtukų ir dviračių vairuotojų eismą, atšvaitų svarbą, priminta, kaip svarbu yra rinktis saugų greitį, segtis saugos diržus, nedalyvauti eisme apsvaigusiems, akcentuota, kad svarbu kelyje būti atidiems, gerbti kitus eismo dalyvius. Projekte dalyvaujančių bendruomenių nariams buvo organizuotos paskaitos saugaus eismo temomis.

Renginiai buvo vertinami pagal kelis kriterijus: renginio turinį, originalumą, kūrybiškumą, gebėjimą sutelkti visų pirma suaugusius bendruomenių narius, įtraukti į projektą įvairių socialinės atskirties grupių atstovus, viešinimą, bendradarbiavimą su kitomis organizacijomis ir kt.

Kelių direkcija saugaus eismo konkursą vykdė jau vienuoliktą kartą, 2010 m. pirmą kartą vykusiame konkurse dalyvavo 23 bendruomenės, kurios suorganizavo apie 50 renginių.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas