Tulpiakiemiečiai susipažino su apžvalgos ratu.

Žmonės

Susipažinome su Zarasų krašto gamta ir istorijos objektais

Danguolė VINICKIENĖ

Tulpiakiemio kaimo bendruomenės pirmininkė

 

Mūsų kaimo bendruomenė organizavo išvyką į Zarasų kraštą. Ekskursiją pradėjome nuo pažinties su įspūdinga Salako miestelio Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia. Šie didingi, iš tašytų akmenų sumūryti maldos namai žinomi nuo 1496 metų. Ant kalnelio įsitaisiusi šventovė palieka įspūdį savo monumentalumu ir aukštu, į dangų šaunančiu bokštu. Neoromantinio stiliaus bažnyčios aukštis – 72 m.

Zarasuose prie apžvalgos rato mūsų laukė gidė Irena Baliulė, kuri lydėjo visoje kelionėje ir žavėjo savo pasakojimais, legendomis.

Išvykos metu apžiūrėjome ir Šlyninkos vandens malūną, jau 300 metų veikiantį technikos paveldo statinį su autentiška įranga. Čia gaminami tautinio paveldo miltai, kruopos, sėlenos. Susidomėję klausėmės šmaikščių malūnininko Stasio pasakojimų ir patikėjome, kad iki šiol malūne tebegyvena velniukas….

Taip pat aplankėme Švč. Mergelės Marijos Apsireiškimo vietą prie Ilgojo ežero. Stabtelėjome ir Dusetose, pasivaikščiojome po skulptūrų parką, kuriame 2008 metais lankėsi prezidentas Valdas Adamkus. Vizito metu šalies vadovas ten pasodino ąžuoliuką, kuris dabar išaugęs į didelį ąžuolą.

Daug ką išvydę, kupini įspūdžių atvykome į Vajasiškio kaimą, kuriame – vos per 30 gyventojų. Ne naujiena, kad Lietuvos kaimai tuštėja ir nyksta, bet Vajasiškyje rusenančiai gyvybės ugniai užgesti neleidžia čia veikianti aktyvi, 2007 metais susibūrusi bendruomenė. Šiandien ji garsėja įkurta ir visiems atvira Senolių kaimiška gryčia. Vos pravėręs jos duris patenki lyg į praeitį. Troboje smilksta žibalinė lempa, sienos išdabintos austomis kapomis, senoviniai kuparai (skrynios) pilni „kraičio“, pasienyje stovi senovinė lova, šalia – kūdikio vygė, o prie jos, su mezginiu rankose, rymo jauna mergelė. Čia mūsų laukė parengta edukacinė programa su šio krašto dainomis, žaidimais. Pamiršę kelionės nuovargį kartu šokome, dainavome, atlikome šeimininkų paruoštas užduotis.

Į namus grįžome kupini gerų emocijų, džiugesio, pasisėmę patirties. Esame dėkingi rajono savivaldybei už suteiktą finansinę paramą išvykai organizuoti.

Visi įsiamžino prie Senolių gryčios Vajasiškio kaime.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas