Asociatyvi nuotrauka.

Aktualijos, Naujausi, Naujienos

Nauji susirgimai – ir mokyklose, ir darželiuose

Nijolė STUNDŽIENĖ

Prasidėję naujieji mokslo metai į švietimo įstaigas atnešė ne tik džiugesį, bet ir įtampą. Daugėjant susirgimų COVID-19 liga nerimaujama, kad mokyk-los bei lopšeliai-darželiai gali tapti užsikrėtimų židiniais ir vėl daugeliui teks grįžti į nuotolinį darbą. Kad taip nenutiktų, įstaigos imasi griežčiausių saugumo priemonių, tarp kurių svarbiausiais išlieka – vakcinacija ir testavimas.

Taiko savanorišką savikontrolės testavimo būdą
„Gimtosios žemės“ kalbintas rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, pasidžiaugęs puikiu rugsėjo 1-osios startu, patvirtino, kad švietimo įtaigose jau registruojami pavieniai susirgimo atvejai. „Nei mokyklose, nei ikimokyklinėse įstaigose užsikrėtimo židinių kol kas neturime, susirgę vaikai bei darbuotojai užsikrėtė šeimose“, – situaciją komentavo V. Kalinas.
Vedėjas paaiškino, kad šiuo metu rajono mokyklose nuspręsta taikyti savanorišką savikontrolės testavimo būdą.
„Kas penkios dienos mokiniai tikrinami greitaisiais antigenų testais“, – sakė pašnekovas.

Jis taip pat pasakojo, kad anksčiau vykdytas tyrimas kaupinių metodu reikalavo daug sąnaudų, mėginius tekdavo vežti į laboratoriją ir pan. Dabar viskas vyksta paprasčiau, vieno asmens testavimas užtrunka tris minutes, šiame procese mokiniams padeda rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai, dirbantys mokyklose, jiems talkina įstaigų paskirti mokytojai, kiti darbuotojai.“
Pasak V. Kalino, šią savaitę jau buvo gauta 1 700 tėvelių, kurių vaikai neturi 16 metų, sutikimai dėl testavimo. Nors dauguma suaugusiųjų supranta, kokia yra padėtis, ir patikrai pritaria, yra ir piktybiškų tėvų, nesutinkančių, kad jų atžalos būtų testuojamos.
Vyresnieji mokiniai patys sprendžia, ar jie reguliariai tikrinsis.

Liga nebuvo išplatinta
Toks patikros būdas jau padėjo laiku išaiškinti kelis užsikrėtimo atvejus ir infekcija nebuvo išplatinta. „Taip nutiko Jono Basanavičiaus gimnazijoje. Po mokinių patikros gavus rezultatus direktorius skubiai informavo gimnazistą, kurio testas sukėlė įtarimų, patarė jam užsiregistruoti PRG tyrimui mobiliajame patikros punkte, o kol gaus atsakymą, likti namuose, mokytis nuotoliniu būdu“, – kalbėjo vedėjas. Ir pridūrė, jog šiuo metu, dėl patikros punkto apkrovų, užsiregistravus testo tenka laukti 4-5 dienas. Jei mokinys būtų toliau vaikščiojęs į pamokas, užkratas galėjo išplisti, bet dabar taip nenutiko.
Kaip informavo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas, Vidiškių pagrindinėje mokykloje, įstaigos vadovybės sprendimu, viena klasė, dėl joje nustatyto susirgimo koronavirusu, buvo nukreipta į nuotolinį mokymąsi. Tokį sprendimą mokykla priėmė pasitarusi su Visuomenės sveikatos biuro specialistais, kuriems dabar pavesta vykdyti atvejų analizę ir kontrolę.

Pasiekė 100 proc. imunizaciją
V. Kalinas neneigė, jog švietimo įstaigose vyrauja nerimas: „Įtampa jaučiama ne tik dėl galimo užsikrėtimo, bet ir dėl to, jog pedagogai priversti labiau rūpintis sveikatos apsauga, o ne ugdymo kokybe. Tačiau visi turime suprasti, kad šie metai bus sudėtingi ir priklausys nuo mūsų visų sąmoningumo.“
Šiuo metu, vedėjo teigimu, nemaža dalis mokinių, ypač vyresniųjų klasių, iki rugsėjo jau pasiskiepijo. Pokalbyje vedėjas išskyrė Antano Smetonos gimnaziją, kurioje vakcinavosi apie 70 proc. 17-18 metų gimnazistų. Vertinant bendrą imunizaciją, ji gana aukšta Jono Basanavičiaus gimnazijoje, nemažai paskiepytų vaikų mokslo metus pradėjo Dukstynos pagrindinėje mokykloje.
Aktyviai skiepijosi ir pedagogai. V. Kalinas gyrė Jono Basanavičiaus gimnazijos ir Švietimo pagalbos tarnybos darbuotojus, kurių imunizacija (jie yra pasiskiepiję arba persirgę – aut. past.) jau iki rugsėjo 1-osios pasiekė 100 proc. Toliau pagal imunizaciją rikiuojasi Vidiškių pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio „Nykštukas“ pedagogai (98 proc.) bei Siesikų, Taujėnų gimnazijų, Užupio pagrindinės mokyklos mokytojai ( 95 proc.).
Pasak vedėjo, tie pedagogai, kurie nėra vakcinuoti, turi reguliariai kartą per 7-10 dienų testuotis.

Pagal sergamumą pralenkėme Lietuvos vidurkį
Sergančiųjų Ukmergėje išties daugėja, tai patvirtina Oficialios statistikos portalo pateikiama informacija. Rugsėjo 9-ąją per parą rajone nustatyti 22 nauji susirgimo atvejai. Šiuo metu mūsų savivaldybėje serga 120 ukmergiškių.
Naujų užsikrėtimų skaičius per 14 dienų aplenkė Lietuvos vidurkį. Ukmergėje 100 tūkst. gyventojų teko 372,1 nauji susirgimo atvejai, Lietuvoje – 349,4 atv./100 tūkst. gyventojų. Pandemijos pagreitis, t. y. naujų atvejų pokytis siekia 35,8 proc., Lietuvoje – 22,3 proc.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • savas :
    toliau sokama pagal valdzios dudele,nes jokios kitu ligu neliko isskyros korona,o jei pagalvojus kodel kitpse salyse jau nuimti visi apribojimai ,o pas mus tuoj prasides karantinas.Zinokite kad vergas netas kuris yra su grandinemis ,o tas kuris jas buciuoja
  • ok :
    greiciau nuotolynis mokymasis.
  • O stebuklas :
    Ir skiepai bejėgiai 21 amžiaus sensacija
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas