Aktualijos, Naujausi, Žmonės

Želvoje bus įamžintas Juozo Vasiliausko atminimas

Zita KRIAUČIŪNIENĖ
Želvos muziejininkė

Garsus armonininkas, liaudiškųjų kapelijų (Kernavėje, Bekupėje, Suginčiuose, Videniškiuose, Želvoje) organizatorius, kompozitorius, tautodailininkas, Lietuvos šviesuolis Juozas Vasiliauskas (1941–2016) paskutinius savo turiningo gyvenimo metus praleido Želvoje. Nusipirkęs dvi sodybėles netoli bažnyčios (vieną – sau, kitą – jauniausiai sesei Stefanijai) jas restauravo, tikėjosi, kad senatvėje sesė jį slaugys. Bet teišgyveno čia tik ketverius metus (2013–2016). Mirė staigiai, nesulaukęs sesės globos, neilgai tesirgęs ir mums visiems nesitikint. Paliko šis talentingas žmogus savo įkurtą kapelą ,,Želvelė“, armonininkų grupę, savo išpuoselėtą sodelį ir atminimą apie save – šaunų muzikantą, liaudiškosios muzikos kūrėją, menininką plačiąja šio žodžio prasme, atsiradusį mūsų merdinčios kultūros padangėje labai netikėtai, sušvytėjusį kaip meteoras ar ryški margaspalvė vaivorykštė, pabarsčiusi savo daugialypio talento kibirkštis ir… dingusį visiems laikams.
Šviesūs pėdsakai liko – maest-ro suburta kapela ,,Želvelė“ groja, želviečių šventėse tebeskamba J. Vasiliausko ,,Želvos himnas“, o želviečių atmintyje menininkas vis dar gyvas, tik jau legenda tapęs. Šviesios Atminties maestro atminimas įamžintas mūsų Lietuvos šimtmečiui išleistoje knygoje ,,Želvos krašto legendos“ (2017), o Jo sodelį puoselėjame, prižiūrime, papildome naujais augalėliais. Atsirado čia gėlių ir iš Piliakiemio, mano sesių darželio. Juk kažkada garsioji J. Vasiliausko suburta Suginčių kapela netikėtai pasirodydavo ir mūsų kaimo šventėse…
Šie metai būtų Juozo Vasiliausko jubiliejiniai. Gruodį būtume audringai šventę maestro aštuoniasdešimtmetį (tikrai taip Jis būtų norėjęs!). O dabar, praėjus penkeriems metams nuo Jo mirties, norime kukliu Atminimo ženklu įamžinti šio talentingo Šviesuolio būtį Želvoje. Idėją sukurti gražią ąžuolinę lentelę su įrašu, kad namelyje priešais bažnyčią gyveno ir kūrė maestro J. Vasiliauskas, pasiūlė mūsų krašto skulptorius Vaidas Ramoška. Želvos bend-ruomenė jau sutarė su vietos menininku Albinu Ramoška, skulptoriaus tėvu, dėl lentelės parengimo. J. Vasiliausko sesės dėkingos už tokią iniciatyvą. O kukli lentikė ant namelio primins, kad čia paskutiniuosius aktyvaus kūrybinio gyvenimo metus praleido Lietuvos šviesuolis, Kaimo Spindulys, muzikantų muzikantas J. Vasiliauskas.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Nida :
    Pažinojau šį žmogų iš Videniškių laikų... Šaunuoliai želviškiai...
  • juozas.papas@gmailcom :
    Malonu, kad mano Mokytoja Zita Kriaučiūnienė , kaip visada, nepamiršta žmonių, kurie palieka ryškų pėdsaką ne tik mano, bet ir visų želviečių atmintyje. Gera prisiminti, kad ir man teko garbė pabūti šalia šio talentingo žmogaus, pajusti jo didžiulį svetingumą, pasigėrėti jo nuostabiu sodeliu ir paklausyti jo kapelos "Želvelė". Dėkoju visiems, prisidėjusiems prie šio Šviesuolio atminimo įamžinimo.
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas