Visus pasveikino prezidentas A. Smetona su žmona Sofija.

„Ukmergės krašto atradimai“, Naujausi, Žmonės

Užugirio kieme – „Vasara pas ponią Sofiją“

Arvydas PĖŠINA

Smetoninių, šiais metais pavadintų „Vasara pas ponią Sofiją“, renginiai prasidėjo šv. Mišiomis Lėno šv. Antano Paduviečio bažnyčioje ir minėjimu prie paminklo prezidentui priešais jo vardo mokyklą. Vėliau visi persikėlė į Užugirio kiemą – Antano Smetonos dvarą.
Minėjimas pradėtas Tautiška giesme ir vėliavų pakėlimu tiek šalia mokyklos, tiek ir prie prezidento gimtosios sodybos pamatų. A. Smetonos 147-ojo gimtadienio minėjimo vedėjas Linas Kavaliauskas priminė, kad Lietuvos himne yra žodžiai „vienybė, meilė“, ir pabrėžė, jog Lietuvai labai svarbu ir dvasinis atgimimas.
Rajono meras Rolandas Janickas pasidžiaugė, kad minint iškiliausio Lietuvos šimtmečio žmogaus prezidento A. Smetonos gimtadienį, kuris tapo labai gražia tradicija – Smetoninėmis, susirenka mylintys tautos praeitį, susirūpinę dėl Lietuvos ateities. Ir priminė kraštiečio mintis, „kad tik vieninga tauta gali išgyventi ir turėti ateitį tarp kitų tautų“. Sveikinimo žodžius tarė prezidento giminių atstovė, Centro partijos – Tautininkų vicepirmininkas Kristupas Krivickas.

Skrybėlėtas damas lydėjo karininkai.

Užugirio kieme susirinkusius pasveikino prezidentas A. Smetona (Darius Kaplūnas) ir jo žmona Sofija (Rasa Graužinienė). Šventėje grojo Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro pučiamųjų orkestras „Sklepučini“, ansamblis „Ainiai“ iš Kauno, grupė „Smetonos ūsai“ iš Vilniaus. Žiūrovai stebėjo iliuzionisto Tomo Šimkaus šou, žirgų teatro „Bingo“ pasirodymą bei dalyvavo dvaro ponių gražiausių skrybėlaičių rinkimuose. Prezidentas apdovanojo originaliausios ir madingiausios, publikos išrinktos skrybėlaitės savininkes bei jauniausią konkurso dalyvę.
Teatralizuoto prezidento gimtadienio puošmena ir vedėja – garsioji mokytoja Leokadija, kurią meistriškai įkūnijo aktorė Kristina Kazlauskaitė.
Skrybėlaičių dekoravimo manufaktūroje žiūrovai taip pat galėjo pasigaminti skrybėlaitę, nusifotografuoti tarpukario fotoateljė, dalyvauti etnopramogose – išbandyti jėgas individualiose ir komandinėse žaidimų rungtyse, apžiūrėti Vytauto Didžiojo karo muziejaus tarpukario ginklus, ragauti patiekalą „Makutis“. Taip pat ir įsigyti įvairių kepinių bei skanėstų.

Skambėjo smagios melodijos.

AUTORIAUS nuotraukos

 

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas