J. Grybauskienė.

Naujausi, Žmonės

Šimtametė J. Grybauskienė: „Būkite nuolankūs, kantrūs ir nebūkite išdidūs“

Daiva ZIMBLIENĖ

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė

 

Liepos 26-oji buvo ypatinga ukmergiškei Joanai Grybauskienei. VšĮ Ukmergės ligoninės Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriuje jau antrą mėnesį gydoma moteris sulaukė 100 metų.

Į gydymo įstaigos salę pasveikinti jubiliatės susirinko būrys svečių: rajono savivaldybės administracijos atstovai – mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Valdonė Ginaitienė, Pivonijos seniūnijos seniūnė Violeta Kvirienė, III Antakalnio kaimo bendruomenės pirmininkė Virginija Sakalienė, ligoninės vyr. slaugos administratorė Donata Rimienė, Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis Valdemaras Macionis, šio skyriaus vyresnioji slaugytoja Rita Šimienė, slaugytojų padėjėjos Valerija Mackonienė ir Simona Morkūnaitė, taip pat jubiliatės sūnus Algirdas Grybauskas, anūkė Diana Sargelienė bei draugė Zofija Belickienė.

Įspūdingos sukakties proga vicemerė A. Balčiūnienė šimtametei įteikė savivaldybės dovanas: gėlių puokštę, sveikinimo raštą, vienkartinę 300 eurų išmoką ir šiltą pledą.

Šimtametės gerove ir sveikata pastaruoju metu rūpinasi jos anūkė D. Sargelienė bei sūnus A. Grybauskas. Šiemet, pasitikdama savo 100-ąjį gimtadienį, ponia Joana buvo rimtai sunegalavusi – iš pradžių ją buvo pakirtusi žarnyno infekcija, o vėliau ir COVID-19 virusas. Laimei, su medikų pagalba senolė šias ligas sėkmingai įveikė.

1921 metų liepos 26 dieną Joana gimė Ukmergės rajono Bakšionių kaime (Pivonijos seniūnija) valstiečių Stanislovos ir Martyno Pavydžių šeimoje. Ji – trečias vaikas šeimoje. Tiesa, moters gimimo dokumentuose įrašyta visai kita data – 1921 metų liepos 30-oji. Taip, pasak jos, atsitiko per neapsižiūrėjimą – dokumentus pildžiusi valdininkė įrašė ne gimimo, o kreipimosi į ją datą.

Paaugusi mergaitė lankė tuometę Steponavos mokyklą, sėkmingai baigė keturis jos skyrius, o vėliau, turėdama auksines rankas, įvaldė siuvėjo amatą ir didžiąją gyvenimo dalį sėkmingai save realizavo dirbdama siuvėja. Būdama 27-erių Joana ištekėjo už Alfonso Grybausko. Jiedu susilaukė trijų sūnų: Edvardo, Algirdo ir Jono. Iš jų Edvardo jau nebėra tarp gyvųjų. Kiti du sūnus gyvena Ukmergės rajone: 66 metų Algirdas Verškainių, o dvejais metais už jį jaunesnis Jonas – Alionių kaime.

Pasak sūnų, mama visais jais visuomet labai didžiavosi. Berniukai Joanai buvo gyvenimo džiaugsmas ir šviesa, ji mėgavosi kiekviena minute būdama su savo atžalomis ir galėdama sūnums padėti atrasti tinkamiausius gyvenimo kelius.

 „Mūsų mylima Mama yra iš didžiosios raidės. Tokių kaip ji daugiau nėra ant šios žemės“, – įsitikinęs Jonas. Prisiminęs mamos pasakojimus, sūnus tvirtina, kad jos gyvenimas nebuvo rožėmis klotas, buvo sunku, teko daug dirbti. Tačiau nepaisant įvairių sunkumų ir problemų, moteris išliko stipri, nepalūžo ir gali švęsti net 100-ąjį savo gimtadienį.

J. Grybauskienė džiaugiasi savo 6 anūkais ir 3 proanūkiais.

Jubiliatės su 100-uoju gimtadieniu pasveikinti atėjusi jos puiki draugė Z. Belickienė negailėjo gerų žodžių apie ponią Joaną. Jų draugystė užsimezgė prieš 30 metų. Z. Belickienė turinti įrašus su ponios Joanos atliekamomis dainomis.

„Ji buvo gera dainininkė, daugybę senoviškų dainų mokėjo. Be to, giedodavo šermenyse, Pabaisko bažnyčios chore. Buvo labai smagi, energinga, žodžio kišenėje neieškanti. Tikras kaimo vaikas“, – sakė Z. Belickienė.

J. Grybauskienė, paklausta, kokia gi jos ilgaamžiškumo paslaptis, ilgai negalvojusi atsakė, jog anoks čia džiaugsmas tiek ilgai gyventi – metas jau numirti. „Negaliu ilgai sėdėti, didžiąją laiko dalį praleidžiu lovoje. Negaliu būti ir su savais žmonėmis, daug ko jau nebegaliu… Nugyventi tokį amžių gal padėjo tai, jog visuomet jaučiausi laiminga! Man daug nereikia. Pamatau vaikus, anūkus, proanūkius ir… jau esu laiminga. Be to, saldumynų niekada nemėgau, o ir mėsos valgiau nedaug“, – kalbėjo jubiliatė.

Plačiai nusišypsojusi ji dar tarė: „Būkite nuolankūs, kantrūs ir nebūkite išdidūs. Tokie ir žmonėms, ir Dievui patiksite.“

AUTORĖS nuotr.

Jubiliatę sveikino būrys svečių.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas