V. Krikštaponis (antras iš kairės) žygiuoja kartu su bendraminčiais saviveiklininkais.

„Ateitį kuria patirtis ir jaunystė“, Naujausi, Žmonės

„Daug gražių miestelių Lietuvoje, bet už Taujėnus nėra mielesnių…“

Rajone veikia per keturiasdešimt bendruomenių. Viena iš jų – Taujėnų miestelio bendruomenė, kuriai vadovauja Vidmantas Krikštaponis. „Gimtoji žemė“ su juo kalbėjosi ne tik apie bendruomenės reikalus, bet ir kodėl smagu gyventi Taujėnuose.

 

– Nuo 2015 metų esate Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narys, turite nemažai kitų veiklų. Kas pastūmėjo imtis dar ir atsakingų bendruomenės pirmininko pareigų?

– Taujėnų miestelio bendruomenės pirmininko rinkimai vyko 2017 metų vasarą, bet Registrų centre kaip pilnateisis pirmininkas buvau užregistruotas lapkričio pradžioje. Mūsų bendruomenėje padėti labai geri demokratiniai pamatai, kuriems būdingi kadencijų laikotarpiai, atsinaujinimai, tradicijų tęstinumai ir bendras komandinis darbas. Kadangi nuo gimimo esu taujėniškis, tai man yra garbė atstovauti savo kraštui bendruomenės pirmininko pareigose.

– Ar daug miestelyje turite pagalbininkų, idėjų generuotojų? Koks jų amžius? O jaunimas mielai įsitraukia į bendruomenės veiklą?

– Mes savo bendruomenės nariais vadiname visus miestelio gyventojus, nors oficialiai bendruomenės sąraše – pusšimtis pavardžių. Savo pamąstymais, idėjomis, patarimais mielai dalinasi visi Taujėnų žmonės. Jų prašymai bei pageidavimai įvairiausi – nuo infrastruktūrinių iki kultūrinių. Galėčiau pasakyti, kad prie bendruomenės veiklos prisideda visi. Vieni yra labai aktyvūs, kiti mažiau, bet savo indėlį, kaip pavasarinės bitės per rapsų žydėjimą, stengiasi įnešti kiekvienas, nuo moksleivių iki garbaus amžiaus sulaukusių senjorų, kraštiečių. Sunku būtų paminėti visų pavardes, jų tikrai labai daug… Man lengva dirbti su visais, kadangi esu vietinis, dirbantis mokykloje su mokiniais ir labai gerai pažįstantis senjorus.

– Iš kur ta energija, užsidegimas veikti miestelio labui?

– Mums sustoti neleidžia atsidavimas savo kraštui. Ne veltui ir Taujėnų himne giedame, kad už šį miestelį nėra mielesnių. Manau, kad kiekvienas taujėniškis yra užtaisytas „kūrybinėmis bombomis“, mes idėjų turime tiek, kad galėtume dalintis su kitais kiekvieną dieną. Daug sunkiau sekasi surasti laiko bendrai veiklai, be to, sudėtinga visus suburti. Jaunimas išvykęs studijuoti ne tik į didžiuosius Lietuvos miestus, bet ir į užsienį. Vyresnieji pasinėrę į savo darbus, deja, dažniausiai už miestelio ribų. Susibėgti į krūvą ir kūrenti bendruomeninę ugnelę galime tik vakarais. Tad ir kūrename, nes noras ir patriotizmas tiesiog pulsuoja.

– Išties džiugu, kad nedidelio miestelio žmonės nestovi vietoje, jiems nesvetina internetinė erdvė. Kokį tikslą turėdami atsiradote joje? Galbūt tai padeda populiarinti Taujėnus kaip turistinį objektą?

– Idėją sukurti savo skaitmeninę erdvę, pasitelkiant informacines ir ryšių technologijas, pradėjome įgyvendinti seniai. Bendruomenės nariai buvo sukūrę ypač informatyvų ir turiningą puslapį. Tačiau pasibaigus projektinei veiklai padidėję įkainiai mums tapo finansine našta. Bet rankų nenuleidome, ieškojome išeities ir ją radome. Projekto „Prisijungusi Lietuva“ dėka sukurtas tinklapis. Artimiausi planai – jį populiarinti ir plėtoti. Tikiuosi, kad tai pavyks, nes Taujėnuose yra tikrai puikių informacinių technologijų specialistų.

– Jūs taip pat turite ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą, kurioje skelbiama informacija, susijusi su bendruomenės veiklomis, lankytojai gali stebėti renginius, prisiminti ankstesnius įvykius…

– Kultūros puslapis „Facebook‘e“ labai aktyvus, taujėniškių grupė taip pat naudojasi mokyklos paskyra bei tinklalapiu. Beje, aš pats esu Ukmergės švietimo bendruomenę vienijančio tinklapio „Ukmergės švietimas: koja kojon“ administratorius ir, galima sakyti, jog einame koja kojon su laiku. Esame labai komunikabilūs ir iniciatyvūs, pasiruošę bendradarbiauti visomis bendravimo formomis.

– Daugiau nei pusę metų gyvenome karantino sąlygomis. Kaip tai paveikė Taujėnų miestelio bendruomenės veiklą?

– Pirmiausia – įsitikinome, jog mums bendrauti tikrai nepakanka virtualios erdvės. Mes norime gyvai paspausti vienas kitam rankas, pažvelgti į akis. Mūsų bendruomenės bendravimo pagrindas – kultūra. Deja, karantino metu mūsų kapelos, vokalinių ansamblių ir teatro veikla buvo apribota.

– Kokie renginiai Taujėnuose planuojami šią vasarą?

– Visų pirma, stengsiuosi, kad būtų įgyvendinti laimėti projektai. Jų „derlius“ šiais metais puikus – net penki, antra – su Taujėnų dvaru sutarėme bendradarbiauti skatinant turizmą (teatralizuotos ekskursijos, spektakliai, teminiai vakarai). Sau pačiam išsikeltas svarbiausias uždavinys – sukurti naują spektaklio premjerą.

– O kokie jūsų, kaip bendruomenės pirmininko, planai?

– Savo trejų metų kadenciją turėjau baigti 2020-ųjų rudenį, bet prasidėjusi COVID-19 pandemija ir susirinkimų ribojimas mus sustabdė, kol kas nauji rinkimai dar nevyko. Tad šiuo metu vis dar esu laikomas pirmininku. Tačiau žvelgiant į ateitį reikėtų kalbėti apie mūsų gilias tradicijas atspindinčius pasikeitimus bei norą atsinaujinti. O ir mano gyvenimo planai reikalauja korekcijų. Esu labai aktyvus žmogus, dalyvaujantis daugybėje veiklų, daugelyje jų užimu vadovaujančius postus. Pavyzdžiui, Darbo partijos prezidiumo narys, tarybos narys, skyriaus pirmininko pavaduotojas, Savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcijos seniūnas, Savivaldybės ūkio ir Kontrolės komitetų pirmininkų pavaduotojas. Be to, esu Ukmergės vietos veiklos grupės valdybos narys, Ukmergės kaimo bendruomenių asociacijos valdybos narys, Ukmergės trečiojo amžiaus universiteto valdybos narys ir kuratorius, Taujėnų miestelio bendruomenės tarybos narys.

– Ar taip užimtas žmogus turi laisvalaikio?

– Aš savo laisvalaikį, savo hobį paverčiu visuomenei naudinga veikla. Kadangi esu geografijos ir kūno kultūros mokytojas, daugelį metų vadovavau taujėniškių sportiniam gyvenimui – beveik 26 metus skyriau krepšinio propagavimui ir miestelio vardo garsinimui. Deja, pasikeitusi veikla ir metai nebeleidžia to daryti, bet… 22 metus vaidinu Taujėnų mėgėjų teatre „Bičiuliai“, o paskutinius kelerius metus esu to teatro režisierius. Su vaidyba sieju ir savo ateitį. Esu neabejingas poezijai, gerai kompanijai, mokslui ir kulinarijai.

– Ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi Kamilė STRACHĖ

V. KRIKŠTAPONIO asmeninio archyvo nuotraukos

Taujėnų miestelio bendruomenės pirmininkas (pirmoje eilėje antras iš kairės) 22 metus vaidina miestelio mėgėjų teatre „Bičiuliai“, o paskutinius kelerius metus yra to teatro režisierius.

Mus remia:

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas