Asociatyvi nuotrauka.

Naujausi, Žmonės

Sutrikus klebono sveikatai, prašo už jį melstis

Liepos 9 dieną staiga sutriko Pašilės šv. Barboros ir Pabaisko švč. Trejybės parapijų klebono, Ukmergės ligoninės koplyčios kapeliono Rimanto Laniausko sveikata.

Tą penktadienį klebonas turėjo laidoti mirusįjį. Tačiau susirinkę į šv. Mišias žmonės jo nesulaukė. Nuėjus prie klebonijos, jos durys buvo iš vidaus užrakintos. Kunigo automobilis stovėjo kieme, tad buvo įtarta, jog dvasininkui galėjo sutrikti sveikata. Apie tai pranešta Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai.

Atvykę ugniagesiai gelbėtojai į kleboniją pateko pro langą. Viduje rastas ant grindų sukniubęs klebonas. Medikai jį išvežė į Vilniaus Santaros klinikas.

Ukmergės dekanas Raimundas Kazaitis „Gimtajai žemei“ sakė, kad stengiamasi, jog pamaldos bent šventadieniais vyktų. „Praėjusį sekmadienį buvo atvažiavęs kunigas iš Kauno, šį savaitgalį pagelbės Romoje studijuojantis, dabar atostogaujantis studentas“, – kalbėjo R. Kazaitis.

Šiuo metu klebono sveikatos būklė sunki, gydytojai greito pagerėjimo taip pat nežada, tad dekanas jau kreipėsi į arkivyskupą, kad būtų paskirtas laikinai einantis pareigas kunigas. „Tačiau šis klausimas turėtų išsispręsti ne anksčiau kaip per kokias dvi savaites“, – konstatavo dvasininkas.

R. Kazaitis paaiškino, kad dėl laidotuvių, ligonių lankymo, krikštynų ir kitais klausimais parapijiečiai gali kreiptis į į jį patį, Ukmergės Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios kleboną, taip pat vikarą-kunigą Valdą Šidlauską bei Švč. Trejybės bažnyčios kleboną Šarūną Petrauską.

Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas paskelbė, kad „penktadienį mūsų arkivyskupijos kunigą, Pašilės ir Pabaisko parapijų kleboną Rimantą Laniauską ištiko insultas. Būklė yra labai sunki. Nuoširdžiai prašau Jūsų prisiminti mūsų brolį kunigą Rimantą Šv. Mišių maldoje, o taip pat paprašyti Jūsų bendruomenių narius melsti Viešpatį, kad suteiktų kun. Rimantui savo malonės pagalbą.“

Arkivyskupas K. Kėvalas šeštadienį aplankė R. Laniauską Santaros klinikų reanimacijos skyriuje ir suteikė jam Ligonių sakramentą.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas