Juozo Miltinio teatro scenoje J. Dragūnas atsiėmė garbingą apdovanojimą.

Naujausi, Žmonės

Ukmergiškiui įteiktas atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“

Birželio 25-ąją, penktadienį, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“. Už savanorystės kultūros sklaidą apdovanojimą pelnė ir 41-erių ukmergiškis Jonas Dragūnas, VšĮ „Skautų slėnis“ steigėjas bei vadovas.

Medalis „Tarnaukite Lietuvai“ skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą. Tai yra paskatinimas už visuomeninę veiklą, geranoriškus darbus.

Šiemet apdovanojimus lau-reatams teikė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Panevėžio meras Rytis Račkauskas ir G. Petkevičaitės-Bitės medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisijos pirmininkas Stasys Kašauskas.

Iškilmingos ceremonijos vedėjai aktoriai Albinas Keleris ir Eleonora Koriznaitė ukmergiškį J. Dragūną susirinkusiems pristatė kaip „savo veiklą jaunimo pilietiškumo ugdymui ir lyderystės skatinimui paskyrusį, kasmet tarptautines savanorių stovyklas rengiantį, paruošiantį ir į savanorių stovyklas užsienyje išsiunčiantį po keletą savanorių iš Lietuvos, Europos solidarumo korpuso tarptautinių savanorystės programų koordinatorių, kartu su žmona Živile įkūrusį „Darnos klubą“ jaunoms šeimoms ir skautijos idealus kasdieniniais darbais įkūnijantį jauną vyrą“.

Po tokio pristatymo skambant žūrovų plojimams ant scenos užlipęs ir garbingą apdovanojimą iš Seimo pirmininkės V. Čmilytės-Nielsen rankų atsiėmęs J. Dragūnas buvo kuklus.

„Viso šio pristatymo metu išgirdau visokių staigmenų apie save. Tikrai nesijaučiu vienas čia dabar stovėdamas, nes jaučiu už savęs stovinčius savo vadovus, savanorius, vaikus. Ir tas įvertinimas yra tikriausiai už ilgame mano skautiškame kelyje nuveiktus darbus, už daugiau nei dvidešimt metų nešamą Lietuvos Skautijos vėliavą. Šis apdovanojimas yra paskata tą vėliavą nešti ir toliau. Mes, skautai, turime tokį savo pasisveikinimą. Dažniausiai, kai prieini prie kito skauto, sakai: „Broli arba sese, budėk!“ Ir tas brolis arba sesė atsako: „Vis budžiu“. Taigi, man šis apdovanojimas yra kaip tas „vis budžiu“, todėl stengsiuosi tą ir toliau tęsti,“ – žodį tarė ukmergiškis.

Su gautu garbingu apdovanojimu J. Dragūną pasveikino ir į Panevėžį atvykę Ukmergės rajono savivaldybės atstovai: meras Rolandas Janickas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Ingrida Krikštaponienė bei Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Zimblienė.

J. Dragūną į apdovanojimų ceremoniją buvo atlydėjusios žmona Živilė ir dukros: 11-metė Liepa ir vos 3 mėnesių Upė. Dar dvi duk-ros: 4 metų Lukrecija ir 7 metų Medeina liko šeimos narių laukti namuose.

D. Zimblienės pakalbintas J. Dragūnas prisipažino, kad žinia, jog jam bus įteiktas G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“, buvo netikėta.

„Visada galvoju, kad tikrai yra aktyviau už mane veikiančiųjų savanorystėje. Turiu nemažai pažįstamų, kitų profesionalų ir nevyriausybinių organizacijų draugų ir partnerių, kurie tikrai surėmę pečius nuveikia labai daug. Vien COVID-19 pandemijos metu kiek buvo nemažai aktyvių ir pavyzdžio vertų savanorystės iniciatyvų!

Apie šį apdovanojimą sužinojau iš to, kad pradėjau gauti SMS žinutes su sveikinimais. Pradžioje palaikiau tai nesusipratimu. Žinojau tik, kad mano kandidatūrą šiam apdovanojimui pateikė rajono savivaldybė ir Lietuvos skautija. O kad esu laureatas, patvirtinimą gavau vėliau. Aš esu kuklus, tai nieko niekam ir nesakiau. Manau, kad regalijų, medalių, apdovanojimų skyrimas iš pačios esmės yra įvertinimas nuveiktų darbų, įdėtos energijos ir pastangų pasirinktoje srityje“, – sakė J. Dragūnas.

Aktyvus, iniciatyvus, charizmatiškas, išsilavinęs (turintis edukologijos magistro laipsnį, studijas baigęs Lietuvoje ir Didžiojoje Britanijoje), kompetentingas ir nuolat savo kvalifikaciją tobulinantis J. Dragūnas į skautišką veiklą įsitraukė būdamas 13 metų (nuo 1993 metų) ir yra įvertintas aukščiausia Lietuvoje – vyriausio jūrų skautininko-vadovo kategorija, už pasiekimus ne kartą pelnęs Lietuvos ir užsienio šalių apdovanojimus.

Mūsų rajone, Pabaisko seniūnijos Sukinių kaime, J. ir Ž. Dragūnų šeima įsikūrė 2010 metais. Kaune gimęs ir užaugęs Jonas bei vilnietė Živilė iki tol ketverius metus gyveno, mokėsi ir dirbo Didžiojoje Britanijoje.

J. Dragūnas neskaičiuoja, kiek per daugiau nei du dešimtmečius išugdė jaunųjų skautų. Jų – ne šimtai, o tūkstančiai. Jis kiekviename naujai prisijungiančiame mato bendrakeleivį, draugą, brolį ar sesę, su kuriuo kartu veikdami, dalyvaudami mokosi ir kuria nemažai naujų dalykų.

„Mes duodame šansą vaikams ir jaunimui sužinoti apie skautus realiai ir praktiškai, o ne iš filmų, gandų, interneto ar draugų. Taip kiekvienas gali tiesiog kitaip pažvelgti į save, į supančią gamtą ir žmones. Asmeninis pabandymas uždegti ugnį, išeiti į žygį, stovyklauti yra labai stipri patirtis ir neretai motyvas ar priežastis toliau domėtis ir būti aktyviu bendruomenės nariu, skautu, šauliu ar tiesiog pilietišku žmogumi“, – teigė J. Dragūnas.

G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“ šiemet įteikti ir kitiems laureatams. Už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą apdovanojimas skirtas Jolitai Donėlienei, Viliui Gužauskiui, Aldonai Širvinskienei, Jolantai Malinauskaitei-Vektorienei. Už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą – Angelei Jakavonytei, Vytautui Kolesnikovui, Auksutei Ramanauskaitei-Skokauskienei, Danguolei Žiūkienei. Už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje – Genovaitei Kačiuškienei, Gabrieliui Liaudanskui, Lukai Sinevičienei. Už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes – Adomui Butrimui, Leopoldui Rozgai, Zitai Vėžienei, Antanui Žilinskui.

„G. ž.“ inform.

D. ZIMBLIENĖS nuotr.

Palikite komentarą apie straipsnį

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas