Jauniausias Savivaldybės tarybos narys D. Varnas skaito priesaiką.

„Ateitį kuria patirtis ir jaunystė“, Aktualijos, Naujausi, Žmonės

„Jauni žmonės gali ir turi keisti Ukmergę“

Dažnas jaunuolis nežino, ko nori iš gyvenimo, kokia profesija jį domina. O štai Dalius Varnas – ne tik ūkininkas, bet ir jauniausias Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narys. Jam tik 31-eri, o jis jau padeda rajono senbuviams politikams įgyvendinti naujus projektus bei iniciatyvas.

 

– Kodėl nutarėte kandidatuoti į Tarybos narius?

– Visada domėjausi politika, politinėmis ideologijomis, žymiausiomis Lietuvos ir pasaulio politinėmis asmenybėmis. Brandinau mintį, kad kažkada ir aš norėčiau dalyvauti priimant sprendimus, kurie būtų naudingi mano mylimam Ukmergės kraštui. Todėl rajono gyventojų man patikėtas mandatas yra didžiulis įpareigojimas, o kartu ir galimybė įrodyti, kad jauni žmonės gali ir turi keisti savo rajoną, Lietuvą.

– Koks jausmas būti jauniausiu? Baugu, nedrąsu ar kaip tik jaučiatės išskirtinis?

– Baugu ir nedrąsu buvo tik iš pradžių, 2019 metais, kai buvau išrinktas į Tarybą. Tačiau dabar jau apsipratau. Ir išskirtiniu nesijaučiu. Eidamas šias pareigas mokausi iš patyrusių politikų. Juk patirtis ateina dirbant.

– Kiekvienas Tarybos narys dirba komitetuose, komisijose. Kuriems Jūs priklausote?

– Esu Kaimo ir aplinkosaugos komiteto bei Etikos komisijos narys.

– Kokie, Jūsų nuomone, turėtų būti pokyčiai rajone?

– Kadangi esu jaunas žmogus, viską matau šiek tiek kitaip, negu politikos senbuviai. Norisi įnešti šviežumo ir jaunatviškumo, pristatyti savo idėjas. Manau, kad svarbiausia šiame darbe yra tinkamai įvertinti, kurie sprendimai rajonui yra naudingi ir juos palaikyti, ir priešingai – žalingiems prieštarauti. Esu įsitikinęs, jog daugelis teigiamų pokyčių priklauso nuo pačių žmonių iniciatyvos, aiškaus poreikių pateikimo, nes tik taip galima priartėti prie bendro tikslo, pasiekti geresnių rezultatų.

Visi mato, kaip Ukmergė gražėja, keičiasi. Džiaugiuosi, jog dirbdamas Taryboje galėsiu ir pats prisidėti prie tolesnių darbų tvarkant miesto ir rajono infrastruktūrą. Šios kadencijos metu Taryba ypatingą dėmesį skiria strateginiam planavimui bei investicijų pritraukimui į rajoną.

Mano manymu, šiandien reikia sukurti tokią aplinką, kad čia, mūsų krašte, gyvenantys žmonės jaustųsi patogiai ir žinotų, jog jų interesams veikia visos pagrindinės įstaigos: vaikų lopšelis-darželis, mokykla, sveikatos apsaugos įstaiga, kuriose jie gali gauti kokybiškas paslaugas. Taip pat, kiek įmanoma, reikia sutvarkyti gatves bei kelius, nuotekų ir vandentiekio tinklus, kad po studijų jauni ukmergiškiai vėl norėtų čia grįžti, kurti šeimas, dalyvauti bendruomenės gyvenime.

– Koks įvykis, tapus Tarybos nariu, ypač įstrigo į atmintį?

– Įsimintiniausias man buvo pirmasis Tarybos posėdis, kai netyčia vietoje mygtuko „Balsuoti“ paspaudžiau mygtuką „Kalbėti“ ir meras kreipėsi į mane suteikdamas žodį. Tada šiek tiek sutrikau… O šiaip dažnai esu painiojamas su bendrapavardžiu – savivaldybės administracijos direktoriumi Dariumi Varnu. Pernai, per pirmąjį karantiną, kai Ukmergėje mirė pirmasis gyventojas nuo koronaviruso, man skambino beveik iš visų šalies žiniasklaidos priemonių – laikraščių, portalų, televizijų ir prašė komentarų. Vėliau esu sulaukęs skambučių ir kitais klausimais.

– Ar jaunimui svarbu būti politiškai aktyviems?

– Taip, nes nuo jaunimo priklauso mūsų ateitis. Turi užaugti nauja politikų karta. Taip pat svarbu nesiskųsti, o stengtis ir bandyti įnešti teigiamų pokyčių savo darbu, aktyviai reikšti idėjas.

– Kaip paskatinti vaikinus ir merginas domėtis politika?

– Aktyvesnis domėjimasis politika bei dalyvavimas rinkimuose gali padėti sparčiau žengti į priekį. Manau, kad tik gyventojų, šiuo atveju – jaunimo iniciatyvumas lemia, patenka ar nepatenka į valdžią aukštesnės kompetencijos politikai, pasiryžę dirbti dėl bendros gerovės, o rinkimai yra puikiausias pačios visuomenės veidrodis.

Prie jaunimo aktyvaus dalyvavimo rinkimuose prisidėtų internetinio balsavimo galimybė, tačiau tam neužtenka politinės valios. Internete dabar „gyvenantys“ jauni žmonės tiesiog nenori eiti į dabartines balsavimo apylinkes kur nors mokyklos patalpose, nes tai, jų nuomone, nėra šiuolaikiška ir patrauklu.

– Daug žmonių šiais laikais nusivylę politikais… Kaip pakeisti tokią nuomonę?

– Esu įsitikinęs, kad taip neatsitiktų, jei politikai, norėdami būti išrinkti, nesistengtų pataikauti rinkėjams ir nežadėtų jiems neįgyvendinamų dalykų – „gyvenimą rojuje“, „šviesų rytojų“, „aukso kalnus“ ir t. t. Juk, sutikit, ne visi rinkėjai sugeba kritiškai mąstyti. Labai dažnai žmonės už ką nors balsuoja protestuodami, o po to graužiasi, kad vėl išrinko „ne tuos“. Labai tikiuosi, jog bėgant laikui, kuomet politikai pradės kalbėti realius dalykus, visa tai pasikeis.

– Ar pats esate patriotiškas žmogus?

– Manau, kad esu vidutinio lygio patriotas, jei taip galima pasakyti. Galvoju, kad didieji patriotai yra tie, kurie, kaip sakoma „su Lietuva širdyje“. Taip, aš myliu savo šalį, tačiau mano širdyje – Ukmergės kraštas, o ypač – Laičių kaimas, kuriame užaugau, kuriame iki šiol gyvena mano brangiausi žmonės: mama Ramunė, tėtis Valentas, dešimčia metų už mane jaunesnis brolis Karolis. Jau metus gyvenu Ukmergėje, tačiau vis tiek į kaimą važiuoju kiekvieną dieną, nors ūkyje dar nėra jokių darbų.

– Esate ne tik politikas, bet ir ūkininkas. Papasakokite plačiau apie šį darbą, kuo užsiimate laisvalaikiu?

– Iš tiesų pagrindinė mano veikla – ūkininkavimas. Nuo 2008 metų turiu augalininkystės ūkį – auginu grūdines kultūras, javus ir rapsus, valdau 110 ha žemės. Daug laiko praleidžiu su savo augintiniu – borderkolių veislės šunimi Oliu. Jis pas mane gyvena nuo praėjusių metų rugpjūčio mėnesio. Taip pat esu užkietėjęs vandenlenčių sporto mėgėjas, tam net įsigijau specialią įrangą. Mūšios tvenkinyje įsikūrusiame vandenlenčių pramogų parke turiu abonementą ir šiltuoju metų laiku stengiuosi ten kuo dažniau apsilankyti.

– Ko palinkėtumėte rajono gyventojams?

– Tikiuosi, kad kuo daugiau investuotojų atras šį, itin patogioje geografinėje padėtyje esantį, gražų kraštą. O gyventojams linkiu nepasiduoti, būti vieningiems ir visiems drauge įveikti visas koronaviruso pandemijos negandas, kad kuo greičiau visi grįžtume į normalų, įprastą, iki praėjusių metų kovo 16 dienos buvusį gyvenimą.

– Ačiū už pokalbį.

Kalbėjosi Kamilė STRACHĖ

„Gimtosios žemės“ redakcijos ir D. VARNO asmeninio archyvo nuotraukos

Jaunasis politikas – vandenlenčių sporto entuziastas.

Palikite komentarą apie straipsnį

 • /// :
  Kokie jauni zmones?!?! Murusios dvasios balsuoja, kaip ir gydomos. Kuo dg.dvasiu, tuo didesnis finansavimas is ministerijos, vyriausybes.
 • KESTUTIS :
  Internete dabar „gyvenantys“ jauni žmonės tiesiog nenori eiti į dabartines balsavimo apylinkes kur nors mokyklos patalpose, nes tai, jų nuomone, nėra šiuolaikiška ir patrauklu. AR SIE JAUNI ZMONES,KURIEMS DZIN KAS PARASYTA LIETUVOS KONCTITUCIJOJE RUOSIASI KEISTI UKMERGE? PRIMINSIU,KAD DEL GALIMYBES TURETI KONCTITUCIJOJE NUMATYTA GALIMYBE(TIKSLIAU PAREIGA) DAUGELIS LIETUVOS PILIECIU PAAUKOJO GYVYBE. O KAI KAM UZPAKALI NUO KOMPO PAKELTI SUNKU, BET JIE UZ TAI GELBES UKMERGE. SENIS
 • $$$$$ :
  Pasake, o suprato ka pasake? Ismoko rasyta kieno tai kalba ir tiek! " Noriu pareplikuoti ...." replika lieka replika! Toj replikos mamyte Seniunijoje. Bus ir girta uz vairo, ir darbe ir visai savaitei ar dg. bys zapojus! Uzuojauta seniunui ir ten dirbantiems ...
 • Kestutis :
  ,,Juk, sutikit, ne visi rinkėjai sugeba kritiškai mąstyti.'' As nesugebu. ,,Visi mato, kaip Ukmergė gražėja, keičiasi.'-VISI-VADINASI NIEKAS, cia analogias pasakymo,, visas pasaulis...", o pasaulis skirtingas, kaip ir zmones, todel VISI, cia jau netinka... , Norisi įnešti šviežumo ir jaunatviškumo, pristatyti savo idėjas."-pirmyn, jau ciame tekste galima bent keletra ideju pateikti.....O gal ju nera?Ir visi ,,galiu", ,,noriu" ir t.t. ,tai viskas ka jaunas politikas , prabuves keleta metu Taryboje(valdzioje) tegali pasakyti... Todel skirstyti gebejimus pagal amziu yra neteisinga-yra ,,seniu" gabiu, yra ,,jaunu dunduku."Jaunyste nera pliusas, o greiciau minusas ir tas matyti is cio jauno zmogaus pasisakymo... Norint ka nors keist,reikia ne tik noreti, bet ir gebeti, tureti tam tinkama charakteri, tam tikra gyvenimo patirti, jau nekalbant apie gebeijmus... Todel nuo kalbu,prie darbu,kuriuos eidamas i valdzia tiketina zinijote,kad norite igyvendinti, ndes i valdzia zmomes eina ne mokintis, o dirbti....Nes nebutinai tas kas siandiena valdzioje, bus rytoj valdzioje...Ir ka kiti ,,jauni" ateis mokintis. Taipai ir gyvensime ,,vis grazejancioje" Ukmergeje...Ne duo Deve, tokio likimo SENIS
 • moderna :
  Ta pati pasaka- esame didziausioj kryzkelej. Na ir kas is to?
 • Ha Ha :
  O ka agnyte ismano? I darba eit nereikia, yra lako ost, kalendoriniai metai nuo liepos pirmos prasideda, konstitucija paseno ir negalioja. Kas ja rinko? O dabar dar ir savo mama ikiso... o dar kiek visokiu bepr... draugiu!
 • Astra :
  Grusti bemokslius visus is siltu vieteliu. Gamyklose darbininku truksta! Pilvus uzsiauginot?
 • zeneca :
  Tai ta proga galetu papasakoti kiek tu investiciju pritrauke. Niekas nesikeicia, gyventoju mazeja, jie sensta, valdininkeliu daugeja.
 • Baisu :
  Ka ji ismano? Bent vidurini turi?? Televizija kviesti lai purto!! Arba kai eina mokytis.
 • /// :
  agnyte savo mama itaise i Lyduokiu sen. Soc.darbuotoja. kas dirbs uz ja? Seniunas turbut i pensija susiruose. Visi liks be pasalpu, pazymu, malku... kas vergaus( dirbs) uz ja seniunijoje? Plauks asm.duomenys per krastus ...
 • Xxooxxoo :
  Reikia švogerių,dėdžių,tetų šiltose vietelėse,ir sukursim mes jums tą Ukmergę kokios dar nematėt. Hahaha....
 • z :
  puiku.tada mums reikia jauno mero.nes musu pagyvenes ir nesiseka jam keisti ukmerge.o gal ir noro nera.
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas