pixabay.com nuotr.

Žmonės

Popiežius įvedė Pasaulinę senelių ir senolių dieną

Pasaulinė senelių ir senolių diena Bažnyčioje bus minima kasmet ketvirtąjį liepos sekmadienį, šiemet – liepos 25 dieną. Ši data parinkta dėl to, kad liepos 26-ąją liturgijoje minimas Jėzaus senelių šv. Joakimo ir Onos minėjimas.

Vatican News ir Šventojo Sosto informacijos portalas skelbia, kad apie Pasaulinės senelių ir senolių dienos įsteigimą sekmadienį, sausio 31-ąją, pranešė popiežius Pranciškus iš savo bibliotekos kreipdamasis į tikinčiuosius po vidudienio maldos.

Popiežius visų pirma priminė vasario 2-ąją Bažnyčios švenčiamą Kristaus paaukojimo (Grabnyčių) šventę, mininčią Simeoną ir Oną – senolius, kurie Šventosios Dvasios apšviesti Jėzuje atpažino Mesiją.

„Šventoji Dvasia taip pat šiais laikais senoliuose sužadina išminties mintis ir žodžius. Jų balsas yra brangus, nes gieda Viešpaties šlovę ir saugoja tautų šaknis. Jie mums primena, kad senatvė yra malonė ir kad seneliai yra dovana ir žiedas, sujungiantis kartas, kad jaunimui perduotų gyvenimo ir tikėjimo patirtį. Svarbu, kad seneliai susitiktų su anūkais ir anūkai su seneliais“, – sakė popiežius.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

  • Adele :
    Taigi negalima buvo anūkams su seneliais sus, tikt! Tai jeigu kitoj savivaldybėje gyveni, kaip gi pravažiuoti? Juk policininkui nepasakysi, kad popiežius sakė reikia susitikt! Na žodžiu viskas taip banalu, kad trūksta žodžių!
Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas