Asociatyvi nuotrauka.

Žmonės

Sprendimo atnaujinti viešas pamaldas atsisakyta

Trečiadienį, sausio 6-ąją, Lietuvos vyskupų konferencija paskelbė, kad nuspręsta nuo sausio 11 dienos atnaujinti, laikantis visų saugumo reikalavimų, viešas pamaldas su tikinčiaisiais. Tačiau sulaukus aršios visuomenės kritikos, sprendimas tą pačią dieną persvarstytas ir atšauktas.

Kaip rašoma Lietuvos vyskupų kreipimesi į tikinčiuosius, baigiantis metams tikėtasi, kad bus galimybė sugrįžti į tvarką, kuri mūsų bažnyčiose galiojo karantino metu iki praeitų metų gruodžio 16-os dienos, kai pamaldose, laikantis būtinų saugumo reikalavimų, dalyvaudavo ribotas skaičius žmonių. Tad metų pabaigoje buvo nutarta pasibaigus Kalėdų laikui – nuo sausio 11 dienos – šią tvarką sugrąžinti. Visgi naujųjų metų pradžia parodė, kad pandeminė situacija Lietuvoje išlieka pakankamai rimta.

„Tad atsižvelgdami į esamą situaciją, šiandien priėmėme sprendimą dar neatnaujinti viešų pamaldų bažnyčiose, dalyvaujant tikintiesiems. Tai yra, nuo 2020 m. gruodžio 16 d. mūsų bažnyčiose galiojančią tvarką pratęsiame iki 2021 m. sausio 31 d., su galimybe ją švelninti ir anksčiau, jei greičiau būtų sulaukta ryškesnių teigiamų pokyčių. Tuo būdu solidarizuojamės su visais, kuriems šis laikas yra itin sunkus, ypač su ligoniais, gydytojais, slaugytojais.

Suprantame, kokia svarbi mums visiems yra sielovadinė pagalba. Primename, kad bažnyčios išlieka atviros privačiai tikinčiųjų maldai. Laidotuvių šv. Mišios ar kiti sakramentai švenčiami tik artimiausių šeimos narių aplinkoje. Susitarus su kunigu, yra galimybė atlikti išpažintį, priimti šv. Komuniją“, – pažymi Lietuvos vyskupai.

„G. ž.“ inform.

Palikite komentarą apie straipsnį

Naujienos iš interneto
traffix.lt

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas

Žiūrėti kitas naujienas